DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Polskie MSZ wspiera ideologię gender

Polskie MSZ wspiera ideologię gender
fot. Yarl / commons.wikimedia.org, licencja cc

Ministerstwo kierowane przez Radosława Sikorskiego przeznaczy ponad 87 tysięcy na warsztaty o tematyce gender. Zajęcia będą zorganizowane dla dzieci uczących się w poznańskich szkołach podstawowych.


Projektem kieruje Stowarzyszenie Jeden Świat, które jest beneficjentem ministerialnych dotacji. Zajęcia mają rozpocząć się w październiku br. Odbędą się w ramach programu „Opowiadanie świata”, który jest częścią przedsięwzięcia pt. „Z perspektywy Południa – Centrum Edukacji Globalnej w Poznaniu”. Szkolenia mają być prowadzone w nawet 16 szkołach.


Jednym z tematów poruszanych podczas zajęć będzie tematyka gender. Pierwszy etap szkolenia jest przeznaczony dla nauczycieli. Instruktorzy ze Stowarzyszenia Jeden Świat, będą mieli za zadanie stosownie wyszkolić nauczycieli, którzy następnie w umiejętny sposób, przekażą wiedzę uczniom. Instruktorzy będą szkolić nauczycieli, aby przekazywali uczniom wiedzę poprzez odpowiednio dobrane opowiadania. „Będziemy uczyć nauczycieli, jak opowiadać, w jaki sposób zainteresować uczniów tą opowieścią, jak dobierać opowieści do tego, żeby realizować jakiś program czy to w szkole, czy poza szkołą” – mówi Magdalena Janaszek, koordynator warsztatów. Zastrzeżenia budzą niektóre tematy, którymi będą zajmować się najmłodsi. Dla dzieci z klas 1-3 przewidziano m. in. opowiadanie, w którym kot myślał, że jest psem oraz o psie, który myślał, że jest kotem.


Szokujące są natomiast treści, które będą poruszane w gronie dzieci nieco starszych. Jedno ze spotkań będzie zatytułowane po prostu: „Gender”. Podczas tych zajęć, uczniowie mają zajmować się tematyką roli płci w różnych kulturach oraz kwestią równouprawnienia. W zrozumienia pojęcia „gender” ma pomóc opowiadanie o Kopciuszku. Jednakże role męskie i żeńskie zostaną odwrócone. Możemy spodziewać się, iż dzieci nie usłyszą opowieści o pięknej dziewczynce, która jest wykorzystywana przez macochę jako służąca, ale dowiedzą się, że Kopciuszek tak naprawdę był transseksualistą.


Bardzo krytycznie wobec tematyki obecnej na szkoleniach odniosła się dr hab. Urszula Dudziak, psycholog z Instytutu Nauk o Rodzinie KUL, która powiedziała: „Zdumiewające jest to, że tego typu edukacja jest finansowana ze środków publicznych. Konieczna jest większa odpowiedzialność w wydatkowaniu funduszy, które są funduszami publicznymi".


Promowaną przez MSZ ideologię gender potępił w ostatnim wywiadzie dla portalu PCh24.pl J.E. ks. bp Wiesław Mering mówiąc: „Gender jest śmiertelnie poważną próbą walki z chrześcijaństwem. Do tej pory najstarszą formą antychrześcijaństwa był ateizm, twierdzący, że nie ma Boga. Gender natomiast nie tylko przyjmuje ateizm, lecz również kwestionuje samą koncepcję człowieka, który staje się czymś trudno uchwytnym, „niedokończonym”, jakimś rodzajem meduzy, przybierającej naturę i właściwości odmienne w różnych sytuacjach kulturowych. Człowiek staje się wytworem swoich zmysłowych namiętności; nie jest już „mężczyzną i kobietą”, lecz sprawia wrażenie czegoś niedokończonego, niezrealizowanego, a o swojej naturze decyduje sam. Gender zatem unicestwia Boga, człowieka, jego naturę, rodzinę, małżeństwo! Zresztą uderzenie w Boga – zawsze jest również ciosem w człowieka!”

 

Do tej pory Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie uzasadniło swojego postępowania.Źródło: naszdziennik.pl, pch24.pl

Paweł Ozdoba


DATA: 2013-07-18 13:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a co ? dzieci z tych szkół nie maja rodziców ? Nie potrafią zaprotestować????? A nauczyciele to co w ciemię bici? Własnego rozumu nie mają ! Przyjdzie jakiś debil na szkolenie a oni pochłonął wszystko jak gąbka czy co ???
ponad 4 lata temu / anka
 
CD ... Tak oto argument jest wtedy logiczny jeśli pomaga przy niszczeniu kultury zachodniej (masowa aborcja, multikulti, gender mainstreaming, homopropaganda) i nielogiczny jeśli ją wspiera (tradycja, rodzina, religia, szacunek dla własnego narodu). Dziś ? po ustąpieniu oficjalnej ideologii komunistycznej w państwach bloku sowieckiego ? ideologia Nowej Lewicy króluje nie napotykając w zasadzie żadnych przeszkód w świecie mediów i kultury nie tylkona na zachodzie, ale na całym globie. Rządzący od dekad w Europie reżim "Szkoły Frankfurckiej" stworzył państwo ideologicznego nadzoru i stale radykalizuje "rozrachunek z przeszłością" - zgodnie swoimi moralnymi zasadami: "Moim honorem jest skrucha", "Jestem dumny, że jestem winny" posługując się TERROREM (póki co intelektualnym, medialnym, ekonomicznym, np. pozbawieniem pracy) , eliminując jednostki nie chcące się podporządkować. ... CDN
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
"Gdzieś musi być jakaś logika tej odbywającej się na naszych oczach paranoi..." @KRP: Prawie 100 lat temu "Szkoła Frankfurcka" zastanawiając się dlaczego w Europie po pierwszej WS nie rozpalił się komunizm, doszła do wniosku, iż: "Rewolucja w Europie odbędzie się dopiero po systematycznym zniszczeniu jej chrześcijańskich korzeni"... Następnym pytaniem jakim sobię zadała, było: "Czy istnieje wobec tego substytut dla klasy robotniczej?" - walczącej zajadle przeciwko sobie w I i II WS. Tak, uciekająca z III Rzeszy "Szkoła Frankfurcka" - agitująca następnie na uniwersytetach USA - znalazła go w latach 60tych tamtego stulecia: mniejszości etniczne, imigrańci i dewianci. Zamierem "Teorii Krytycznej" Maksa Horheimera jest upolitycznienie logiki jako takiej i radykalna zmiana "przewrócenie wszystkiego do góry nogami". A to jest sednem politycznej poprawności. ... CDN
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
Zauwazmy wsyzscy jak post-socjalisci sa oderwani od rzeczywistosci.Sa ulamka procenta ludzi,ktorzy chca stworzyc nam nowa bezbozna cyliwizacjepromuje sie za nasze pieniadze jakies ideologie chore pt.gender to musi upasc.Ta choroba w naturze dlugo nie potrwa.Stawmy opor socjalistycznej propagandzie ,kora nas chce zagonic do roli bydla...
ponad 5 lat temu / Robert-
 
wara mi od poznańskich dzieciaków nieszczęsne gender!! precz z Polski z tym odczłowieczającym świństwem!
ponad 5 lat temu / poznanianka
 
Dość finansowania wrogów chrześcijaństwa z naszych pieniędzy. Niech nasz Prymas zabierze głos z ambony i powie parę słów.
ponad 5 lat temu / Moim zdaniem
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.