Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Pomnik, który obraził Rosjan


W Gdańsku student Akademii Sztuk Pięknych postawił kontrowersyjny pomnik ukazujący okrucieństwo Armii Czerwonej. O całym zamieszaniu, jakie wywołał postument rozmawiają redaktorzy PCh24.pl, Krystian Kratiuk i Krzysztof Gędłek.


DATA: 2013-10-29 10:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

ruski boją się PRAWDY bo to najwięcej boli.
ponad 2 lata temu / bolo
 
Wy Krakowiacy wiele lat Krakowem rządzi komuch,a na Skałce pozwoliliście na pochówek wroga Polski Cz.Miłosza,który marzył sobie wysadzić Polskę w powietrze. Można dalej ciągnąć wyliczankę,taką,która świadczy tam o was razem wziętych bardzo przykro.
ponad 4 lata temu / Roman Warszawiak
 
Co by panowie powiedzieli gdyby analogiczny pomnik powstał na temat zachowania Niemców podczas okupacji. W czasie okupacji Polki nie mogły czuć się bezpiecznie. Niemieccy gwałciciele zazwyczaj pozostawali bezkarni. Polskie ofiary gwałtów trafiały do obozów lub zmuszano je do prostytucji. - Szczególnie groźne były Einsatzgruppen, czyli specjalne grupy operacyjne, które na zapleczu frontu mordowały lub wtrącały do więzień Żydów i prawdziwych lub domniemanych polskich wrogów politycznych III Rzeszy. Gdy ich członkowie dopuszczali się przemocy seksualnej wobec Polek i Żydówek, ich przełożeni przymykali na to oko. Einsatzgruppen miały odgórne przyzwolenie na stosowanie różnych rodzajów przemocy i przemoc seksualna była tolerowana - mówi niemiecka historyk Maren Röger.
ponad 4 lata temu / Tadeusz
 
Zdumiewające opinie jakie wypowiadają przed kamerami uczestnicy dialogu w sprawie przedmiotowego pomnika. Młodzi, wykształceni ludzie nie mogą się tłumaczyć brakiem zrozumienia społecznej wrażliwości na sprawy i zdarzenia obce naszej kulturze. Nawet najszlachetniejsze intencje nie mogą być realizowane przy pomocy niegodnych środków. A takim jest przecież pomnik noszący wszelkie znamiona hard-pornografii. Osobnym zagadnieniem jest tu pokaz postaw ksenofobicznych i tak zwane "palenie głąba" czyli udawanie, że się nie rozumie dlaczego inni nie akceptują mojego punktu widzenia. Precz z taką "tfurczością" i z zakłamaniem jej promotorów.
ponad 5 lat temu / Observator
 
typowa filozofia kaliego jeśli nas obrażają, to jest źle, ale jak my obrażamy innych to jest OK.
ponad 5 lat temu / lambroso
 
tak niemądrych wypowiedzi już dawno nie słyszałem
ponad 6 lat temu / hanka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 118 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.