DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Pomysł z piekła rodem. Satanistyczne kluby dla dzieci za zgodą władz oświatowych

Pomysł z piekła rodem. Satanistyczne kluby dla dzieci za zgodą władz oświatowych
Fot. tfp.studentsaction.org

Sponsorowany przez Świątynię Satanistyczną klub dla dzieci ma rozpocząć działalność w połowie miesiąca na terenie szkoły podstawowej Point Defiance w amerykańskim Tacoma na terenie stanu Waszyngton. Protestują katolicy, w tym rodzice nieletnich zagrożonych wpływem diabelskiej sekty.

 

Według doniesień „The News Tribune”, placówka o nazwie „After School Satan Club” zaprasza na pierwsze spotkanie w środę 14 grudnia, na kilka dni przed bożonarodzeniową przerwą świąteczną. Piekielna zachęta skierowana jest do rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.


Portal CBN cytuje wypowiedź Luciena Greavesa, rzecznika i współzałożyciela Świątyni Satanistycznej. Stwierdził on, że tego typu kluby stanowią odpowiedź na działające w całym kraju „Kluby Dobrej Nowiny”. – Zmusiły nas one do utworzenia „After School Satan Club”. Mamy nadzieję, że w przyszłości szkolne okręgi opracują nowe standardy dla świetlic szkolnych – bez prozelityzmu, bez wymuszonych programów opartych na nawracaniu – standardy kładące kres „Klubom Dobrej Nowiny”. Sprawią tym samym, że nasze kluby staną się zbędne – stwierdził Greaves w rozmowie z The Christian News.


Z kolei Tarkus Claypool, rzecznik satanistów ze Seattle stwierdził, że program proponowany przez czcicieli diabła uczyć ma dzieci „samodzielności, logiki i rozumowania, zamiast czczenia bóstw”.


Sataniści powołują się na poparcie ze strony rodziców, których rzekomo denerwuje funkcjonowanie chrześcijańskich świetlic szkolnych.


Próba satanistycznej ekspansji do szkół spotkała się już z katolicką reakcją. „Rodzice są głęboko zaniepokojeni, ponieważ istnienie klubu będzie wystawiać młode, wrażliwe dzieci w wieku od 5 do 12, na największe z możliwych duchowych niebezpieczeństw – ciemny, destrukcyjny wpływ piekła” – alarmuje organizacja TFP Students Action. Zachęca ona do podpisywania petycji skierowanej pod adresami dyrektor szkoły Lisy Boyd oraz kurator szkół publicznych w Tacoma, Carli J. Santorno.


„Gorąco zachęcam do zablokowania wpływu „After School Satan Club” na będące pod Pani opieką maluchy. Ameryka jest jednym narodem pod Bogiem. Zachęcam by wykorzystała Pani wszelkie środki prawne w celu ochrony naszych dzieci przed Szatanem, ojcem kłamstwa” – czytamy w apelu podpisanym już przez blisko 12 tysięcy osób.


Waszyngtoński okręg szkolny jest drugim na terenie kraju, który wyraził zgodę na działalność klubów satanistycznych. Niedawno rozpoczęła funkcjonowanie podobna placówka na terenie Szkoły Podstawowej Sacramento w Portland, największym mieście stanu Oregon. Protesowała przeciwko temu organizacja „America Needs Fatima” – amerykański oddział Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności TFP.


Źródło: tfpstudentaction.org; www1.cbn.com

RoM


DATA: 2016-12-05 18:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

zablokujmy to w ameryce
ponad 2 lata temu / 7327717418148418748
 
@Stefanie właśnie o to chodzi że u nich nic się nie trzyma logiki, ale kupy się trzymają u nich wszyscy !
ponad 3 lata temu / zapoach masonerii
 
Argumentacja organizatorów jest absurdalna. Po co odwołują się (choćby w samej nazwie) do Szatana, skoro chcą uczyć dzieci ?samodzielności, logiki i rozumowania, zamiast czczenia bóstw?. Tymczasem sataniści czczą przecież jakieś "bóstwo" czy też siłę wyższą, w postaci Szatana, a w tym wypadku posługują się sloganami ateistów niewierzących w żadne byty duchowe. Kupy się to nie trzyma. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 
Wystarczy gdy księża poświęcą świetlicę i będzie w miarę bezpiecznie
ponad 3 lata temu / Rob
 
@Obcy...a odkąd to satanizm jest religią? Tego nawet satanisci nie wymyslili.
ponad 3 lata temu / panda
 
Chwilka. Skoro w różnych religiach sa "pierwiastki uświęcenia i prawdy" - Lumen Gentium, to dlaczego dyskryminujemy satanistów?
ponad 3 lata temu / Obcy Astronom
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.