DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Pomoc w śledztwie smoleńskim i wizy. Minister Waszczykowski spotkał się z szefem dyplomacji USA

Pomoc w śledztwie smoleńskim i wizy. Minister Waszczykowski spotkał się z szefem dyplomacji USA
Witold Waszczykowski. fot. VALENTYN OGIRENKO/REUTERS/FORUM

Minister spraw zagranicznych spotkał się z Rexem Tillersonem. Witold Waszczykowski poprosił amerykańskiego sekretarza stanu o pomoc w śledztwie smoleńskim. W odpowiedzi nie usłyszał żadnych konkretów, a jedynie uwagę, że poprzednia administracja Białego Domu przekazała Warszawie wiele informacji.

 

Mimo iż Waszyngton – jak zapewniał Waszczykowskiego Tillerson – przekazał Polsce posiadane materiały dotyczące katastrofy smoleńskiej, szef polskiego MSZ liczy, że… nowa administracja ze świeżością spojrzy na problem.

 

Minister Waszczykowski chciałby, aby USA udzieliły Polsce pomocy technicznej oraz politycznej – wywierając presję na Kreml. Szef MSZ nie pogardziłby także pomocą prawną w ramach planowanej przez resort międzynarodowej skargi na Rosję.

 

Zdaniem kierownika polskiej dyplomacji, Biały Dom w czasach Obamy był niechętny do takich działań ze względu na reset w relacjach z Rosją.

 

Podczas 45-minutowego spotkania panowie poruszyli również temat wiz dla Polaków chcących przybyć na terytorium Stanów Zjednoczonych. Minister Waszczykowski wyraził ponadto nadzieję, że wkrótce dojdzie do spotkania Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-04-20 11:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiem jaki masz nick, bo użyłeś mojego pewnie żeby było wiadomo, że mnie odpowiadasz :P Wracając do meritum - to nie jest kwestia tego, czy się zgadzamy czy nie. Tak wyglądają przepisy dotyczące ruchu wizowego w USA. Oni nie kalkulują na zasadzie "a jak mamy swoich złych to obcy nam nie zaszkodzą", szczególnie, że to jest nieprawdziwe twierdzenie. Zwyczajnie zwracają uwagę na klarowność systemu polityczno-prawnego. A nieprawdą jest, że nie ma mowy o dyplomatycznych problemach. Proszę zwrócić uwagę, jakie napięcia każdorazowo powodują wszelkie wnioski o ekstradycję. Co do odsetka powracających - właśnie to jest najmniejszy problem, bo przez kilka lat łapaliśmy się w widełki nakreślone przez USA a wiz i tak nie zniesiono. Zwyczajnie istnienie wiz daje lepszą kontrolę ludności napływowej a w przypadku polskiego bagienka jest to bardzo istotne.
ponad 3 lata temu / Akwin
 
Nie zgodziłbym się, że USA nie znosi wiz, bo "nie chcą osób związanych z różnorakimi aferami gospodarczymi czy kryminalnymi u siebie". Przy tamtejszej mafii nasi przekręciarze to bazarowe głupki, więc ich wpływ negatywny nie ma znaczenia. Nie ma też mowy o "dyplomatycznych problemach", bo one dotyczą jedynie aktywnych urzędników państwowych wyższej rangi, a nie byle "biznesmena". Natomiast realnym argumentem przeciw zniesieniu wiz jest odsetek powracających "turystów", który w naszym wypadku jest wciąż dość niski, mimo że "Hameryka" przestała już być mitycznym Eldorado. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Akwin
 
Temat wiz to zwykłe bicie piany i albo politycy o tym wiedzą i bezczelnie okłamują wyborców, albo są zwykłymi głupkami. Wizy do USA to złożony problem amerykańskiego prawa. Tylko te kraje, które spełniają odpowiednie warunki mogą korzystać z ruchy wizowego. Są to m.in. kraje, które mają odpowiednio wysoki współczynnik powracających turystów na wizach turystycznych oraz klarowny system sprawiedliwości. Głównie przez to drugie USA nie zniesie wiz, bo nie chcą osób związanych z różnorakimi aferami gospodarczymi czy kryminalnymi u siebie, bo zawsze to jest dyplomatyczny problem w relacjach z innymi krajami. A dostanie wizy jest bardzo łatwe.;
ponad 3 lata temu / Akwin
 
Popatrzcie na Waszczykowskiego? Teb facet wygląda jak jakiś kloszard. Poza tym, jest niekompetentny i wciąż kompromituje siebie, ale co gorsze również Polskę.
ponad 3 lata temu / Skanderbeg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.