DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Ponad 80 osobistości podpisało Deklarację wierności nauczaniu Kościoła na temat rodziny. Możesz być wśród nich!

Ponad 80 osobistości podpisało Deklarację wierności nauczaniu Kościoła na temat rodziny. Możesz być wśród nich!
FOT.REUTERS/Stefano Rellandini/FORUM

Deklaracja wierności niezmiennemu nauczaniu Kościoła od wtorku 27 września 2016 r. jest dostępna na stronie FilialAppeal.org. To ten sam adres WWW, gdzie w ubiegłym roku zebrano z całego świata blisko 900 tysięcy podpisów pod Synowską Prośbą do Papieża Franciszka. Nowa inicjatywa umożliwia podpisanie się pod uroczystą deklaracją, przypominającą tradycyjne, niezmienne nauczanie Stolicy Piotrowej w sprawach małżeństwa i rodziny.

 

Wśród osób, które jako pierwsze złożyły swój podpis pod Deklaracją, nie brakuje znamienitych postaci, w tym kardynałów, biskupów, kapłanów, wybitnych naukowców, liderów organizacji pro-rodzinnych i pro-life oraz ważnych osobistości życia społecznego.

 

Treść oświadczenia została przygotowana przez włoskie stowarzyszenie Supplica Filiale - tę samą organizację, która w zeszłym roku koordynowała zbiórkę prawie 900 tysięcy podpisów pod listem do Papieża Franciszka z prośbą o słowo wyjaśnienia w sprawie rozbieżności w nauczaniu Kościoła w kluczowych kwestiach moralności naturalnej i chrześcijańskiej, pojawiających się od czasu konsystorza z lutego 2014 roku.

 

W odpowiedzi na szerzące się wśród wiernych wątpliwości związane z dwoma ostatnimi synodami oraz ogłoszeniem adhortacji Amoris Laetitia, stowarzyszenie Supplica Filiale poczuwa się w obowiązku potwierdzenia odwiecznego nauczania Kościoła w sprawie małżeństwa i rodziny oraz dyscypliny duszpasterskiej, które będąc praktykowane od wieków, stały się podstawą cywilizacji chrześcijańskiej.

 

Silne poczucie obowiązku sygnatariuszy staje się jeszcze bardziej naglące w obliczu wzmożonego ataku na małżeństwo i rodzinę ze strony rewolucyjnych sił świeckich. Ataku, który nie znajduje żadnej bariery w katolickiej doktrynie i praktyce, przynajmniej w tej formie, jaka jest prezentowana opinii publicznej.

 

Deklaracja, której fundament stanowi krystaliczne i bezsporne nauczanie Kościoła, opiera się na 27 postulatach dotyczących niezmiennej doktryny i praktyki Kościoła. Do najważniejszych z nich należą wiara w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii, szacunek należny Najświętszemu Sakramentowi, niemożliwość przyjmowania Komunii Świętej w stanie grzechu śmiertelnego, warunki prawdziwego nawrócenia umożliwiające otrzymanie rozgrzeszenia, nacisk na przestrzeganie VI przekazania Bożego, zaprzestanie relatywizacji dobra i zła oraz szerzenia publicznego zgorszenia, jakie prowadzi lud Boży do grzechu.

 

W treści komunikatu znajdziemy liczne odniesienia i cytaty z encyklik papieskich: Leona XIII, Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz z dokumentów Soboru Watykańskiego II.

 

Deklaracja jest już dostępna w języku angielskim i włoskim. Wkrótce będzie także dostępna w języku francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim oraz polskim. Każdy kto chciałby przystąpić do tej szczytnej kampanii, może się pod nią podpisać na stronie internetowej www.filialappeal.org.

 


Karol Wolniakowski

  


DATA: 2016-10-04 00:02
AUTOR: KAROL WOLNIAKOWSKI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

z Bogiem nie wygracie ;) BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI. OSĄDZAJCIE DALEJ I ŻYCZE POWODZENIA NA SĄDZIE. A KARDYNAŁOWIE GDZIE WASZE POSŁUSZEŃSTWO? ZAPOMNIELIŚCIE ? OŚWIADCZAM I PRZYSIĘGAM BYĆ ZAWSZE POSŁUSZNY PIOTROWI W OSOBIE FRANCISZKA.DOPROWADZICIE DO PODZIAŁU. A SAM JAN PAWEŁ 2 PISAŁ O POSŁUSZEŃSTWIE 4 PRZYKAZANIE DEKALOG . JA OD MAŁEGO POWTARZAM ŻE TYM LUDZIOM TRZEBA DAWAĆ KOMUNIE . I DAWNIEJ KSIĘŻA ZA OPĘTANEGO MNIE BRALI. A TERAZ NAMIESTNIK CHRYSTUSA SAM TO POWIEDZIAŁ. I CIESZE SIĘ !! sędziowie się znaleźli zapomnieliście że papieża osądza tylko Bóg ? jeżeli się znalazł już na tronie to znak że PAN JEZUS MIAŁ W TYM CEL. GDZIE WASZE ZAUFANIE DO BOGA ?? ANI JEDNA KROPKA ANI JEDNO ZDANIE ANI JEDEN PRZECINEK W PRAWIE PAŃSKIM SIE NIE ZMIENI. POWTARZAM Z BOGIEM NIE WYGRACIE. A KTO JEST GODNY ISC DO KOMUNII ?? NIEMA TAKIEGO NA ZIEMI . KAŻDY GRZESZY. UWAŻAJCIE ŻEBY PAN JEZUS WAM NIE POWIEDZIAŁ. KTO JEST BEZ GRZECHU NIECH PIERWSZY ŻUCI KAMIEŃ .
ponad 2 lata temu / DĘBICA POZDRAWIE FRANCISZKA
 
"Prozelityzm jest grzechem przeciw ekumenizmowi." Zgadnijcie kto to dzisiaj powiedział?
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Jestem za nierozerwalnością małżeństwa
ponad 2 lata temu / Dana
 
Popierami jestem zwami
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Tutaj coś nie gra żeby być w Kościele i trzeba publicznie ogłaszać jak się wierzy przecież wiara w Kościele Katolickim jest ta sama .
ponad 2 lata temu / wierząca
 
Przecież katolicy mają Pismo Święte,Katechizm oraz kapłanów kaznodziei i spowiedników,jeśli wszystkie zasady doktryny chrześcijańskiej gorliwie przestrzegać będą to jest im wcale niepotrzebne uczestniczenie w różnych akcjach organizowanych pseudo proroków.
ponad 2 lata temu / NN
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46288"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.