DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Ponad 200 tys. aborcji to dla niemieckiej lewicy mało. Chcą jej legalnego reklamowania

Ponad 200 tys. aborcji to dla niemieckiej lewicy mało. Chcą jej legalnego reklamowania
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Niemiecka lewica chce zalegalizować reklamowanie aborcji. Wiele wskazuje na to, że tym razem propozycja ta zostanie przegłosowana przez Bundestag, ponieważ tzw. chadecja, czyli koalicja CDU/CSU Angeli Merkel nie ma wystarczającej liczby parlamentarzystów do jej odrzucenia.

 

W Niemczech trwa spór między CDU/CSU a SPD – partiami stanowiącymi filar nowego rządu – o legalizację reklamowania aborcji. Zabijanie dzieci nienarodzonych jest za Odrą zgodne z tamtejszym prawem, jeżeli aborcji dokona się przed upływem 12. tygodnia ciąży.

 

Z drugiej strony w RFN obowiązuje zakaz reklamowania aborcji. Lekarze mordujący dzieci poczęte nie mogą promować swoich usług ani informować o tym, że je przeprowadzają. Socjaldemokracja od lat próbuje to zmienić i po raz kolejny przygotowała odpowiedni projekt nowelizacji kodeksu karnego.

 

Nie sądziłam, że pierwszym krokiem nowej przewodniczącej frakcji [SPD w Bundestagu – red.] Andrei Nahles będzie podpis pod wnioskiem, który zmniejszy ochronę życia dzieci nienarodzonych – powiedziała Elisabeth Winkelmeier-Becker, rzecznik frakcji CDU/CSU ds. prawnych. Jej zdaniem pierwsza inicjatywa SPD źle rokuje nowej koalicji rządowej w Bundestagu.

 

Legalizację reklamowania aborcji popierają także postkomunistyczna Lewica oraz Zieloni. Liberalna FDP chce z kolei utrzymania zakazu wyłącznie „gorszących” reklam aborcji, ale chce znieść karanie lekarzy za reklamowanie świadczenia „usługi” zabijania nienarodzonych. Jeżeli wszystkie te cztery partie dojdą do jakiegoś kompromisu, to nowelizacja kodeksu karnego zostanie przegłosowana wbrew stanowisku CDU i CSU.

 

Oprócz chadecji przeciwko zmianie prawa występuje również prawicowa AfD oraz Kościół katolicki. Przewodniczący Episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx powiedział podczas jednego ze swoich ostatnich wystąpień, że „reklamowanie nie wchodzi w ogóle w grę”. Na takim samym stanowisku stoi przewodniczący „Kościoła” ewangelickiego w Niemczech, „biskup” Heinrich Bedford-Strohm.

 

14 marca odbędzie się w Niemczech wybór nowego kanclerza, którym zostanie prawdopodobnie po raz czwarty Angela Merkel. Wówczas funkcjonować zacznie po niemal pół roku rozmów koalicyjnych nowy rząd. Skład nowego gabinetu wskazuje na wzmocnienie SPD względem poprzedniej kadencji, a sprawa reklamowania aborcji jest tego namacalnym dowodem. Socjaldemokracja jest w stanie nie liczyć się ze zdaniem CDU/CSU i z pomocą lewicowo-liberalnej większości parlamentarnej przeforsować ideologiczne ustawy, demontując resztki chrześcijańskiego wpływu na niemieckie prawodawstwo.

 

W ubiegłym roku odnotowano w Niemczech ponad 102 tysiące „legalnych aborcji” (i co najmniej tyle samo „nielegalnych”). Co gorsza: liczba mordów dokonanych na dzieciach poczętych wzrasta tam systematycznie i to pomimo wszechobecnej w szkołach edukacji seksualnej oraz bezproblemowego dostępu do tak zwanych pigułek „dzień po”.

 

 

Źródło: Katholisch.de

Pach


DATA: 2018-03-13 13:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Rasa Panów" poddaje się samounicestwieniu??? A to dopiero!
3 miesiące temu / Reselka
 
Mordercy!
3 miesiące temu / Tomasz
 
Niemki namawiane do aborcji, ale "goście" rozmnażają się na potęgę... Teresa Neumann mówiła o tym, że Niemców zostanie tylu co pod gruszą.... No cóż. Kobieta miała rację.. W ogóle jak córka pastora może na coś takiego się zgodzić....
3 miesiące temu / Buba
 
Banda skończonych idiotów. Reklamować aborcję, tego bym nie przypuszczał, żeby wpaść na tak wariacki pomysł. Nakłaniać kobietę do aborcji, tylko po co? Powinni od tych matek dostać po głowie.
3 miesiące temu / Michu.
 
Jakiej narodowości są kobiety????????????? Na pewno nie muzułmanki bo tam dziecko to dar Boga, zatem kto??
3 miesiące temu / Filip
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.