DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pytanie. To ile razy mamy się nawracać - odwracać od grzechu ??? Moim zdaniem raz a dobrze! !! Zrzucić grzeczna naturę i przyoblec się w Jezusa. Alleluja
ponad 2 lata temu / Niko
 
My z Żoną Walentynki obchodzimy niemal codziennie, dlatego w Popielec możemy pościć.
ponad 2 lata temu / Seweryn
 
Mylisz się, post nie jest równoznaczny z głodowaniem. W obecnym rozpasanym świecie, post to właśnie umiar w jedzeniu.
ponad 2 lata temu / do espada
 
Ech, żeby to człowiek miał tylko taki problem...
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Cierpiac glod,chlod i ubostwo nie jestem w stanie skupic sie na najwazniejszych rzeczach. W zdrowym ciele zdrowy duch. !!!Umiar w ciele jak i w duchu.! Jako czlowiek pragne sie rozwijac wszelako a sprawy podstawowe takie jak pokarm i cieplo sa konieczne do najzwyklejszego szczescia,wiec glodowanie jest absurdem,oczywiscie nie mowie ze obzarstwo jest fajne. Umiar tak,ale nie glod!
ponad 2 lata temu / espada
 
Nie wiem tylko dlaczego aż takie skrajności....nie możnaby spojrzeć na święto zakochanych z perspektywy Bożej miłości? Przecież to Boski sakrament małżeństwa łączy zakochanych ludzi. Mnie jako tako nigdy walentynki nie bawiły, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę wyrażania uczuć to dlaczego nie????
ponad 2 lata temu / Wierząca
 
Walntynki to święto epileptyków i chorych psychicznie. O czym wy piszecie?
ponad 2 lata temu / jacek
 
Ale popiołem posypujemy głowę a nie serce...
ponad 2 lata temu / Gosia
 
Można też spojrzeć na to z innej strony. Jako zakochany w Bogu, mogę, powinienem, chcę, (każdy sobie sam musi wybrać jaka jest motywacja) przeżyć tegoroczny Wielki Post jako zaproszenie do wielkiej przygody swojego nawrócenia, daną mi przez Tego, Który Jest Miłością. A miłość objawia się w czynach także do tych, których mamy blisko siebie.
ponad 2 lata temu / Marek
 
"A wy kiedy pościcie nie bądźcie jak obludnicy..."
ponad 2 lata temu / Sec
 
Ja traktuję te Walentynki jako pretekst dania mężowi prezentu, z którym nie wyrobiłam się na jego imieniny. Posiłek szykuję w domu, ale nic wielkiego. Poza tym to normalny Popielec jak co roku - post, modlitwa itd. Tyle że pewnie będę zmuszona zjeść więcej posiłków ze względu na stan błogosławiony. Wiem, że gdzieś tam jest chodzenie do kina na 50 twarzy Greya, prezenty oblepione serduszkami, cudzołożnicy i komercha, ale nie widzę powodu czepiać się zwykłych małżeństw, które zjedzą w domu postną kolację i wręczą sobie drobne upominki, skoro i tak cały dzień ich będzie wypełniony pokutą i modlitwą. Oczywiście w cytowanym w innym wpisie artykule na Deonie jest sprawa postawiona na głowie - to nie Popielec ma nie przesłonić Walentynek, tylko Walentynki mają siedzieć cicho w cieniu Postu i być,jak już, jedynie pretekstem (każdy pretekst dobry) do okazania kochanej osobie szacunku i miłości. Do czego zresztą zobowiązani jesteśmy zawsze :)
ponad 2 lata temu / bk
 
W tym roku Popielec będzie wyglądał tak jak to napisano w Ewangelii św Jana "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość." Pamiętajmy też co mówił Jezus o zgorszeniach i nie sponsorujmy pewnych filmów wyświetlanych w tych dniach w kinach.
ponad 2 lata temu / Jacek
 
