DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Ponad dwa miliony Argentyńczyków wzięło udział w Marszach dla Życia

Ponad dwa miliony Argentyńczyków wzięło udział w Marszach dla Życia
źródło: youtube.com / ChurchMilitantTV

Ponad dwa miliony Argentyńczyków wzięło udział w ubiegłą sobotę w Marszach dla życia. Odbyły się one w 210 miastach. Najliczniejszy miał miejsce w Buenos Aires. Zgromadził ponad 300 tys. osób, w tym wiele rodzin z dziećmi i młodych. W ubiegłym roku po dyskusji w Kongresie Narodowym Argentyna odrzuciła legalizację aborcji.

 

Argentyńskie inicjatywy w obronie życia są kontynuowane również dzisiaj, kiedy Kościół w wielu krajach obchodzi Dzień Świętości Życia. Po południu kard. Mario Poli będzie przewodniczył w Buenos Aires Mszy oraz poprowadzi różaniec w intencji poszanowania życia.

 

Natomiast Episkopat Argentyny już w ubiegłym tygodniu wydał specjalną odezwę, zachęcając do udziału w różnych inicjatywach pro-life. Przypomniano w niej również niezbywalne prawo każdego człowieka do urodzenia. Właśnie obrona tego prawa oraz prawa rodziców do wychowania swoich dzieci w wolności od indoktrynacji ideologią gender szczególnie mocno wybrzmiewały podczas tegorocznych marszów w Argentynie.

 

Organizatorzy chcieli także uświadomić mieszkańcom kraju, szczególnie w roku wyborczym, w którym decyduje się przyszłość, fundamentalne znaczenie rodziny oraz życia milionów małych dzieci, które mają przyjść na świat.

 

KAI

TK


DATA: 2019-03-25 17:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Maria. Słusznie. Gdyby nie było tego ministerstwa i jeszcze kilku może nie mielibyśmy takich problemów. Może mielibyśmy inne ale przynajmniej zostawało by nam więcej zarobionych pieniędzy w naszych własnych domowych budżetach i nie musielibyśmy się gorszyć takimi ludźmi zawierajcy takie kompromisy. Będąc bardziej zamożni moglibyśmy mieć wpływ na jakość szkolnictwa prywatnego, jakość lecznictwa prywatnego i jakość naszej ojczystej kultury i tradycji włączając dbałość o życie i bezpieczeństwo naszych rodzin. A ponieważ musimy utrzymywać taką chołotę darmozjadów kórzy niczego innego nie potrafią jak tylko zawierać "kompromisy" tak też jesteśmy biedni i nic nie możemy jeno pokrzepiać się komentarzami w sieci. W tym roku nadchodzą wybory do eurokołchozu i naszego nieszczęśliwego parlamentu. Można choć tym razem włożyć kij w szprychy takim zgnitym kompromisom.
3 miesiące temu / Krzysiek
 
Brawo Argentyno . POLSKO OBUDZ SIĘ.
3 miesiące temu / TOM
 
A u nas jest tak: Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w wywiadzie telewizyjnym uznała obowiązujące prawodawstwo dotyczące życia poczętego za ?kompromis? i ?najlepsze rozwiązanie, w największym stopniu akceptowane? przez polskie społeczeństwo...........Mordy na dzieciach poczętych ,,akceptowane przez polskie społeczeństwo"? O czym ty kobieto mówisz? Kto akceptuje mord polskiego nienarodzonego obywatela? Kto ,,akceptuje" śmierć niewinnego dziecka, które umiera w męczarniach? Ja ci powiem kto - zwyrodnialec i wróg państwa polskiego. Wy i wam podobni, jesteście złem w czystej postaci.
3 miesiące temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.