DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Pomagała sierotom przybywającym do Szwecji z innych krajów. „Wdzięczny” imigrant zabił ją nożem

Pomagała sierotom przybywającym do Szwecji z innych krajów. „Wdzięczny” imigrant zabił ją nożem
FOT.REUTERS/FORUM

W poniedziałek, 25 stycznia, szwedzkie służby porządkowe poinformowały o zbrodni dokonanej przez imigrant. Nieletni mężczyzna zaatakował i zabił nożem 22-letnię wolontariuszkę, która pomagała sierotom przybywającym zza granicy. Chociaż dotąd narodowość sprawcy nie została ujawniona, to szokującym jest wiek mordercy. Napastnik ma 15 lat!

 

W 2015 roku w Szwedzkich ośrodkach dla imigrantów odnotowano dwukrotny wzrost przypadków przemocy w stosunku do 2014. Fatalny trend nie został zahamowany w Moelndal pod Goeteborgiem. Mieszkający tam 15-letni przybysz pokłócił się z 22-letnią opiekunką sierot. Następnie chwycił na nóż i dźgnął kobietę. Mimo starań lekarzy nie udało się uratować jej życia.

 

Nastoletni morderca został aresztowany. Postawiono mu już zarzuty. Na miejsce tragicznego zdarzenia przybył premier Szwecji, Kjell Stefan Löfven. Złożył kondolencje rodzinie ofiary oraz zapowiedział podjęcie starań, by więcej nie doszło do podobnych zdarzeń.

 

Szwedzka policja przyznaje, że wzrost liczby aktów przemocy w ośrodkach dla uchodźców związany jest z zeszłoroczną falą imigrantów. W 2015 roku do Szwecji przybyło aż 160 tysięcy przybyszów z krajów islamskich. Niepokoje przez nich przyniesione wywołują wzrost społecznego niezadowolenia.


 

Źródło: tvn24.pl

MWł
 


DATA: 2016-01-26 12:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

muzułmanie nie mają ojczyzny; to biali Europejczycy stworzyli państwa narodowe; w islamie są tylko władcy i poddani; żeby identyfikować się z ojczyzną i narodem trzeba być świadomym obywatelem; oni nie mają żadnego wpływu na kształt i obszar swoich państw - o tym decyduje władza
ponad 4 lata temu / do Michała
 
najgorsze jest to że morderca wyjdzie na wolność przed ukończeniem 21 lat dostanie 12 a po 6 będzie wolny a powinien otrzymać karę śmierci a jego rodzina deportację do kraju pochodzenia a przed k.s. ustalić zgodnośc tkankową i niech uratuje kilka innych osób resztkami skarmić świnie i świniami karmić nielegalnych emigrantów
ponad 4 lata temu / paweł
 
Tak się dzieje, jeżeli ktoś jest wykorzeniony z własnej Ojczyzny. Nie ma NIemca, Francuza , Anglika i in. by się tułał za chlebem. Podróżuje i wraca do własnego domu i pewnej pracy.
ponad 4 lata temu / Michał
 
zanosi się na to, że premier Szwecji niedługo nie bedzie robil nic innego...ale to i tak pewnie najsensowniejsze jego zajęcie...
ponad 4 lata temu / wacek
 
Jeśli zabił w wieku 15 lat, to jaki z niego będzie pożytek dla społeczeństwa i jaki jest sens utrzymywać taką osobę? Albo odsyłać takich, albo "trrrrrrttt"
ponad 4 lata temu / borax
 
Pomóż zbierać podpisy, info na stronie dzienreferendalny.pl . Trzeba wydrukować karty( z czerwonego POBIERZ LISTĘ ) i podpisywać z Peselem, adresem. Gotowe karty wysłać do biura Kukiz\'15, adres na stronie. Każdy podpis się liczy! Jeśli masz wątpliwości, na stronie są wyjaśnienia.
ponad 4 lata temu / Referendum
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.