DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

„Polskie obozy koncentracyjne” nadal w modzie. Szkalowanie Polski trwa w najlepsze

„Polskie obozy koncentracyjne” nadal w modzie. Szkalowanie Polski trwa w najlepsze
Eingangstor des KZ Auschwitz, Arbeit macht frei (2007) fot. Dnalor 01 / wikimedia commons

Fundacja Patria Nostra, która na drodze sądowej zwalcza fałszowanie historii oraz pod tym kątem monitoruje zagraniczne media informuje, iż w ostatnim czasie trzy portale - argentyński, amerykański i włoski użyły w swoich materiałach nt. Auschwitz sformułowania - „polskie obozy koncentracyjne”. Fundacja skierowała do nich żądanie przeprosin i sprostowań - jeżeli tego nie uczynią, wystąpi z pozwami cywilnymi na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN.

 

Argentyński portal infobae.com w swoim materiale na temat procesu Oskara Groninga, sprawującego funkcje głównego księgowego w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz, podał iż sądzony esesman współwinny jest śmierci 300 tys. osób „w polskim obozie koncentracyjnym”.

 

Podobnego zakłamania historii dokonał amerykański portal chsperiscope.com. W artykule dotyczącym zwiedzania przez grupę uczniów Carlisle High School w Pensylwanii niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, pod zamieszczonym zdjęciem opublikował podpis: „jeden z polskich obozów koncentracyjnych.”

 

Kolejnym przykładem szkalowania Polski jest materiał „Ciao Alberto Mieli, ultimo testimone di Auschwitz”, opublikowany pod koniec maja br. przez włoski portal globalist.it. W artykule napisanym po śmierci (28 maja br.) Alberto Mieli, włoskiego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, opisano jego pobyt w obozie zagłady, który określa się jako polski obóz koncentracyjny. Cytując dokładnie tą część artykułu: „w wieku niespełna 20 lat został deportowany do polskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, z którego udało mu się uciec”.

 

Sprawami fałszowania historii zajęło się już stowarzyszenie Patria Nostra. Obecnie prawnicy stowarzyszenia przygotowali wezwanie zarówno przeciwko portalowi globalist.it., jak i dwóm pozostałym portalom.

 

Stowarzyszenie Patria Nostra czeka też na odpowiedź niemieckiej gazety „Westfalische Nachrichten”, która w odniesieniu do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Sobiborze użyła kłamliwego sformułowania „polski obóz”. Stowarzyszenie Patria Nostra chce, aby w ramach zadośćuczynienia gazeta wpłaciła 50 tys. euro na rzecz Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

 

W przypadku odmowy spełnienia żądań Stowarzyszenia Patria Nostra, organizacja zapowiada, że wytoczy pismu sprawę cywilną, korzystając z nowych możliwości ścigania, jakie daje znowelizowana niedawno ustawa o IPN. Podobne pozwy w oparciu o te ustawę sformułuje wobec trzech portali (włoskiego, argentyńskiego i amerykańskiego), jeżeli nie umieszczą one własnych sprostowań. 

 

 

Adam Białous


DATA: 2018-06-21 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jakie zakłamanie? zakłamani to są polacy w tych czasach są takie same polskie obozy pracy, robota za kartofla dziennie, jeszcze jakie wymogi i obiekcje ze strony Panów że robotnik tylko 200% normy wyrabia anie 300%
6 miesięcy temu / xxx100
 
Portal argentyński, amerykański i włoski to nic nie mówi? Ważne, kto jest właścicielem tych portali : rodowity z krwi i kości np. Węgier, Litwin, Portugalczyk czy ...??
ponad 1 rok temu / Brigde
 
Co zrobiła PO i NO be ratować dobre imie Polski ..podajcie listę
ponad 1 rok temu / Muter
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.