DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

„Polskie obozy śmierci” w amerykańskiej telewizji. Jest skuteczna reakcja polskiej ambasady!

„Polskie obozy śmierci” w amerykańskiej telewizji. Jest skuteczna reakcja polskiej ambasady!
fot. video.foxnews.com /screenshot

Opisując w amerykańskiej telewizji „Fox News” wydalenie z USA jednego z byłych strażników obozu pracy w Trawnikach przedstawiono, że pracował on w „polskim obozie śmierci”. Na zdarzenie błyskawicznie zareagowała ambasada RP w Stanach Zjednoczonych, a telewizja opublikowała sprostowanie.

 

Jakiw Palij był w czasie II wojny światowej strażnikiem w niemieckim obozie pracy w Trawnikach. Po wojnie udało mu się zbiec do Stanów Zjednoczonych. Po odkryciu faktu z przeszłości 95-letniego Palija deportowano go do Düsseldorfu.

 

Jako określenie jego funkcji użyto określenia „strażnik w polskim obozie śmierci”. Informacja wywołała oburzenie środowisk patriotycznych. Na skutek szybkiej reakcji ambasadora RP Piotra Wilczka telewizja opublikowała sprostowanie na Twitterze.

 

„Doceniamy ujawnienie jeszcze jednego przestępcy z czasu wojny słusznie postawionego przed obliczem sprawiedliwości. Jednakże proszę, nie wprowadzajcie w błąd waszych widzów poprzez przepisywanie historii. Obóz pracy Trawniki był niemieckim, nazistowskim obozem w okupowanej Polsce” – napisał polski ambasador.

 

„Tego ranka opublikowaliśmy na pasku, że nazista, który został deportowany był strażnikiem w polskim obozie śmierci. Obóz śmierci był w Polsce okupowanej przez Niemcy, a nie polskim obozem śmierci” – publikowano na twitterowym profilu Fox News.

 

 

Piotr Wilczek podkreślił, że najważniejszy w całej sprawie jest aspekt edukacyjny. Nie było żadnych polskich obozów śmierci. Używanie niewłaściwych sformułowań prowadzi do zniekształcenia prawdy na temat II wojny światowej.

 

 

Źródło: niezależna.pl / twitter.com / bussinessinsider.com

PR

 

  


DATA: 2018-08-23 07:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiepskie to sprostowanie - nie jest jasno napisane, że obóz był niemiecki. Wciąż przebija się "polski".
ponad 2 lata temu / Orzeszek
 
Republikańska telewizja vs. neokonserwatystyczny syf zza Renu i Bugu. Takich mamy, sojuszników.
ponad 2 lata temu / g12
 
Jak zwykle: obrazić publicznie(obejrzały to miliony widzów na całym świecie), a przeprosić w sposób widoczny dla małej grupy ( ile osób przeczytało o tym na tweeterze?). I to ma być sukces? Nasze służby dyplomatyczne to ... Niech każdy sobie dospiewa.
ponad 2 lata temu / PM
 
Zaden żyd nie został skazany za współudział w zabijaniu współbraci, inne prawo dla gojów inne dla nich?
ponad 2 lata temu / hektor
 
Wg mnie niemożliwym jest, aby redakcja tego profesjonalnego medium nie wiedziała o proteście Polski w sprawie kłamstw dot.straszliwej zbrodni ludobójstwa dokonanej przez Niemców na żydach czyli holokaustu oraz na Polakach, Rosjanach, itd. Z drugiej strony, jak czytam o obnażaniu się młodego żyda, obywatela państwa Israel w niemieckim obozie śmierci, nic mnie nie zdziwi.
ponad 2 lata temu / zielony
 
Co robił całymi latami Sznepf ambasador RP w Stanach Zjednoczonych - ile było sprostowań?? Bronił interesów współbraci swoich?
ponad 2 lata temu / ALEX
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.