DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Ponad 50 zamachów terrorystycznych w ciągu trzech lat na terenie krajów zachodnich

Ponad 50 zamachów terrorystycznych w ciągu trzech lat na terenie krajów zachodnich
Fot. REUTERS / Fabrizio Bensch / FORUM
#ZAMACHY    #RFN    #ATAK    #AFGAŃCZYK    #CZECZEN    #POLAK    #DŻIHADYŚCI    #KIEROWCA    #ISLAM    #NIEMCY    #ZAMACH    #DŻIHAD    #ISLAMIŚCI    #JARMARK BOŻONARODZENIOWY    #CIĘŻARÓWKA    #BERLIN    #UCHODŹCA    #OFIARA    #TERRORYSTA    #PAKISTAŃCZYK

W ciągu ostatnich trzech lat, to znaczy od powstania w czerwcu 2014 Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie, w Europe Zachodniej i w Ameryce Północnej dokonano 51 zamachów terrorystycznych o podłożu dżihadystycznym.

 

Dane dotyczące aktów terroru przytoczył watykański dziennik „L Osservatore Romano”, powołując się na najnowsze opracowanie przygotowane przez amerykański Uniwersytet im. J. Waszyngtona oraz Międzynarodowy Ośrodek Przeciwdziałania Terroryzmowi (ICCT) w Hadze.


Z informacji tych wynika m.in., że bezprecedensowa fala przemocy i terroru objęła w tym czasie łącznie 8 krajów, z których do największej liczby zamachów doszło we Francji – 17. Łącznie Europa była widownią 32 takich ataków, czyli ponad 63 procent wszystkich tego rodzaju przypadków, pozostałe akty terroru dotknęły Amerykę Północną (37 procent). Po Francji najwięcej zamachów odnotowano w Stanach Zjednoczonych – 16, w Niemczech – 6, Wielkiej Brytanii – 4, Belgii i Kanadzie – po 3 oraz w Danii i Szwecji – po 1. W wyniku wszystkich tych czynów zginęło 395 osób a co najmniej 1 549 zostało rannych, nie licząc zamachowców.

Liczby te oznaczają, że każdy akt terroru pociągał za sobą średnio prawie 8 ofiar (dokładnie 7,7), podczas gdy liczba rannych była bardzo zróżnicowana w zależności od konkretnego zdarzenia.

Najwięcej osób zginęło również we Francji – 239, podczas gdy w USA, które znalazły się na drugim miejscu tej tragicznej listy, śmierć poniosło 76 osób. Przeciętny wiek zamachowców wyniósł 27,3 lata, prawie jedna trzecia z nich miała poniżej 30 lat, a pięcioro sprawców to nieletni.

 

 

Źródło: KAI

RoM

  


DATA: 2017-07-05 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska: Wiara i homogeniczność.
ponad 3 lata temu / Stroke
 
Najnowsze dane eurostatu podają, że najwięcej zamachów przeprowadzanych jest przez organizacje skrajnie lewicowe. Donosi o tym nawet Tie Vał eN 24 (niechcący, wypsknęło się im?). Nie zapominajmy o tym kto po II wojnie światowej był nauczycielem ludności arabskiej w sianiu terroru, jacy intelektualiści popierali go. Warto o tym wszystkim wiedzieć, żeby pozostawać w duchu prawdy.
ponad 3 lata temu / myślemsobie
 
Warto te cyfry uzupełnić liczba zamachów udaremnionych, co dodatkowo zawyża skalę zjawiska, nie mówiąc ich o codziennych aktach przemocy i agresji.
ponad 3 lata temu / lol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.