@teodor Św. Walenty to też patron zakochanych i to chyba katolicy go wspominają 14 lutego. Co do popielca. Wolno wszystko co nie jest niezgodne z popielcem. Tak jak @Republikanin.
ponad 2 lata temu / trooper
 
A ja i tak kupię Żonie czerwoną różę. A potem pójdziemy do kościoła. Świętowanie miłości i Popielec nie przeszkadzają sobie nawzajem.
ponad 2 lata temu / Republikanin
 
Jezus mówił by się miłować, walentynki dla katolika powinny być dniem właśnie takim dniem. Rezygnowanie z nich całkiem, nie jest okazaniem miłości, przywiązania i szacunku dla drugiej osoby, a pogardą.
ponad 2 lata temu / Katolik8
 
Święty Walenty - patron chorych psychicznie nie zakochanoych (to chwyt marketingowy).
ponad 2 lata temu / teodor
 
Ecce ascendimus Ierosolymam, et consummabuntur omnia qu? scripta sunt per prophetas de Filio hominis. ?Oto idziemy do Jerozolimy i spełni się wszystko, co napisali prorocy of Synu Człowieczym? Św. Łukasz 18:31 Zwycięstwo Pana Jezusa było osiągnięte na Kalwarii. Powiedział: ?Tu es Petrus, et super hanc petram aedificabo Ecclesiam meam, et portae inferi non praevalebunt contra eam? + ?Ty jesteś Piotr i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.? Ten Kościół ?Filar i grunt Prawdy?, jest przeznaczony do ?uniwersalnej i wiecznej instrukcji całej rasy ludzkiej. ?Dum Spiramus Tuebimur!? + ?Dopóki Oddychamy, Będziemy Bronić!?
ponad 2 lata temu / Halina
 
Jakie to święto Walentynkowe?chyba tylko handlarzy jak wieczorem liczą zyski. Kochaj swoją kobietę czy mężczyznę cały rok a nie tylko od święta. Ludzie przestańcie wbijać się sami w butelkę.
ponad 2 lata temu / IB
 
@Mała - i jeszcze jedna sprawa. Jakoś nie widzę, żeby w mediach i na ulicach zachęcano nas do modlitwy za wstawiennictwem patrona zakochanych św. Walentego. Zachęca się raczej do czegoś przeciwnego. A jak powiedział papież Franciszek, kto nie modli się do Pana Boga, ten modli się do...
ponad 2 lata temu / do Mała
 
@Mała. Nie wiem co sobie autor wyobraża, ale widzę (nie muszę sobie wyobrażać), że Ty albo nie widzisz co się dzieje wokół, albo widzieć nie chcesz. Świat (zło) zachęca nas do folgowania wszystkim popędom i namiętnością i nie ma co do tego żadnej wątpliwości. I nie ma znaczenia, czy Ty oraz autor wyobrażacie sobie to czy owo. Fakt jest faktem, że trwa propaganda folgowania namiętnościom. I autor tekstu to krytykuje, a Ty chyba nie wszystko rozumiesz z tego co się dzieje wokół i o czym jest tekst.
ponad 2 lata temu / do Mała
 
Moment... przecież to dzień ŚWIĘTEGO Walentego. Świętego. To nie jest wynalazek ani pogański ani komercyjny. I czemu zaraz musi być foglowanie popędom? Może autor nie wyobraża sobie innego świętowania, ale ja owszem.
ponad 2 lata temu / Mała
 
@kolega A kolega obchodzi skomercjalizowanie święta zamiast chrześcijańskich? Z "świętym Mikołajem" zamiast Chrystusa? A poza tym nigdy nie było chrześcijańskiego "święta zakochanych".
ponad 2 lata temu / Robert
 
Cyryla i Metodego, patronów Europy, ja będę świętować sam? Dlaczego cechy, miasta, i Polska tego święta nie podkreśla?!
ponad 2 lata temu / PK
 
Pogratulować logiki. Skoro Święta Bożego Narodzenia są skomercjalizowane, to też przestańmy obchodzić.
ponad 2 lata temu / kolega
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.