DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Polskie MSZ wzywa Federację Rosyjską do zakończenia okupacji Półwyspu Krymskiego

Polskie MSZ wzywa Federację Rosyjską do zakończenia okupacji Półwyspu Krymskiego
fot. REUTERS/Valentyn Ogirenko?FORUM

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat skierowany do Federacji Rosyjskiej, w którym domaga się zaprzestania okupacji Krymu. „Działając wspólnie z całą społecznością międzynarodową wzywamy Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu” – czytamy w stanowisku. Polska, podobnie jak pozostałe kraje Unii Europejskiej nie uznają wyniku referendum przeprowadzonego na Krymie tuż po zajęciu go przez żołnierzy rosyjskich, nie przyznających się do swych dystynkcji.


„Działając wspólnie z całą społecznością międzynarodową wzywamy Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu. Jest to niezbędny element trwałego, pokojowego uregulowania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Do tego czasu opowiadamy się za utrzymaniem sankcji nałożonych przez Unię Europejską, USA, Kanadę i inne państwa w odpowiedzi na nielegalne działania rosyjskie. Przywrócenie fundamentów, na których opiera się współpraca i bezpieczeństwo w Europie, powinno pozostać nadrzędnym celem całej społeczności euroatlantyckiej” – czytamy w stanowisku polskiego MSZ.


Ministerstwo spraw zagranicznych podkreśla również znaczenie przestrzegania praw człowieka i mniejszości narodowych zamieszkujących teren Półwyspu Krymskiego. W stanowisku czytamy również o polskim sprzeciwie wobec uniemożliwiania dotarcia na Krym organizacjom międzynarodowym, które zajmują się prawami człowieka. MSZ dodaje, że potępia wszelkie działania Federacji Rosyjskiej mające na celu „stłumienie wszelkiego oporu”, a tym samym siłowe umacnianie pozycji władz okupujących Krym.


W treści komunikatu znajdujemy także informację o obawach MSZ dotyczących militaryzacji Półwyspu, co może doprowadzić do zwiększenia zagrożenia w rejonie Państw Morza Czarnego, a także sprzyja destabilizacji Europy Wschodniej, a także Południowej. „Brak możliwości działania na Krymie struktur ONZ, OBWE czy Rady Europy doprowadził do powstania „szarej strefy bezprawia” w sercu Europy” – brzmi końcowy fragment komunikatu MSZ.

 

 

Źródło: wprost.pl, MSZ

WMa

DATA: 2017-03-19 23:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krym od zawsze nalezal do Rosji wiec wziela swoje a Waszczykowski niech pilnuje wlasnego podworka i dziala w interesie Polski i Polakow . Na czyj rozkaz dziala Waszczykowski , byc moze moze na rozkaz nowo przez siebie zaproszonej do Polski AJC (American Jewish Committee). Dzialanosc rozpoczyna 27 marca .
ponad 1 rok temu / xl
 
Waszczykowski do dymisji. Ukrainofil niech dołączy do Nowaka na Ukrainie.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
"W związku z brakiem jednomyślności co do występowania ustalonych kryteriów uznania w poszczególnych wypadkach, nie istnieje obowiązek uznania. Jednocześnie przyjmuje się, że państwa powinny postępować w dobrej wierze. Również powszechnie uznawana rezolucja Instytutu Prawa Międzynarodowego z 1935 określa uznanie jako akt swobodny"(za Wikipedią). Brak uznania, niczego nie zmienia, na miejscu, jedynie pokazuje jak uznająca lub nie strona woli traktować dane terytorium. W przypadku "Republik Ludowych" i Krymu Rzeczpospolita Polska, woli uznawać miejscowych za bezrozumnych kretynów, ponieważ nie chcą oni tego czego dla nich pragną polskie władze.
ponad 1 rok temu / Syotroll
 
Co on taki zakochany w ukrainie ????? - Polska sie mu juz
ponad 1 rok temu / Erst
 
Przecież to jest ewidentna prowokacja. Za co i komu płaci Waszczykowski(w imieniu Kaczyńskiego) prowokując Rosję? Czy to element "gry" prowadzacej do kolejnej Jałty? A może spłacamy te 65 mld eskimosom?
ponad 1 rok temu / pe
 
a może p. Waszczykowski po cichu marzy o okupacji Polski przez ukraińskich banderowców?
ponad 1 rok temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.