DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ludzie nie rozumieją świata duchowego,tego że jest dobro i zło Akceptują tylko to co mogą zobaczyć lub dotknąć i w swej pysze krzyczą, szamoczą się, sieją nienawiść. Każde wejście w zło ma swoje konsekwencje nawet dla większych zbiorowości jakim jest naród Zatem jeśli ktoś stoi na straży z różańcem jest to piękne wyznanie przynależności do Dobra. Zło wtedy nie ma jak zapuścić korzeni bo spotyka się z mocą większą od siebie Doświadczyłam świata duchowego złego jak i dobrego. Sponiewierało mnie bardzo ale odkryłam również piękną Bożą miłość Wiem dopiero teraz że idę dobrą drogą a od tej Miłości nic nie jest mnie w stanie odłączyć. Dlaczego ludzie wybierają pana który ich nienawidzi a Tego który ich bardzo kocha, odrzucają?
4 miesiące temu / Bibi
 
w podstawówkach ,rodzice i dzieci boja się ostracyzmu w liceum już dorośli ludzie ,okres buntu to decydują inaczej
4 miesiące temu / lil
 
Gdzie Kościół zmusza do uczestniczenia w np. katechezie? W mojej klasie licealnej 30% osób dobrowolnie zrezygnowało z tych zajęć i jakoś nikt do niczego ich nie zmusza.
4 miesiące temu / Loko
 
A ja nie
4 miesiące temu / Ktos
 
Sprzeciwiam się wszelkiej formie propagowania, rozpowszechniania bądź finansowania okultyzmu.
4 miesiące temu / Filip Neria
 
gdzie jest petycja przeciwko indoktrynacji nieletnich przez kościół?
4 miesiące temu / kompletnienikt
 
Każdy Obywatel ma prawo chodzić gdzie chce i na co chce - przestrzeń publiczna powinna być NEUTRALNA - NIE OPRESYJNA. To czy coś się podoba czy nie jest kwestią gustu. Jednakże są domeny REGULOWANE PRAWEM i szczegółowymi przepisami, które MUSZĄ BYĆ PRZESTRZEGANE - jeśli RP ma być państwem Prawa. Występy artystyczne to rodzaj USŁUGI odpłatnej, podlegającej OCENIE NIE TYLKO artystycznych krytyków pobierających zapłatę za ocenę. Każdy ma prawo kupić bilet i dokonać oceny nie sugerując się opinią innych. Osobiście kupiłabym bilet a po stwierdzeniu NARUSZENIA art. 196 k.k. zawiadomiła Prokuraturę miejsca. Zatem radzenie aby nie chodzić na coś co jawnie NARUSZA PRZEPISY po to aby tego nie widzieć i tym samym nie czuć się OBRAŻONYM jest prymitywne - ograniczające prawa Konstytucyjne obywatela i naruszające szczegółowe przepisy. A w szczególe : przecież chodzi właśnie o pieniądze i reklamę tego >towaru< z piekła rodem.
4 miesiące temu / iskierka > lil
 
Jak obecnie definiujemy okultyzm? Z tego co pamiętam termin wywodzi się z perskiego przymiotnika "oculta" czyli ukryty. Obecnie coś się bałaka o dwu triadach itp.
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Ktoś pisał o dziurce od klucza a sam to robi. Katolik nie będzie zdziwiony krytycznymi opiniami o pseudo sztuce,ale jak jesteś to dobrze czystej wszystko jest nadzieja
4 miesiące temu / Ab
 
jeżeli ktoś wtargnie do kościoła i znieważy tam relikwie czy zachowa się niemoralnie to jest obraza uczuć religijnych i sprofanowanie miejsca ale jak ktoś idzie na koncert nie dla niego przeznaczony czy na wernisaż o którym wiadomo co przedstawia to ?? to tak jakby ktoś podglądał przez dziurkę od klucza a potem miał pretensje ze się zgorszył ,a co do finansowania to ateiści jako podatnicy finansują Konkordat a wierni tez niechcący "sztukę"
4 miesiące temu / lil do do iskie
 
hanba zatrzymac ta herezje
4 miesiące temu / pirstrzeniewicz
 
Warto zapytać prawników czy przepis Kodeksu Karnego art. 196 obraza uczuć religijnych. jest MARTWY ? Bo jeśli tak to Sejm winien go rugować z kodeksu aby nie zaśmiecał i tak skąpego i niejednoznacznego w treści kodeksu. Jeśli KOD i Obywatele tak bronią Konstytucji to z jej zapisów wynika , że wszyscy OBYWATELE są równi i muszą przestrzegać prawa BEZ WZGLĘDU NA ZAWÓD JAKI WYKONUJĄ. Zatem, jeśli znajdą się ludzie którzy czują się dotknięci WYSTĘPKAMI artystycznymi jakiś innych ludzi to zgodnie z prawem POWINNI w pierwszej kolejności zgłosić fakt naruszenia prawa w PROKURATURZE co czyni ich MODLITWĘ uporządkowaną i GODNĄ Pana Boga. Należy oczekiwać , że Pan Minister Ziobro przyznający się do K.K. poczyni starania porządkujące przepisy tak aby były skuteczne ich sankcje 2 lata więzienia. To co działo się w postępowaniach Nergala w Gdańsku było kpiną sądu z przepisów. Mamy precedens. A gdzie głos Kościoła ?
4 miesiące temu / iskierka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.