DZIŚ JEST:   19   LUTY   2019 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Pomagać na miejscu, wszystko inne to kosmetyka. Ks. prof. Waldemar Cisło o kryzysie migracyjnym

Pomagać na miejscu, wszystko inne to kosmetyka. Ks. prof. Waldemar Cisło o kryzysie migracyjnym
Zdjęcie ilustracyjne. fot. REUTERS / FORUM

Dyrektor polskiej sekcji fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” ocenił nowe pomysły unijnych urzędników odnośnie zwalczania kryzysu migracyjnego. Jego zdaniem, to tylko kosmetyka mająca na celu uratowanie ich twarzy. Prawdziwa pomoc jest skuteczna tylko na miejscu.

 

- To tylko kosmetyka, która ma uratować twarz politykom europejskim (…) Europa, która ma 500 mln mieszkańców, nie jest w stanie przyjąć chociażby miliarda mieszkańców – podkreślił kapłan, jednocześnie podkreślając słuszność pomocy udzielanej „na miejscu”. Wskazał też na nieubłagalne statystyki dotyczące wzrostu demograficznego w krajach Afryki. Prędzej czy później, ci ludzie przyjadą do Europy.

 

Według unijnych planów, migranci będą trafiać do specjalnych ośrodków. Komisja Europejska chce, by proces odróżniania uchodźców od migrantów odbywał się w specjalnych centrach. Imigranci, którzy nie przeszliby pozytywnie weryfikacji, zostaną odesłani z powrotem do Afryki.

 

- Daliśmy im fałszywą nadzieję, że wszyscy na nich czekają, że będą przez całe życie dostawać zasiłki socjalne i w taki sposób będą żyć – wskazał ks. Cisło. Unijnych polityków oskarżył o danie nieuzasadnionej nadziei milionom ludzi na „rajske życie” w Europie. Niezaspokojenie tych nadziei może skutkować frustracją i w konsekwencji - przemocą i radykalizacją.

 

Masowa migracja budzi wszelkie patologie. Według  „Corriere de la Serra”, przemyt ludzki był najbardziej rozwijającą się gałęzią przemysłu we Włoszech w 2017 r., a dochody mafii sięgały kilkuset milionów euro. Do tego mnóstwo kobiet przypływających do Europy w czasie podróży zostaje zgwałconych. Stąd też – zdaniem kapłana – najważniejsza i najbardziej skuteczna jest pomoc niesiona na miejscu.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR


DATA: 2018-08-13 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy ks profesor rozmawiał z naszymi biskupami o tym, albo wysłał list do papieża. To bardzo o to prosimy.
6 miesięcy temu / Mirrro
 
Pierwszy wpis określenia ?imigrant? pojawił sie w internecie około 2004 roku. Określenie to jest nielogiczne- nie można ?imigrować?, można migrować, emigrować ? na wakacje wyjeżdżamy a nie wjeżdżamy. ?Imigranci? zaś pojawili się dziesięc lat później, około roku 2014-tego. Najpierw było słowo ?imigrant? potem pojawił się ?imigrant?. Bóg mówi ?niech się stanie? i to jest, człowiek powie ?niech się stanie? i nic się nie stanie. Najpierw wypowiedziano słowo ?imigrant? potem stworzono ?imigrantów?- najpierw było słowo potem ciało. Za tymi ?imigrantami? stoją więc ludzie, którzy uwarzają się za bogów. Ale ?człowiek bóg? to degenerat (z samej def. tego pojęcia), więc ich panowanie nic dobrego światu nie przyniesie, tylko wojny, kryzysy i śmierć. Ich kościół to synagoga szatana.
6 miesięcy temu / piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.