DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 51  >   WYCHOWANIE

Danuta Rdzak

Pomagam czy raczej krzywdzę?


W którym miejscu przebiega granica pomiędzy autentycznym wspieraniem zainteresowań dziecka w celu zapewnienia mu zrównoważonego rozwoju, a wypełnieniem mu szczelnie czasu w taki sposób, że nie zostaje w nim miejsca na relacje rodzinne i koleżeńskie?


 

Dziecko posiada niebywałą zdolność przyswajania nowych wiadomości i umiejętności. Mózg człowieka nigdy nie jest tak chłonny jak właśnie w wieku od kilku do kilkunastu lat. Jednak wyłącznie wtedy, gdy organizm jest wypoczęty. Dziecko, które spędzi poza domem dwanaście godzin, jest w stanie zregenerować się w jedną noc i rano wstanie wypoczęte, aby z nową siłą wyruszyć na poznawanie świata. Ale co, jeśli tak intensywny dzień pracy to dla niego norma trzy albo cztery razy w tygodniu?

Niewyspany ośmiolatek jest marudny i nic go nie zaciekawi, a notorycznie zmęczony czternastolatek zacznie opuszczać zajęcia i straci zapał nawet do swych największych zainteresowań. Szczelnie wypełniony czas wolny nie pozostaje bez wpływu na kondycję zdrowotną dziecka – spokojnie zjedzonego, zdrowego obiadu i właściwej dawki snu nie zastąpią szeroko reklamowane suplementy diety mające wzmocnić odporność.

 

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

W trakcie piątkowego bloku głosowań Sejm odrzucił wniosek o poszerzenie porządku obrad o pierwsze czytanie projektu ustawy autorstwa Kukiz’15 w sprawie JUST Act, zwanego też ustawą 447.

 
 

Rozwój nauki i coraz śmielsze wchodzenie technologii w obszary, którymi dotąd się nie zajmowała, rodzi wiele problemów etycznych oraz zmusza ludzkość do udzielenia odpowiedzi na liczne pytania filozoficzne.

 

W niegdyś poważnych i dostojnych murach krakowskiego Urzędu Miasta w czwartek 25 lipca odbędzie się „wieczór solidarności ze społecznością LGBT”. Wydarzenie ma stanowić odpowiedź „tęczowej” lewicy na naklejkową akcję „Gazety Polskiej” oraz działania licznych polskich samorządów, które bronią się przed homoseksualną ideologią.

 

Arcybiskup Stanisław Gądecki stanowczo sprzeciwił się aktom profanacji, dokonywanym między innymi podczas homoseksualnych parad. Podkreślił, że nie ma możliwości prowadzenia dialogu ze środowiskami otwarcie wrogimi wierze. Przewodniczący KEP zwrócił też uwagę na powiązanie homoseksualizmu i pedofilii wśród niektórych duchownych.

 

 

„Nie wiem czy wlepki to sprawa, którą powinna się zajmować ambasador USA. To nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską. Myślę, że to niepotrzebna wypowiedź” – stwierdził na antenie telewizji Polsat rzecznik rządu, Piotr Müller.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.