DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Popierali Komorowskiego i uzyskiwali doktoraty niezgodnie z prawem. Wydział ASP poniesie konsekwencje

Popierali Komorowskiego i uzyskiwali doktoraty niezgodnie z prawem. Wydział ASP poniesie konsekwencje
fot. Krzysztof Kuczyk/FORUM

W wyniku kontroli Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie utracił prawo nadawania tytułu doktora habilitowanego i doktora sztuk plastycznych. Chociaż oficjalnym powodem decyzji były nieprawidłowości formalne, to tytuły naukowe straciły osoby otwarcie popierające poprzednią ekipę rządzącą.

 

Reżyser Dariusz Zawiślak, absolwent warszawskiej ASP, nagłośnił sprawę licznych nieprawidłowości i błędów formalnych ze strony artystyczne uczelni. Jego zdaniem media przemilczały problem i wyniki kontroli Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów z lat 2012-15, będące miażdżącymi dla władz Wydziału Sztuki Mediów. Zawiślakowi odrzucono pracę doktorską, gdy tymczasem inne tytuły przyznano z naruszeniem obowiązującego prawa.

 

Wydział stracił prawo do nadawania stopni naukowych: doktora habilitowanego oraz doktora sztuk plastycznych. Ponadto Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów nie zatwierdziła doktoratów znanych z mediów osób.

 

W sprawie Andy Rottenberg, kuratorki Państwowej Galerii Sztuki „Zachęta”, kontrolerzy zwrócili uwagę na współudział promotora i recenzenta doktoratu nad tworzeniem dzieła, mającego być powodem nadania tytułu. Recenzja Krzysztofa Wodiczki, teoretyka sztuki, dotyczyły całokształtu jego twórczości a nie pracy doktorskiej. Ponadto wielkie wątpliwości kontrolerów wzbudziły studia Andrzeja Dudzińskiego, który wbrew regulaminowi w dwa lata uzyskał tytuł licencjata i magistra, a następnie rozpoczął starania o doktorat.

 

Jak zauważył na Twitterze Marcin Gugulski, rzecznik rządu Jana Olszewskiego, Anda Rottenberg oraz Andrzej Dudziński byli dwa razy w Komitecie Poparcia Bronisława Komorowskiego.

 

- Gdy dłużej się nad tym zastanawiam, to przypominam sobie, że wysłałem również pismo do Ministerstwa Kultury. Dokładnie do pani minister Małgorzaty Omilanowskiej. Tydzień temu okazało się natomiast, że była ona obecna podczas obrony doktorskiej Andy Rottenberg, a dyrektor biura MKiDN nadzorującego uczelnie artystyczne prof. Wiktor Jędrzejec, jest także pracownikiem uczelni – skomentował dla wp.pl polityczne kontrowersje wokół doktoratów na ASP Dariusz Zawiślak. Przyznał, że zamierzał walczyć z nieprawidłowościami i postępowaniem niezgodnym z prawem i początkowo nie zdawał sobie sprawy z powiązanie niedoszłych doktorów z kręgami rządzącej jeszcze niedawno Polską ekipy.

 

Źródło: wp.pl

MWł

DATA: 2015-12-07 09:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W wyniku kontroli Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie utracił prawo nadawania tytułu doktora habilitowanego i doktora sztuk plastycznych. To dlaczego i na jakich zasadach w tym czasie nadano w ciagu kilkunastu miesiecy 2014\\2015 kilkanaście doktoratów studentom studiów doktoranckich WSM jakie były prowadzone w tym czasie na WSM?
ponad 3 lata temu / PiS
 
To nie jest OSTATECZNA prawda. To studenci studiów doktoranckich z Wydziału Sztuki Mediów naciskali i zabiegali , aby wyżej wymienieni artyści wykładali i dzielili się swoją wiedzą dla nich. Bez stopni naukowych nie było to możliwe.
ponad 3 lata temu / PIS
 
"scivias niczego innego jako katolik po tej pani się nie spodziewałem" gdzie związek?
ponad 3 lata temu / WAWA
 
JESTEM RÓWNIEZ ZA GŁBOKIM AUDTEM TYTUŁÓW NAUKOWYCH ,KTÓRE PRZED NAZWISKAMI POPRZEDNICH RZĄDZACYCH WYPOWIADALI REPREZENTUJACY MEDIA !!!!
ponad 4 lata temu / ALICJA LAS
 
a czy to nie na ASP "doktoryzuje się " posłanka Kukiz\'15 Elżbieta Borowska? jedynka na liście w okręgu nr 14??? patrząc na jej poziom merytoryczny trudno uwierzyć,że to doktorantka.
ponad 4 lata temu / Piotr
 
Widzę że III RP, ma swoich "docentów marcowych".
ponad 4 lata temu / Myśliciel
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.