DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Ponad 850 tys. podpisów pod "Synowską Prośbą" trafiło już do Watykanu

Ponad 850 tys. podpisów pod "Synowską Prośbą" trafiło już do Watykanu
fot. REUTERS / FORUM

22 października przedstawiciele Stowarzyszenia Synowska Prośba przekazali Stolicy Apostolskiej dodatkowych 68 052 podpisy pod apelem do Papieża o słowo przeciwko rozmywaniu katolickiej nauki o małżeństwie. Łącznie podpis pod apelem w obronie małżeństwa i rodziny złożyło już ponad 850 tys. osób.

 

„Aktualność prośby stała się ewidentna w trakcie trwania obecnego synodu, zbliżającego się już ku końcowi. Według ostatniego edytorialu opublikowanego przez jedną z amerykańskich gazet, znaną z 'innowacyjności': parafrazując jednego z ojców synodalnych, w połowie ogólnego zgromadzenia Synodu Biskupów rządy sprawuje zamieszanie, o ile nie chaos. A w tym chaosie wyczuć można strach, strach przed niepewnością i nieznanym. Nie jest to niczym zaskakującym” – czytamy w oficjalnym komunikacie Stowarzyszenia Synowska Prośba.

 

22 października przedstawiciele stowarzyszenia przekazali Stolicy Apostolskiej drugą część podpisów pod petycją. O słowo wyjaśniające „zamęt narastający pośród wiernych”, zapobiegające "rozmywaniu nauczania Jezusa” prosi Ojca Świętego już ponad 850 tys. katolików.

 

„Pod pozorami wykorzystywania bardzo inkluzyjnego języka duszpasterskiego, czołowe postaci synodu przeprowadzają uderzenie na same korzenie kluczowych koncepcji katolickiej moralności, takie jak nierozerwalność małżeństwa, nieuporządkowana wewnętrzne natura relacji homoseksualnych, klasyfikowanie związków cywilnych zawartych po rozwodzie jako cudzołóstwo, aż po aforyzm mówiący, że należy kochać grzesznika, ale grzechu nienawidzić. Jeszcze większym zamieszaniem skutkuje propozycja, według której praktyka duszpasterska dotycząca rozwodników żyjących w kolejnych związkach cywilnych, jak i w przypadku związków homoseksualnych, miałaby zostać zdecentralizowana. Co w sposób nieunikniony doprowadziłoby do różnic i podziałów” – tłumaczy stowarzyszenie Synowska Prośba.

 

Petycję można jeszcze podpisać korzystając ze strony internetowej.

 

 

mat, luk 

 

 


DATA: 2015-10-23 07:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.