DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Ponad 400 tys. podpisów za życiem w Sejmie

Ponad 400 tys. podpisów za życiem w Sejmie
fot. MM

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" złożył w Sejmie ponad 400 tyś. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, zakazującym aborcji eugenicznej.

 

O godzinie 12. przed Sejmem odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział koordynatorzy zbiórki z całej Polski. Na pytania dziennikarzy odpowiadali Kaja Godek, Pełnomocnik Komitetu, matka 5-letniego Wojtka z zespołem Downa oraz Mariusz Dzierżawski, Zastępca Pełnomocnika Komitetu.

 

 - Widać zmianę w opinii publicznej w kwestii obrony życia, podobna zmianę można zaobserwować u klasy politycznej. Nie wiem czy dokonuje się ona u polityków z wyrachowania czy z faktycznego dostrzeżenia problemu, jednak ta zmiana w nastawieniu wobec ochrony życia jest widoczna. Bez wątpienia lobby śmierci jest w Sejmie silne i też nie składa broni – mówi w rozmowie z PCh24.pl Mariusz Dzierżawski.

 

Od momentu złożenia podpisów u marszałka, Sejm będzie miał trzy miesiące na przeprowadzenie pierwszego czytania. Zaproponowana nowelizacja polega na wykreśleniu z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z art. 4a w punkcie 1 ustępu 2, który pozwala na dokonanie aborcji, jeśli „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

 

- Mam nadzieje, że m. in. pod wpływem żądań opinii publicznej Sejm dokona zmiany w prawodawstwie. Na pewno jeśli dojdzie do głosowania będzie się można przekonać dla kogo kwestia ochrony życia jest ważna. Zobaczymy kto jak głosuje – dodaje Mariusz Dzierżawski

 

Obecnie blisko 95 proc. aborcji dokonywanych jest na dzieciach podejrzanych o chorobę, w dużej mierze na dzieciach z zespołem Downa. Aborcje z reguły dokonywane są w drugim trymestrze ciąży, gdy dzieci są już dobrze rozwinięte.

 

Statystyki europejskie pokazują, że około 10-15 proc. abortowanych dzieci rodzi się żywe, po czym umierają z głodu, pragnienia lub zimna.

 

luk
DATA: 2013-07-02 19:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Te podpisy pójdą na przemiał bo w Polsce rządzi Bilderberg a nasze tzw. władze to marionetki udające że rządzą a w rzeczywistości to kukły sterowane służbami specjalnymi narodu wybranego
ponad 7 lat temu / Jacek
 
Akcja już się zakończyła - dziś złożono podpisy w sejmie. Cały czas działa Fundacja Pro - możesz ich wesprzeć przez www.stopaborcji.pl
ponad 7 lat temu / Do Jolanta
 
To zapewnie to http://stopaborcji.pl/
ponad 7 lat temu / Anonim
 
Gdzie można poprzeć tą akcję? Jest absolutnie konieczna. Dodajcie link na poparcie tej akcji.
ponad 7 lat temu / Jolanta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.