DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Polskie lasy w ręce Żydów? Tygodnik "wSieci" ujawnia nowe fakty

Polskie lasy w ręce Żydów? Tygodnik "wSieci" ujawnia nowe fakty
fot. Filip Blazejowski/FORUM

Koalicja PO-PSL nieustannie dąży do sprzedaży polskich lasów w obce ręce. Po kilku nieudanych próbach władza podejmuje w tym kierunku kolejne działania. 31 sierpnia rządzący złożyli w Sejmie kolejny projekt nowelizacji prawa w tej materii. Z doniesień tygodnika „wSieci” wynika, że Platforma za wszelką cenę chce umożliwić prywatyzację lasów jeszcze w tej kadencji.

 

Chociaż politycy Platformy Obywatelskiej zarzekają się, że popierają narodową własność Lasów Państwowych, to coś zupełnie innego wynika z ujawnionych przez WikiLeaks notatek byłego ambasadora USA w Polsce. Dowiadujemy się z niej, że Donald Tusk oraz Bronisław Komorowski planowali już w 2009 roku sprzedać lasy oraz nieruchomości należące do skarbu państwa, by zarobione w ten sposób pieniądze przekazać Żydom w ramach ich uroszczeń do majątków straconych w wyniku niemieckich działań podczas II Wojny Światowej. 23 stycznia 2009 roku Victor Ashe zapisał, że ówczesny premier oraz marszałek sejmu byli mocno zdeterminowani do załatwienia tej sprawy. Tusk miał nawet naciskać na ministrów sprzeciwiających się międzynarodowej grabieży polskiego majątku narodowego.

 

W nocy 18 grudnia 2014 roku, podczas ostatniego w tamtym roku posiedzenia Sejmu Platforma „wcisnęła” kwestię prywatyzacji Lasów Państwowych między kwestię poprawek budżetowych, a legalizację związków sodomickich. Próbowano ukradkiem zmienić konstytucję, zakazującą obecnie sprzedaży w ręce obcego kapitału własności narodowej jaką są lasy. Politycy Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego deklarowali, że chodzi im o… zabezpieczenie państwowego posiadania majątku.

 

„Polskie Lasy Państwowe to największa w Europie organizacja zarządzająca lasami publicznymi. Przedsiębiorstwo ma w posiadaniu ponad 7,5 mln ha lasów zajmujących prawie jedną czwartą powierzchni kraju. Zgromadzone w nich drewno szacuje się na ok. 2 mld metrów sześciennych” – czytamy w tygodniku „wSieci”.

 

Wartość spółki przekracza 400 miliardów złotych – zauważa prof. Jan Szyszko, były minister ochrony środowiska. Oprócz drewna składa się na to wszystko co jest pod lasem – piaski, żwiry, węgiel kamienny, brunatny, gaz łupkowy, zasoby geotermalne.

 

Jak pisze Marzena Nykiel w tygodniku „wSieci”, 31 sierpnia partia rządząca złożyła w Sejmie kolejny projekt zmiany ustawy o lasach. Zgodnie z propozycjami Lasy Państwowe nie będą mogły być prywatyzowane chyba, że inaczej określi ustawa, jaką zawsze może uchwalić zwykłą większością głosów parlament. Jest to furtka do wyprzedaży wspólnego dobra, jakim są lasy, by w ten sposób zaspokoić obce apetyty na polską własność.

 


Źródło: „wSieci”

MWł

DATA: 2015-09-08 11:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Stormer. Z logiką kiepsko. Wg pana państwo chce sprzedawać lasy nienależące do państwa? W jaki sposób? Z Panem Bogiem.
ponad 5 lat temu / Stefan
 
ZLODZIEJE
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Dlaczego PAD nie rozwiąże tej złodziejskiej bandy? Ile szkód mogą wyrządzić w teraźniejszej, galopującej teraźniejszości?
ponad 5 lat temu / jursze
 
Poniewaz nie edytujecie moich patriotycznych wpisów - skreślam Was z powodu asekuranckiej, a przez to antypolskiej postawy.
ponad 5 lat temu / rochel57
 
Ja jestem przeciw,powinni zrobić referendum.
ponad 5 lat temu / Dominik
 
A po co sprzedawać coś, co przynosi zyski i daje utrzymanie rzeszy ludziom? Po co. Tylko baran by sprzedał kurę znoszącą złote jajka.
ponad 5 lat temu / ghfcgh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.