DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Pomóż bezdomnym – powędruj choć duchowo do Jasnogórskiej Pani

Pomóż bezdomnym – powędruj choć duchowo do Jasnogórskiej Pani
fot. pam

Trwa czas pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Pani, do Częstochowy. Nie wszyscy jednak, którzy chcieliby powędrować mają taką możliwość. Warto więc może pomyśleć o duchowej pielgrzymce, o intencji, w jakiej chcielibyśmy udać się na Jasną Górę. Warszawscy kapucyni zainicjowali akcję, która z jednej strony pozwala na wędrówkę tym, którzy pewnie nigdy by nie mogli pójść na Jasną Górę bez pomocy – bezdomnym – i tym, którzy chcą pielgrzymować duchowo. To właśnie ci drudzy, dzięki swojej wielkiej „wyobraźni miłosierdzia” spakują bezdomnym plecak i przekażą im na drogę swoją intencję.

 

Jak mówi Anna Niepiekło z Fundacji Kapucyńskiej, wielu ludzi – chorych, niepełnosprawnych, ciężko i nieustannie pracujących – bardzo pragnęłoby stanąć u tronu Matki Bożej. – Różne powody sprawiają, że nie jest to możliwe. Proponujemy im więc duchową pielgrzymkę. Wyposażając bezdomnego, towarzyszą nam w drodze i mają świadomość, że ich intencja, poparta trudem pielgrzymim trafi do Matki Bożej. Ta inicjatywa już po raz drugi cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że do 6 sierpnia, kiedy to wyruszymy, uda się nam zebrać potrzebny sprzęt, tak byśmy spokojnie mogli wyruszyć na pielgrzymi szlak – podkreśla Niepiekło.

 

Bezdomni, którzy wybierają się na pielgrzymkę do Częstochowy, potrzebują w zasadzie wszystkiego. Tegoroczna grupa liczyć będzie około dwudziestu osób. Dla niektórych będzie to pierwsza pielgrzymka, inni pójdą już kolejny raz. Jak podają bracia kapucyni, koszt uczestnictwa dla jednej osoby to blisko pięćset złotych. Na tę sumę oprócz podstawowego ekwipunku składają się także opłaty pielgrzymkowe, wyżywienie oraz koszty związane z powrotem do stolicy.

 

W zamian za pomoc bezdomni oferują modlitwę, zaniosą również intencje swoich darczyńców.

Dzięki pielgrzymce bezdomni, co często sami podkreślają, doświadczają poczucia wspólnoty oraz czerpią siłę do walki ze swoimi słabościami i uzależnieniami – zaznacza Anna Niepiekło.

 

Wolontariusze Fundacji do 6 sierpnia muszą zgromadzić rzeczy dla każdego bezdomnego pielgrzyma. Lista potrzebnych rzeczy nie jest skomplikowana, najczęściej przy nazwisku bezdomnego widnieje wpis „wszystko”.

Potrzebne są więc dary rzeczowe: ręczniki, podkoszulki, skarpety, spodnie męskie letnie, krótkie spodenki, bluzy sportowe, kurtki przeciwdeszczowe, czapki z daszkiem, plecaki średniej wielkości (bagaż podręczny), torby/plecaki duże (bagaż główny), śpiwory oraz namioty typu iglo lub inne łatwo rozstawialne.

 

Rzeczy można dostarczać do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie.

Wspomóc pielgrzymkę można również wpłatami pieniężnymi na konto Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego.

 

Nie zapominajmy, że w zamian za pomoc uczestnicy oferują modlitwę za darczyńców oraz zaniesienie ich intencji na Jasną Górę. Każdy z podopiecznych otrzyma konkretne intencje, przesłane przez osoby wspierające. Wszystkie intencje będą również czytane podczas pielgrzymki przy codziennych modlitwach z bezdomnymi. Intencje można dostarczyć wraz z darami do klasztoru przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie, bądź przesłać drogą e-mail na adres fundacji: [email protected]). Wszystkim, którzy włączą się w naszą akcję bardzo dziękujemy. Zapraszamy już dziś do wspólnego pielgrzymowania – mówi Anna Niepiekło.

 

pam


DATA: 2012-07-30 19:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.