Czeska prezydencja Unii Europejskiej poprawia kiepskie notowania premiera Mirka Topolánka. Premier wraz ze swoją formacją, Obywatelską Partią Demokratyczną (ODS), przeżywa bowiem trudny okres rządzenia w sytuacji, gdy właściwie nie dysponuje większością w parlamencie. Od przegranych ubiegłorocznych wyborów do senatu i sejmików ponosi klęskę za klęską i ledwo udaje mu się przeżyć kolejne, szybko powtarzające się głosowania nad votum nieufności dla jego koalicyjnego (wraz z Ludowcami i Zielonymi) gabinetu.
Najistotniejszym elementem wewnątrzpaństwowej i międzynarodowej (unijnej) rozgrywki politycznej jest nieustannie sprawa Traktatu Lizbońskiego, czyli poprawionej wersji tzw. Konstytucji Europejskiej. I sprawa ta w czeskim wydaniu jest naprawdę bardzo pogmatwana. Socjaliści wręcz histerycznie zabiegają o jak najszybszą ratyfikację traktatu i od załatwienia tej kwestii uzależniają inne sprawy, jak np. również wciąż niezamkniętą sprawę ratyfikacji przez parlament umowy z USA w sprawie budowy bazy radarowej (będącej częścią Tarczy Antyrakietowej) na terytorium Republiki Czeskiej, o co z kolei mocno walczy prawicowa ODS.
Jak wiadomo, traktat odrzuciła w referendum Irlandia, swoich podpisów pod dokumentami ratyfikacyjnymi nie złożył dotąd prezydent Niemiec oraz prezydent Polski. Czechy jako jedyne nie podjęły jeszcze wiążącej decyzji i to pomimo faktu, że problemem zajmował się już raz czeski Sąd Konstytucyjny, senat i Izba Poselska. W niższej izbie co prawda traktat został 18 lutego przyjęty, a za przyjęciem traktatu głosowało 125 deputowanych. Konieczna była zgoda 120. Ale należy zwrócić uwagę na fakt, iż wśród głosów przeciw znalazło się aż 37 posłów ODS, 7 wstrzymało się od głosu.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Według portalu należącego do Radio France, w Europie zarejestrowanych zostało już 71 zgonów osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.
Doktor Włodzimierz Bodnar, który za pomocą amantadyny wyleczył już z Covid-19 ponad tysiąc osób, niebawem opublikuje za granicą pracę naukową na temat skuteczności tej terapii. W kraju napotyka na ciągłe utrudnienia ze strony gremiów, które teoretycznie powinny być żywotnie zainteresowane wdrożeniem skutecznego sposobu leczenia chorych.
Amerykańscy katolicy uczestniczyć będą pomiędzy 21 a 29 stycznia w nowennie w intencji obrony życia. Odbywać się ona będzie pod hasłem „9 dni dla życia”.
Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.
O wpływach wielkich korporacji cyfrowych na politykę mówi Cezary Krysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI