DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Pomylili flagi – stracili pracę

Pomylili flagi – stracili pracę

Dwie osoby straciły pracę w Telewizji Polskiej po tym, jak w Wiadomościach zamieniono flagę Rosji na czerwony sztandar Związku Radzieckiego. Źle przedstawiono również flagę Anglii.

 

13 czerwca Wiadomości TVP zilustrowały podsumowanie meczu Polska – Rosja flagą Związku Radzieckiego. Materiał szybko zniknął ze stron Telewizji Polskiej. Za tę pomyłkę w głównym wydaniu programu przepraszał Piotr Kraśko. Tydzień później, podczas ćwierćfinałów Euro 2012, na antenie TVP zamiast flagi Anglii pokazano flagę Wielkiej Brytanii. Po tych wydarzeniach Telewizja wprowadziła nowe procedury kontrolne dotyczące emitowanych materiałów graficznych. Wydawcy programów z błędnymi flagami nie dostaną honorariów za materiały, w których miały miejsce pomyłki. Pracę stracili również technicy odpowiedzialni za tworzenie omyłkowych grafik.

 

Podmieniona flaga Związku Radzieckiego była jedynie miniaturką emitowaną na dolnym pasku podczas trwania zapowiedzi programu w studio TVP. Duży czerwony sztandar powiewał na rozpoczęcie pochodu rosyjskich kibiców w Warszawie, obok innych symboli ZSRR. Tej części marszu nie pokazała żadna z mainstreamowych telewizji. Media skupiły się wyłącznie na „gościnności” polskich pseudokibiców, którzy zaatakowali Rosjan.

 

 

Źródło: press.pl

Marcin Musiał


DATA: 2012-06-27 14:10
AUTOR: MARCIN MUSIAŁ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może to zasłona dymna, skoro nie pokazali flagi ZSRR w pochodzie, a wieść o niej jednak się rozeszła to puścili flagę ZSRR "przez pomyłkę" w TV aby na tym skupić uwagę mało zorientowanych widzów mediów mainstreamowych. Potem usłyszą że była flaga i będzie że to pewnie ta w TV. - Ot taka teoria grubymi nićmi szyta.:)
ponad 8 lat temu / Marek
 
A ja się dziwię, że stracili. Pozwolił rząd, by komunistyczne symbole ZSRR były? Pozwolił. Były te symbole u kibiców ruskich i na przemarszu ich? Były. Więc o co chodzi? Skąd ten bulwers??
ponad 8 lat temu / Nocturno19
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.