DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Pomnik Chrystusa we krwi ofiar zamachu. Internet obiegło poruszające zdjęcie z Sri Lanki

Pomnik Chrystusa we krwi ofiar zamachu. Internet obiegło poruszające zdjęcie z Sri Lanki
fot. REUTERS/Athit Perawongmetha/FORUM

Co najmniej 290 zabitych i ponad 500 rannych – to krwawy bilans ośmiu eksplozji na Sri Lance. Cierpienie i śmierć chrześcijan w wymowny sposób obrazuje zdjęcie, jakie obiegło media elektroniczne w Wielką Niedzielę. Grafikę prezentujemy poniżej.

 


Na zdjęciu z Sri Lanki widzimy figurę Zmartwychwstałego Chrystusa z wyraźnymi śladami krwi ofiar zamachu terrorystycznego w jednym z kościołów. Obraz dobitnie ilustruje słowa księdza Rafała Cyfki (Pomoc Kościołowi w Potrzebie), który w rozmowie z PCh24 skomentował wydarzenia w azjatyckim państwie.

 

– Tragiczna śmierć chrześcijan na Sri Lance, którzy zginęli w zamachach dokonanych w Wielką Noc, to potwierdzenie dramatycznych słów wypowiedzianych przez Pana Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał” – powiedział ks. Cyfka.

 

 

Źródło: PCh24 / Twitter / tvp.info

MWł

 

  

Czytaj także:
DATA: 2019-04-23 10:45
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@krakus A co ateiści mają do tego? To był atak na tle religijnym. Atak muzułmanów na chrześcijan. Więc to te dwie grupy powinny załatwić to między sobą mniejsza o to w jaki sposób. Po co mieszkać w to ateistów? Przecież katolicy nie protestują, jak ateiści są skazywani na śmierci w Arabii Saudyjskiej na przykład.
ponad 1 rok temu / ollek
 
A premier zwozi nam to dranstwo do Polski,czy oni zdaja sobie sprawe ze jesli jednemu Polakowi cos sie stanie z rak tego nawiezionego lub przepuszczonego przez granice dranstwa "religi pokoju"to ludzie fizycznie wywleka caly ten rzad na publiczny lincz,i wojsko nie pomorze.
ponad 1 rok temu / Ela
 
To fakt, że zasadę drugiego policzka lubią przekręcac manipulanci Biblią. Wykorzystują powszechną nieznajomość Biblii, bo większość ludzi nie zauważa, że Chrystus się bronił w normalnej posłudze, poza Kalwaria gdzie po prostu wziął na siebie winy ludzi i nie było sensu się wykłucać, bo o co? O władzę ówczesną? Przekłamanie dotyczy przenoszenia zasady uległości na polityczną poprawność i na tchórzostwo. Apostołowie potem nie byli tchórzami, ale też nikomu nic nie kazali siłą.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Zasada drugiego policzka została rozpropagowana w dobie gnuśności duchowieństwa i chrześcijan.Jest ona,ta zasada,parawanem dla tych,którzy powinni walczyć o utrzymanie wiary.Myślę,że taką granicą,która zmieniła całkowicie podejście chrześcijan do twardej walki o wiarę Chrystusową i ustanowienie jej prawem jest,po pierwsze rewolucja Lutra,a po drugie SW II.To pierwsze spowodowało zmianę myślenia chrześcijańskiego poprzez wprowadzenie i rozpropagowanie zasady usprawiedliwienia,drugie zaś to SW II,gdzie majstrowaniem przy odwiecznych zasadach katolickich,przemieniono katolików z twardych wojowników swej wiary na rozlazłe ciepłe kluchy.I nie chodzi tu o ustanie wojen krzyżowych,ale o to,że katolicy zaczęli się bać walczyć o swoje,bo im hierarchia głosiła zasadę drugiego policzka.Dołożył się jeszcze i obecny papież,myjąc nogi muzułmanom i tym samym poddając im katolicyzm.O czym trąbiły na wschodzie wszystkie telewizje.Drugi policzek i ekumenizm to największe szkody w KK.
ponad 1 rok temu / tak sobie myśl
 
To wszystko w ramach obniżenia liczby ludności ......świata o których mówi prof. Erlich??? Zdecydowano by ginęli i obniżali liczbę ludności świata ci , którzy nadstawią drugi policzek , a nie oddadzą z nawiązką? Nie wymierzą sami sprawiedliwości jak w przypadku poniżenia Mahometa przez Charlie Hebdo we Francji? Plan by ginęli ci ,którzy wartościami i zasadami DEKALOGU mogą być solą w oku tym, dla których zasadą i drogowskazem jest własna przyjemność i własna korzyść nawet po trupach? Żyjących wg zasad ..nie ma Boga... bo to my jesteśmy Bogiem?
ponad 1 rok temu / Bronisław
 
CNN podaje, że niestety już 290 osób zostało zabitych a onet milczy, a jak debil w Nowej Zelandii strzelał to 3 dni trąbili prawicowy ekstremista, ile kłamstwa w tym Onecie żal.
ponad 1 rok temu / dfr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kont[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.