DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„Polskie obozy” w Sądzie Najwyższym! Wpłynął wniosek o kasację wyroku w sprawie „Die Welt”

„Polskie obozy” w Sądzie Najwyższym! Wpłynął wniosek o kasację wyroku w sprawie „Die Welt”
fot.Hanys90/creative/commons

Nasze sądy uznały, że wydawca niemieckiego „Die Welt” – Axel Springer – nie musi być zobowiązany do zamieszczenia przeprosin skierowanych bezpośrednio do poszkodowanego w sprawie, Zbigniewa Osewskiego, który domagał się sprostowania. Reprezentujący go prawnicy założyli skargę kasacyjną na owe postanowienia do Sądu Najwyższego.

 

Niemiecki dziennik „Die Welt” od roku 2008 trzykrotnie użył sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Dwaj dziadkowie Zbigniewa Osewskiego byli więźniami niemieckich KL, a jeden z nich zginął tam – zauważa „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Teraz mężczyzna domaga się od zaodrzańskiego tytułu przeprosin i sprostowania oraz wprowadzenia zakazu posługiwania się takimi zwrotami. Dotychczas polski wymiar sprawiedliwości nie podzielał jego oczekiwań.

 

Autorzy skargi do SN przekonują, że polskie sądy bezzasadnie odrzuciły roszczenia Polaka. Zdaniem prawników wydawca dziennika powinien zostać zobowiązany do zamieszczenia w polskich mediach przeprosin Osewskiego, a nie jedynie ogólnego sprostowania.

 

Dotychczasowe wyroki polskich sądów zostaną teraz przeanalizowane przez Sąd Najwyższy. W prawomocnym wyroku z kwietnia tego roku Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że tożsamość narodowa i godność narodowa to dobra podlegające ochronie, a „Die Welt” je naruszyło. Mimo tego Axel Spring nie został zmuszony do wpłaty na cele społeczne.

 

Mecenas Obara reprezentujący Osewskiego zauważył ponadto, że Polacy walczący z kłamliwymi określeniami Niemców są dyskryminowani. Gdy 96-letni dzisiaj były więzień KL Auschwitz, Karol Tendera, wytoczył proces stacji ZDF za określenia „polskie obozy koncentracyjne”, to krakowski sąd nakazał mu jeździć na przesłuchania do RFN, by nie robić Niemcom kłopotu.

 


Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MWł
    


DATA: 2016-08-19 17:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

POlski wymiar sprawiedliwości wpisuje się w ochronę Niemców i ich ,,dobrego\'\'imienia.
ponad 4 lata temu / panda
 
Czy aby na pewno to były jeszcze polskie sądy? Czy aby na pewno ludzie, posiadający formalnie obywatelstwo polskie i wysługujący się Niemcom (niezależnie od czasu 2-giej wojny światowej, czy też 2-giej połowy sierpnia 2016), to jeszcze Polacy w sferze mentalnej i moralnej? Pytam, bo mam poważne wątpliwości...
ponad 4 lata temu / czy aby na pewno
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.