DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Pomagajmy duszom czyśćcowym!
Bł. Anna Katarzyna Emmerich o „Kościele cierpiącym”

Pomagajmy duszom czyśćcowym! Bł. Anna Katarzyna Emmerich o „Kościele cierpiącym”

O, ileż podziękowań otrzymałam od moich dusz czyśćcowych! – wspominała bł. Anna Katarzyna Emmerich. W godzinę śmierci rozstrzyga się największa walka o duszę ludzką. O to co stanie się z nią w wieczności. Może czekać ją Niebo, piekło lub czas oczyszczenia. O ile zbawieni nie potrzebują już naszej pomocy, a dla potępionych jest już za późno, to duszom w czyśćcu cierpiącym jesteśmy w stanie pomóc.

 

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy, że „czyściec – oznacza stan bolesnego oczyszczenia po śmierci”. Zatem nie jest to bezpieczny i wygodny przedsionek, w którym przy snującej się z głośników kojącej muzyce oczekujemy na swoją kolej, aby zostać dopuszczony do wiecznej radości.

 

Jak przypomina KKK „Tradycja Kościoła, opierając się na niektórych tekstach Pisma świętego, mówi o ogniu oczyszczającym”. Kto choć raz w życiu doznał niewielkiego choćby oparzenia dobrze wie, jak nieprzyjemne to doświadczenia… Jednego jednak dusze oczyszczane w ogniu czyścowym nie są pozbawione – nadziei, że ich status quo ulegnie zmianie. Możemy im jednak pomóc naszą modlitwą w skróceniu tego czasu, podkreślmy „bolesnego oczekiwania”.

 

Zmarła przed 193 laty błogosławiona Anna Katarzyna Emmerich tak pisała o swojej relacji modlitewnej z duszami czyśćcowymi:

 

To, co ktoś dla dusz czyśćcowych czyni, czy modli się za nie, czy ofiaruje cierpienie, zaraz mu to wychodzi na korzyść i wtedy one są bardzo zadowolone, szczęśliwe i wdzięczne. Kiedy za nie ofiaruję moje cierpienie, wtedy one modlą się za mnie.

 

I w innym miejscu „nie da się nawet wyrazić, jak wielkie pocieszenie otrzymują dusze czyśćcowe, gdy ofiarujemy za nie nawet coś drobnego albo w czymś niewielkim przezwyciężymy samych siebie”.

Niemiecka wizjonerka zwracała uwagę na fakt, iż „z nieba dusze te nie doznają bezpośrednio żadnej pomocy. Wszystko otrzymują z ziemi, od żyjących ludzi, którzy za ich przewinienia ofiarują Sędziemu modlitwy i dobre czyny, umartwienia i wyrzeczenia, a zwłaszcza Msze święte”.

 

Słowa te powinny stanowić dla nas wezwanie do nieustannej modlitwy za dusze czyśćcowe. Wśród potrzebujących mogą znaleźć się nasi współmałżonkowie, rodzice, dzieci oraz przyjaciele.

Po śmierci takiej pomocy może wyczekiwać z tęsknotą każdy z nas.

 

 

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2018-02-10 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tradycja, Ofiara Pana Jezusa na Krzyżu za zbawienie całego świata jest wystarczająca i doskonała. Niczego jej nie trzeba dodawać. To my - grzesznicy, jesteśmy niedoskonali i nie potrafimy z niej skorzystać raz, a dobrze...Dlatego wielokrotnie przychodzimy na Mszę Świętą aby na nowo, z coraz większą gorliwością czerpać z Tej Jednej i Jedynej Ofiary, która przez setki lat jest udostępniana z woli Boga dla kolejnych pokoleń katolików, poprzez Przeistoczenie w katolickim Kościele. Pan Jezus na Krzyżu odpuścił nam wszystkie grzechy - my jednak żyjemy w czasie - dlatego popełniamy codziennie nowe grzechy - więc potrzebujemy codziennie korzystać z Tego Jednego Przebaczenia Pana Jezusa na Krzyżu. Aby to było możliwe Bóg wymyślił Mszę Świętą i sakramenty. Nie musimy być obecni na Golgocie aby doznać przebaczenia grzechów. Każde pokolenie ma szansę doznać przebaczenia - po to są sakramenty - na odpuszczenie win. Jest jeszcze kara za winę - jeśli nie na ziemi, to w czyśćcu...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
O co ci chodzi? Negujesz istnienie czyśćca, czy negujesz sens modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące? Najpierw przeczytaj 2Mch12,45, 1Kor3,13-15, Mt5,25-26, Mt18,34, Mt12,32. Potem zastanów się nad odpowiedzią.
ponad 1 rok temu / do Tradycja Luterańska
 
Jak ktoś nie wierzy, że Dusze w Czyśćcu cierpiące są wdzięczne, to niech zamówi w ich intencji choćby jedną Mszę Św. Efekt, niezwłoczny, może przejść najśmielsze oczekiwania.
ponad 1 rok temu / Pierre_
 
@Tradycja Nie bądź taki luteranin, bo Grzegorz zajmie się tobą ;-)
ponad 1 rok temu / Jagna
 
"Wszystko otrzymują z ziemi, od żyjących ludzi, którzy za ich przewinienia ofiarują Sędziemu modlitwy i dobre czyny," [] Wiec Ofiara Pana Jezusa jest nie wystarczająca skoro jeszcze my mamy coś ofiarować żeby dostąpić zbawienia? Hebrajczyków 10:14, 18 14 Albowiem jedną ofiarą doskonałymi uczynił na wieki tych, którzy bywają poświęceni. 18 A gdzieć jest odpuszczenie ich, jużci więcej ofiary nie potrzeba za grzech.
ponad 1 rok temu / Tradycja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.