DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Polskie MSZ i MON reagują na rosyjską agresję na Ukrainę. Czy szykujemy się do wojny?

Polskie MSZ i MON reagują na rosyjską agresję na Ukrainę. Czy szykujemy się do wojny?
Mil.ru [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons

„Z całą mocą potępiamy agresywne działania Rosji, wzywamy jej władze do poszanowania prawa międzynarodowego, a obie strony – do wstrzemięźliwości w obecnej sytuacji, która może zagrozić stabilności bezpieczeństwa europejskiego” – oświadczyło w niedzielę polskie MSZ, odnosząc się do sytuacji na Morzu Azowskim. Z kolei szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że spotka się w tej sprawie w poniedziałek rano z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami wojskowych służb.

 

W wydanym w niedzielę późnym wieczorem oświadczeniu resort polskiej dyplomacji wskazał, że „dramatyczna eskalacja napięcia na wodach Morza Azowskiego, w wyniku której ranni zostali marynarze i uszkodzone jednostki Marynarki Wojennej Ukrainy, ma swoje źródła w konsekwentnym łamaniu przez Federację Rosyjską podstawowych zasad prawa międzynarodowego, w tym naruszenia integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy”.

 

 

„Po nielegalnej okupacji Krymu, podsycaniu konfliktu w Donbasie, budowie Mostu Kerczeńskiego bez zgody władz w Kijowie, Rosja pogwałciła zasadę swobody żeglugi” – podkreślono w dokumencie MSZ.

 

„Z całą mocą potępiamy agresywne działania Rosji, wzywamy jej władze do poszanowania prawa międzynarodowego, a obie strony – do wstrzemięźliwości w obecnej sytuacji, która może zagrozić stabilności bezpieczeństwa europejskiego” – dodano.

 

Sytuacja na Morzu Azowskim sprowokowała również działania ze strony polskiego MON. Minister Mariusz Błaszczak poinformował w poniedziałek rano na Twitterze, że spotka się w tej sprawie z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami wojskowych służb.

 

 

 

Źródło: Twitter

TK


DATA: 2018-11-29 11:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli polskie MSZ i MON to oderwani od rzeczywistości specjaliści od przemówień po Polsku. Po wymordowaniu w Donbasie przez banderowców 50-ciu Rosjan w urzędzie kilka lat temu, Rosja zabezpiecza swoich ludzi, czyli dba o swoich obywateli, co się jak widać nie mieści w głowach polskiego MSZ i MON. Może w tym miejscu jakiś światły człowiek wykazać zdarzenie niebywałe którego nigdy nie było, jak np. w sprawie wstrzymania nakazu prokuratorskiego w sprawie ekshumacji w Jedwabnem, czyli po raz pierwszy w świecie został nakaz prokuratorski cofnięty! Czy może zatem jakiś światły człowiek wytłumaczyć w tym miejscu, równie dziwną rzecz oddania przez państwo świata np Polskę, która w skutek lubienia Ukraińców, oddaje im na własność np. Mazowsze z Warszawą? To przykład, a ten wyjątkowy fakt to prezent w postaci Krymu dl Ukrainy bo ponoć Rosja lubiła Ukraińców. Krym został sprzedany. Transakcja była prowadzona przez Stalina i Rothschilda. Ustalili kwotę, warunki, medialny powód,
ponad 1 rok temu / Ajek
 
Rząd wspierania banderyzmu w Polsce niech sobie wygłasza orędzia i stanowiska dla równych sobie. Koniec banderyzowania banderowcy, brawo Rosja!
ponad 1 rok temu / Ajek
 
Turcja jest w NATO i zupełnie niedawno była oddanym sojusznikiem USA. Po tym jak USA postanowiły podporządkować sobie Turcję podstępem, przemocą, sankcjami, zniszczeniem finansów i zaorać Turcję jak Polskę, Erdogan rozmawia z Rosją. Dlaczego nie może wzmocnić swojej suwerennosci po jawnej bandyckiej agresji USA? Ma się czołgać przed bandytami tak jak my i płakać?
ponad 1 rok temu / bilobil na poprawę pamięci
 
@aaa: To nie są peany. Z szulerami w ogóle nie siada się do stołu. Cytuję za G.Braunem bo identyfikuję się z tym poglądem. PiS nie skorzystał z dobrej rady, jak z wielu innych. Jeśli jednak już to robimy, to przynajmniej za partnerów wybierzmy tych, którzy mają podobne interesy do naszych. Wkurza mnie gdy ktoś pisze kłamstwa choć nie mieszka w Turcji, nigdy tam nie był i nie ma bladego pojęcia o realiach. Zapytajcie polskich księży katolickich przebywających na misjach w Turcji a potem wyglaszajcie jakiekolwiek opinie.
ponad 1 rok temu / blix
 
hmmm, nawet BBC podała, że to upadlińskie okręty wpłynęły na wody terytorialne państwa watażki Putina. Więc o co ten cały gewałt?
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
@blix Turcja to taki cyniczny katechon, który tylko przez taki a nie inny układ sił robi niektóre rzeczy dobrze. Makiawelizm w czystej postaci. Może na bezrybiu i rak ryba, ale wygłaszanie peanów na rzecz Turcji (lub jak wolą niektórzy: Rosji) to jedna z odmian naiwności.
ponad 1 rok temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.