DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Ponad 100 brytyjskich klubów tuszowało skandale pedofilskie! Ofiarom płacono za milczenie

Ponad 100 brytyjskich klubów tuszowało skandale pedofilskie! Ofiarom płacono za milczenie
fot. jarmoluk, Public Domain CC / pixabay.com

Liczący 252 strony raport autorstwa Charlesa Geekiego dotyczący tuszowania skandali pedofilskich przez brytyjskie kluby oraz władze angielskiej federacji piłki nożnej (FA) ujrzał w końcu światło dzienne. Głównym „bohaterem” dokumentu jest Eddie Heath, szef skautingu w latach 1968-79, który dopuszczał się setek gwałtów na dzieciach. W tuszowanie jego zbrodni angażowali się przedstawiciele ponad stu klubów.

 

Jednym z klubów, który bronił pedofila jest Chelsea Londyn. Klub zarządzany obecnie przez Romana Abramowicza nie tylko tuszował zbrodnie Heatha, ale nawet zaskarżał osoby, które głośno mówiły o jego czynach a także… płacił ofiarom za milczenie. Taki przypadek miał miejsce w 2014 r., gdy kwotą 50 tys. funtów „zamknięto usta” Gary’emu Johnsonowi – jednej z ofiar pedofila.

 

„Chelsea nie była żadnym wyjątkiem w tamtym okresie. Odkąd w listopadzie 2016 r. Andy Woodward przełamał tabu i w Guardianie opowiedział o krzywdach doznanych w wieku juniora, ujawniły się 849 ofiary z 340 różnych klubów. Nie tylko Anglii, lecz także Szkocji, Walii i Irlandii”, podkreśla serwis wyborcza.pl.

 

Barry Bennell, Keith Ketley, Bob Higgins, Michael Coleman, Norman Shaw, Phil Edwards – to tylko niektórzy z trenerów i pracowników brytyjskich klubów, którzy dopuszczali się wykorzystywania seksualnego nieletnich. O skali mafii pedofilskiej w brytyjskim świecie piłki nożnej świadczy fakt, że decydowana większość przestępców została skazana na wyjątkowo niskie kary, których w dodatku nie odbyli w całości. Zawsze bowiem znajdowały się dla nich jakieś „specjalne okoliczności łagodzące”.

 

„Kiedyś byli kryci. Przez kluby, a nawet przez federację. Mechanizm był podobny: trener zastraszał dzieci, że jeśli mu nie ulegną, zamkną sobie drogę do kariery. Bennell trzymał nawet w domu małpę w klatce, żeby przyciągała dzieciaki. A potem szantażował, że jeśli pisną słowo, może coś złego spaść na ich rodziców. Wśród poszkodowanych są piłkarze, którzy porzucili futbol w sekcjach młodzieżowych, a także tacy, którzy grali w reprezentacji Anglii jak Paul Stewart z Tottenhamu czy David White z Manchesteru City”, podaje wyborcza.pl.

 

Czy przygotowany przez Geekiego raport spowoduje powołanie specjalnej komisji, która zbada przypadki pedofilii w brytyjskim futbolu i ukarze sprawców przestępstw? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak, że podobne działania powinny zostać przeprowadzone również w innych krajach posiadających federacje i związki piłki nożnej.

 

A może warto byłoby zaproponować, aby tematem zajęli się bracia Sekielscy, którzy przez kilka dni byli kreowani na antypedofilskich bohaterów?

 

Źródło: wyborcza.pl

TK


DATA: 2019-08-13 09:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@doAkwin- przejaskrawienie jest nie dlatego, że inni tak robią, tylko dlatego, że media nie mówią o realnej skali pedofilii w innych grupach jednocześnie zwiększając liczbę w Kościele. Pokazał to przypadek raportu Ryana, gdzie z 2500 przypadków prawdziwych okazało się 200, albo spraw w USA, w których z 4400 oskarżonych oczyszczono 4300 bo większość pozwów była tylko po to aby wyłudzić odszkodowanie. Nikt z mainstreamu nie zrobił korekty w mediach. Dodam też przykład ks. Govoni z Włoch, który niesłusznie zmarł na zawał u swojego prawnika w wyniku oskarżeń o pedofilię, które okazały się nieprawdziwe. Wypadałoby znać takie fakty, jeśli twierdzi się, że nie ma przejaskrawienia. Problem istnieje ale ma inną skalę niż mówią to media. Papież słusznie przeprosił ofiary a nie liczby z mediów. Znajomość prawdziwej skali problemu jest pierwszym krokiem do jego rozwiązania. Więc proszę właśnie patrzeć ogólnie a nie na cyferki z lewicowych mediów.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
jednak nie zrozumiałeś skoro po tylu dowodach , przeprosinach papieża i uznaniu że problem istnieje ty piszesz że inni przejaskrawiają? bo inni tez to robią ? dziecinny argument, wytłumaczyłam dlaczego od księdza wymagajmy więcej jako od wzoru,i nie patrz tylko na swojego porządnego proboszcza tylko ogólnie
ponad 1 rok temu / do Akwin
 
@Mateusz - wyrażanie opinii nie jest dyktowaniem i mam święte prawo do tego, aby się wypowiedzieć, jeśli robię to sensownie. Sekielscy bili w tony walki z pedofilią w ogóle a nie samej walki z pedofilią w Kościele - sami więc wystawili się na krytykę. Do tego ich film jest tendencyjny. Podkreślam jednak, że uważam, że każdego pedofila powinno się surowo karać, najlepiej karą główną. @doAkwin - niczego nie zrównałem i wypadałoby po prostu czytać ze zrozumieniem. Mam pretensje do mainstreamu, że widzą zjawisko w Kościele, wyolbrzymiają je i przejaskrawiają, a nie widzą tego samego zjawiska w innych miejscach - w tym we własnym towarzystwie choćby w szeroko pojmowanym świecie filmu.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
zakładam że jesteś wierzący ,więc trochę mnie dziwi że tak to zrównujesz,KAŻDY pedofil powinie być ukarany ale jeśli jest to ksiądz to jest to podwójnie przykre bo ludzie którzy się u niego spowiadali ,odbierali z jego rąk komunie czy sakramenty czuja się oszukani przez kogoś kto o moralności naucza a sam... pedofil rolnik to zwykły przestępca ,pedofil ksiądz to zgroza ,ponadto czy już nawet wierni nazywają to zawodem? że porównujesz z innymi zawodami? bo ja myślałma ze to powołanie i służba Bogu
ponad 1 rok temu / do Akwin
 
Od lat nie interesuję się tzw sportem. Raziły mnie ustawione walki bokserskie, sprzedane mecze. Teraz utwierdzam się w swym przekonaniu - kibice niechcący płacą za łapówki.
ponad 1 rok temu / czloax
 
@Akwin Na co czekasz nakręć film o pedofilii wsród nauczycieli,rolników, czy pilkarzy, a nie dyktuj Sekielskiemu o czym ma kręcić filmy.
ponad 1 rok temu / Mateusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.