DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Ponad 200 tys. podpisów pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”

Ponad 200 tys. podpisów pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”
fot. zycierodzina.pl

Inicjatywa #ZatrzymajAborcję rozwija się w rekordowym tempie. Po 5 tygodniach zbiórki mamy 204 091 podpisów! – informuje Fundacja Życie i Rodzina. Wciąż spływają kolejne!

 

Zaangażowaniu obywatelskiemu towarzyszą deklarację kolejnych polityków o przychylności wobec projektu, ostatnio ze strony Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Masowe poparcie Polaków dla zakazu zabijania niepełnosprawnych dzieci będzie silnym argumentem w pracach legislacyjnych w parlamencie.

 

Jak zwracają uwagę organizatorzy zbiórki szybko osiągnięty dobry wynik pokazuje, że nie ma przyzwolenia na barbarzyństwo aborcji. Jest to widoczne tak w ilości już zebranych podpisów, jak i w rosnącym zaangażowaniu ludzi je zbierających.

 

Fundacja Życie i Rodzina podkreśla, że to dopiero część poparcia, a pracy w obronie chorych nienarodzonych dzieci wciąż jest bardzo dużo.

 

„Zatrzymaj aborcję” jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Ma ona jeden postulat – wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Na mocy obecności tego „wyjątku” w zapisach tzw. kompromisu aborcyjnego zabija się 95 proc. dzieci poczętych w polskich szpitalach. Na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia z 2016 roku na 1098 aborcji 1042 dotyczyło właśnie aborcji eugenicznej.

 

luk

 

 


DATA: 2017-10-13 15:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan "postępowiec" to troll. Kto wie, czy nie alter ego "Stormera", bo styl bardzo podobny. Miesza katolicyzm z Korwinem (który nota bene wspiera osoby niepełnosprawne finansowo), tradycjonalizm z feminizmem i generalnie sporo miesza. Myślę, że można spokojnie go zignorować. To nie żadne dyskusje, tylko pseudo-inteligentne prowokacje. Dyskutujmy poważnie! @Ada Kobiety nie da się zmusić do porodu. Zmusić można tylko do aborcji!!!
8 miesięcy temu / Reselka
 
Nie poznaje się katolika po tym czy deklaruje że jest katolikiem, lecz po tym że jest ochrzczony i wyznaje doktrynę Kościoła Katolickiego. Już z cytatu który przytoczyłeś wynika, że Korwin nie spełnia tego warunku, np. twierdzi że jako mahometanin też miałby poglądy katolickie. Czyli katolikiem nie jest. A jeśli ktoś tu stoi po stronie Korwina, to także ty - w sprawie kłamstwa. Korwin kłamie że jest katolikiem, a ty kłamiesz że katolicy mają zerowy szacunek do kobiet, że wyznają kult pracy, że nie mają poszanowania dla wolności człowieka, że atakują homoseksualistów, że zabraniają ludziom miłości. Co do dostępu do broni palnej, to nie wynika z doktryny katolickiej, więc równie dobrze katolikiem może być osoba która jest przeciwna dostępowi do broni palnej. Widać że za wszelką cenę chcesz udowodnić, że nie jesteś hipokrytą, ale fakty mówią same za siebie. To twoje udawanie miłości i tolerancji jest strasznie na pokaz.
8 miesięcy temu / do Postępowiec
 
@Postepowiec: Deizm to agnostycki kierunek filozoficzny powstały w okresie oświecenia, uznający Boga za stwórcę i pracodawcę, ale odrzucający wiarę w bezpośrednie kierowanie światem przez Boga; wiare w cuda i objawienia. Kierunek ten nie uznaje Chrystusa za Syna Bożego i Boga ani za Zbawiciela ludzkości, nie uznaje też Ducha Św. Nie uznaje konieczności i mocy modlitwy, przeczy Pismu Świętemu, tak Staremu jak Nowemu Testamentowi. NIE JESTEŚ KATOLIKIEM a nawet chrześcijaninem. Jesteś heretykiem.
8 miesięcy temu / re
 
Jestem przeciwny aborcji. Aborcja jest morderstwem.
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Jeżeli PIS będzie nadal zmierzał do zaostrzenia aborcji w kwestii eugenicznej to przykro mi to stwierdzić ale przegra. Przegra z większością społeczeństwa, i to nie tylko z kobietami, które masowo wyjdą na ulicę, ale również z ich partnerami. Nikt, a tym bardziej żaden polityk w obecnych czasach nie zmusi Polek i ich partnerów do rodzenia chorych genetycznie dzieci. To będzie barbarzynstwo. Jestem z reforma mi PISU ale jak zaczną majstrować przy zaostrzeniu aborcji sama wyjdę na ulicę i większość moich znajomych.
8 miesięcy temu / Ada
 
W Polsce jest 10 000 parafii. W przeciętnej parafii podpisało więc projekt 20 osób. Jest gorzej niż tragicznie.
8 miesięcy temu / Piotr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.