DZIŚ JEST:   15   CZERWCA   2019 r.

Św. Wita, męczennika
Bł. Jolanty, księżnej
 
 
 
 

Pomagać, ale z głową! Włoska odpowiedź na zarzuty o rasizm wobec imigrantów

Pomagać, ale z głową! Włoska odpowiedź na zarzuty o rasizm wobec imigrantów
Zdjęcie ilustracyjne.

Nie milkną echa poniedziałkowego wystąpienia Wysokiej Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet. Poinformowała ona, że już niedługo do Włoch zostanie wysłany specjalny zespół pod szyldem Organizacji Narodów Zjednoczonych, a jego zadaniem będzie zbadanie spraw związanych z rzekomymi „aktami przemocy i rasizmu wobec imigrantów”. Zdaniem Rzymu, zarzuty Bachelet są „niestosowne, bezpodstawne i niesprawiedliwe”.

 

Deklaracja Bachelet wywołała ogromne poruszenie we włoskim rządzie. W odpowiedzi na zarzuty ze strony Wysokiej Komisarz Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Rzymie oświadczyło, że Włochy od wielu lat biorą udział w operacjach związanych z ratowaniem migrantów na Morzu Śródziemnym. Dziesiątki tysięcy spośród nich uzyskały azyl oraz pomoc socjalną.

 

Włoski MSZ zwrócił również uwagę na fakt, iż rząd prowadzi konkretne i precyzyjne działania na rzecz pomocy „na miejscu”, czyli w krajach, z których imigranci napływają do Europy. Chodzi m.in. o pomoc w takich dziedzinach, jak ochrona granic, edukacja, bezpieczeństwo, służba zdrowia czy kryzys żywnościowy.

 

„Szerokie warstwy włoskiego społeczeństwa obywatelskiego były i są zaangażowane w różne inicjatywy polegające na pomocy dla migrantów oraz mające na celu ochronę praw i interesów tych, którzy wyruszają w straszną podróż i padają ofiarami oszustów oraz przemytników ludzi w nadziei na lepsze życie, z dala od wojen, zniszczenia, ubóstwa oraz głodu”, podkreślono w oświadczeniu wydanym przez resort dyplomacji kierowany przez Enzo Moavero Milanesiego.

 

Resort dodał, że dzięki podjętym przez włoskie władze działaniom „stwierdzono zmniejszenie o 52 proc. liczby ofiar katastrof na Morzu Śródziemnym od początku 2018 roku w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku”. Ponadto pozwoliły one na „zmniejszenie o 80 proc. liczby migrantów przybywających na wybrzeża Włoch”.

 

Źródło: Onet.pl

TK


DATA: 2018-09-11 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

He, he, he... to już nie tylko Polska i Węgry są "be"?
9 miesięcy temu / ma
 
Szczyt hipokryzji- ONZ, która realizuje ludobójczą Agendę 2030 z dzieciobójstwem i antykoncepcją na czele śmie udawać troskę o człowieka!
9 miesięcy temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62770"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.