DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Polskie Radio i TVP są w fatalnej kondycji finansowej

Polskie Radio i TVP są w fatalnej kondycji finansowej
fot. budynek TVP przy ul. Samochodowej w Warszawie, fot. VanNouten
#PODATKI    #PR    #TVP    #SENAT    #WALENDZIAK    #SOJALIZM    #ABONAMENT

Państwowe media są w fatalnej sytuacji finansowej – alarmowali prezesi spółek na posiedzeniu senackiej komisji kultury. Jako receptę na ten problem postulowali… zwiększenie ściągalności abonamentu radiowo-telewizyjnego.


- Doszliśmy już do ściany. Jesteśmy zmuszani do podejmowania działań drastycznych i dramatycznych. (...) Nie możemy przyjmować założenia, że będziemy jeszcze bardziej redukowali inwestycje, bo w którymś momencie będziemy mieli być może kłopot z otwarciem drzwi wejściowych do radia, bo już zamki będą na tyle niesprawne, że nie będziemy mogli się dostać do tej instytucji - powiedział Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia. Przypomniał, że w ostatnim czasie spółka musiała podjąć decyzję o likwidacji krakowskiego Chóru Polskiego Radia. Rozważa się także zaprzestania nadawania sygnału radiowego na falach długich, co równocześnie ograniczy możliwości odbioru programu przez „ludzi mieszkających na polskiej prowincji”.

 

Prezes Telewizji Polskiej przypomniał, że w ubiegłym rok spółka zanotowała straty w wysokości 88 mln zł. Na ten rok przewiduje się straty około 60 mln zł. Winę za ten stan rzeczy ponosić mają malejący wpływy z abonamentu. Konsekwencje tej sytuacji ponieść mają w pierwszej kolejności stacje regionalne. Obecny na posiedzeniu komisji przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ocenił, że problemy wynikają z archaicznego prawa. - Dla młodego pokolenia pomysł rejestrowania czegokolwiek, co się kupi w sklepie, jest pomysłem kompletnie niedzisiejszym – tłumaczył Dworak.

 

Jak w marcu ujawniły media, TVP oferuje swoim pracownikom zaskakująco dobre warunki finansowe, ze średnią wynagrodzenia 6,9 tys. zł brutto (w TVN średnie wynagrodzenie wynosi 8,1 tysiąca złotych brutto). Frapuje także rozpiętość wynagrodzeń w państwowej spółce, od 952 zł do nawet 57 tysięcy zł miesięcznie. W ostatnim czasie TVP zatrudniło Hannę Lis, która stanie się twarzą tracącej na popularności "Panoramy". Gwiazda mainstreamowych mediów zapewne nie obniża wysokiej średniej zarobków w TVP.

 

- Zarząd wprowadza kolejne oszczędności w redakcjach, a tymczasem nie wiadomo czemu zatrudnia kolejną prowadzącą – komentował Mariusz Jeliński, rzecznik Związku Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja. - I to, jak dowiadujemy się z mediów, za 30 tys. zł miesięcznie, podczas gdy innym wynagrodzenia są obniżane, a pracownicy administracyjni zarabiają średnio 1,5-1,8 tys. zł. To chora sytuacja – zauważał związkowiec w rozmowie dla portalu wirtualnemedia.pl.deon.pl

mat, kra


DATA: 2012-05-17 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdziwe książeta. W zamkowej kasie pusto, trzeba sięgnąć do kieszeni ludu!
ponad 8 lat temu / Krytyk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.