DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Popiera in vitro, chce płacić za „adopcję” zwierząt, czyli lewacki program Patryka Jakiego

Popiera in vitro, chce płacić za „adopcję” zwierząt, czyli lewacki program Patryka Jakiego
Patryk Jaki. fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Kandydat „Zjednoczonej Prawicy” na prezydenta Warszawy zaproponował pięć punktów dotyczących opieki nad zwierzętami. Patryk Jaki skrytykował zarazem obecne władze stolicy za niedostateczną ich ochronę. 

 

Jeden z pomysłów Patryka Jakiego to bon o wartości 1000 złotych za adoptowanie psa lub kota ze schroniska. Można by go wykorzystać w konkretnych miejscach: na przykład w sklepach dla zwierząt lub u weterynarza.  

 

– Proponujemy rekompensatę dla mieszkańców w wysokości np. 1000 zł za adopcję psa, która pozwoli odciążyć budżet i zachęci do adopcji zwierząt – ogłosił polityk. 

 

Zdaniem Patryka Jakiego pomysł ten okaże się korzystny finansowo. Wszak – jak twierdzi – utrzymanie czworonoga w schronisku to koszt rzędu 3000 złotych.

 

Kandydat PiS wezwał również między innymi do zwiększenia nakładów na schronisko „Na Paluchu”. Inny pomysł to wzmocnienie eko-patrolu straży miejskiej zajmującego się ochroną zwierząt.

 

5-punktowy program „Warszawa dla zwierząt” polityk przedstawił w niedzielę na konferencji z okazji Dnia Psa. Zapowiedział, że będzie on realizowany po „odbiciu Ratusza od Platformy Obywatelskiej”.

 

Wątpliwe wydaje się, by pomoc zwierzętom pomogła Jakiemu w walce o konserwatywny elektorat. Z drugiej strony kojarzeni z lewicą „ekologiczni” wyborcy również nie zmienią nagle swych upodobań. Inna sprawa, że przy takim dofinansowaniu, bezdomne psy i koty staną się najbardziej rozchwytywanym „towarem” w Warszawie.

 

To nie pierwszy przypadek kiedy Patryk Jaki deklaruje swoje wspracie dla postulatów lewicowy. Niedawno kandydat Zjednoczonej Prawicy zapowiedział, że„miejski program in vitro mógłby liczyć na jego wsparcie”. Natomiast pytany, jak odnosi się do organizowania w Warszawie homoseksualej Parady Równości, Jaki zaznaczył, że nie popiera tej inicjatywy i nie ma zamiaru brać w niej udziału, jednak jeśli zostaną spełnione wszystkie wymogi formalne, jako prezydent zgodzi się na jej organizację.

 

  

Źródło: rmf24.pl

mjend

 

 


DATA: 2018-07-02 12:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanowny Panie Marku: zgadzam się z twierdzeniem, że przeciwko zapłodnieniu pozaustrojowemu człowieka należy używać także argumentów innych niż religijne. Ja sam powoływałem się na to, że tzw. in vitro jest najczystszą eugeniką i stąd wywiodłem mój sprzeciw przeciwko niemu. Nie bezpośrednio z dokumentów Kościoła, np. Donum Vitae. Argumentami prawnymi w walce z tym procederem posługują się prawnicy z Ordo Iuris i chwała im za to, bo także one są dobre. Ale ponieważ nasza wiara katolicka jest prawdziwa, a Kościół Katolicki głównym budowniczym naszej cywilizacji, zatem w normalnych warunkach jego naukę respektować powinni nawet ci, którzy naszej wiary nie podzielają. Bo prawa łacińskiej cywilizacji chronią również ich życie i mienie. A więc również głos Kościoła musi być brany pod uwagę w debacie i nie można pozwolić na jego lekceważenie z powodu "religijności argumentów". Pan na pewno rozumie, o czym mówię. Również dziękuję za dyskusję i życzę wszystkiego najlepszego.
4 miesiące temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
do Aneta ..czyli P.Jezus miał usta splamone krwią bo mięso jadal???
7 miesięcy temu / ręce opadają!!!
 
Żywisz się oczywiście tylko gliną i kamieniami, bo roślinki to twoi jeszcze mniejsi bracia którym należy się szacunek i opieka, a nie uśmiercanie jako niewinnych stworzeń Bożych? Poza tym nie rozumiesz pojęć których używasz, gdyż kanibalizm dotyczy konsumpcji osobników tego samego gatunku, więc ludzie konsumujący zwierzęta nie są kanibalami. No chyba że uważasz się za zwierzę? W sumie, takie papugi to też zwierzęta, a można je nauczyć mówić :)
7 miesięcy temu / do Aneta
 
@Aneta - Uffff, jak dobrze wiedzieć, że choć jedna osoba się tu ze mną zgadza, Ale uważaj: zaraz Ci jakiś gorliwy brat lub siostra w wierze napisze, że "humanizujesz" zwierzęta. Całkiem prawdopodobnie, że zostaniesz uznana za zoofilkę i że ukrycie popierasz in vitro, aborcję oraz eutanazję. Nie żartuję - wpisy niektórych tutaj naprawdę sugerują, że wystarczy mieć trochę serducha dla najbliższych nam zwierząt domowych, aby być hipokrytą, lewakiem i zwyrodnialcem. Pozdrawiam.
7 miesięcy temu / Marek
 
@Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO - Dziękuję za tekst. Zgadzam się prawie ze wszystkim. Jednak uważam, że w debatach bioetycznych nie warto się powoływać na wiarę religijną, bo argumenty muszą trafiać do wszystkich, nieależnie od wiary. A polityka musi być przede wszystkim pragmatyczna i skuteczna, a nie sfiksowana ideologicznie. To miałem na myśli pisząc, że KKK nie jest konstytucją RP. Dziękuję za wymianę poglądów. P.S. Co do kłótliwości, to uważam, że jest tu niestety sporo agresywnych katolików, których ja - jako zwykły katolik - szczerze nie rozumiem. Dużej złej woli i pychy wśród ludzi, którzy z definicji powinni być pokornymi ludźmi dobrej woli. Takie są moje odczucia - nie wiem, może błędne. Pozdrawiam!
7 miesięcy temu / Marek
 
Bravo Panie Jaki.zwierzeta to nasi mniejsi bracia.nalezy im sie szacunek i opieka. jestem chrześcijanka (a nie kanibalem !!!).moje usta nie sa splamione krwia niewinnych stworzeń Bożych.
7 miesięcy temu / Aneta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.