DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Półwysep Iberyjski zostanie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Półwysep Iberyjski zostanie poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

W najbliższą środę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w fatimskim sanktuarium Matki Bożej biskup miejsca, kardynał António Marto odda Portugalię i Hiszpanię Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Akt poświęcenia zostanie dokonany na zakończenie modlitwy różańcowej około godz. 18:30 czasu portugalskiego (19:30 czasu polskiego). „Wszystkie diecezje zjednoczą się w modlitwie różańcowej w intencji całego świata, a zwłaszcza Portugalii, w tej dramatycznej sytuacji, której doświadczamy z powodu koronawirusa” – czytamy w komunikacie Konferencji Episkopatu Portugalii.

Strona internetowa bazyliki fatimskiej przypomniała, że pierwsze poświęcanie tego kraju Niepokalanemu Sercu Maryi miało miejsce 13 maja 1931 roku, osiem miesięcy po oficjalnym uznaniu objawień. W październiku 1942 r., kiedy obchodzono 25. rocznicę ukazania się Matki Bożej trojgu pastuszków, papież Pius XII poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystość będzie transmitowana 25 marca na stronie internetowej sanktuarium: https://www.fatima.pt/.

Do inicjatywy biskupów portugalskich dołączyła Konferencja Episkopatu Hiszpanii. Zatem cały Półwysep Iberyjski, Hiszpania i Portugalia oraz ich wyspy zostaną poświęcone Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-03-23 16:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezus Chrystus jest Królem Polski od 20-02-2020! Sprawdźcie sami. Do dopełnienia pełnej Intronizacji potrzeba jeszcze jego uroczystego ukoronwania wraz z rządem, episkopatem i ludem w katedrze na Wawelu. Im szybciej tym lepiej!
8 miesięcy temu / Jesusu Christus
 
do Gościa-Pomoże to Hiszpanom tyle co zaklęcia murzyńskiego szamana, tyle samo co Pytaczom ,kiedy kolejne przedstawienia "Intronizacji" itp. 30 % Polaków uczęszcza na Msze Św, reszta cierpi ,że w niedziele nie moze oddać czci bożkowi pieniądza w galeriach handlowych a tutaj ciągle wierzacy ,ze zaklecia biskupów otrzezwia mózgi "zywych trupów". Was też rozliczą ilu nawróciliscie a nie ile jadu na hierarchów wypluliście
8 miesięcy temu / Irytacja
 
@maria dokładnie tak. Gdy FAKTYCZNIE uznany Chrystusa za naszego Króla, a Jego prawo stanie się naszym prawem, gdy ogłosimy Go Krolem Polski z wszelkimi tego konsekwencjami i uznaniem Jego panowania, czyli podporzadkowaniem sie Jemu wtedy możemy mówić o Intronizacji. A tymczasem zapomniany akt, kapitulacja biskupów, życie jakby Boga nie było...
8 miesięcy temu / Polka
 
Czy Wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Pytacie, co z Polską? Kiedy Polska? Polska już dawno uznała Maryję za swoją Królową. Polski Episkopat co roku poświęca Polskę i Polaków Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Problem jest jeden. Polska i inne kraje nie chcą uznać Jezusa za swojego Króla. Oddać się w opiekę, a uznać zwierzchnictwo, to fundamentalna różnica. Cóż, Szatan manipuluje słowem i nie odpuszcza. Szatan nie chce, aby człowiek uznał Jezusa za swojego Króla, bo w każdym przypadku, to jego KONIEC.
8 miesięcy temu / maria
 
A jakie są plany Episkopatu Polski??? Może w końcu PRAWDZIWA Intronizacja Jezusa, taka, o jakiej mówiła Rozalia Celakowna... Bo to, co było to tylko namiastka, w najlepszym razie wstęp do tego, co być powinno...
8 miesięcy temu / Polka
 
No tak- biskup odda a lud i tak przed cielcem oddaje pokłon- po Zapaterro Hiszpania to republika bolszewicka lgbt
8 miesięcy temu / Witt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.