DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Polskie gratulacje dla zwycięzcy: premier zaprasza Macrona, prezydent liczy na współpracę

Polskie gratulacje dla zwycięzcy: premier zaprasza Macrona, prezydent  liczy na współpracę
REUTERS/Philippe Wojazer /Forum

Przedstawiciele polskich władz pogratulowali Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa w wyborach. Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że liczy na spotkanie i współpracę z prezydentem elektem Francji, zaś premier Beata Szydło już zaprosiła go do Polski.

 

„Liczę na nasze spotkanie w najbliższym czasie, które pozwoli na podjęcie dialogu na temat przyszłości wspólnej Europy, zbudowanej na zasadach wzajemnego szacunku równych państw i wolnych narodów” – napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej skierowanej do Emmanuela Macrona.

 

Prezydent podkreślił, że Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni oraz wyraził przekonanie, że „będziemy mogli od teraz wspólnie kontynuować te dobre tradycje”. Jedną z płaszczyzn współpracy miałaby być odbudowa zaufania Europejczyków do procesu integracji europejskiej, który się na „wspólnych wartościach i na jednolitym rynku czterech wolności gospodarczych”.

 

Prezydent Duda wskazał także, że liczy na wzmocnienie współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego – formatu, który „może stanowić bardzo cenny wkład Francji, Polski i Niemiec w budowę stabilnej i dynamicznie rozwijającej się Europy”. Andrzej Duda zaznaczył również, że Polskę i Francję łączy „wspólna troska o bezpieczeństwo naszego kontynentu”, czego przejawem jest udział obu państw w NATO, jak i „odpowiedzialna polityka w ramach Unii Europejskiej i z naszymi sąsiadami oraz przestrzeganie prawa międzynarodowego”.

 

Gratulacje prezydentowi elektowi – w mniej oficjalnej formie, bo w mediach społecznościowych – przekazała premier Beata Szydło. „Gratuluję wyboru Francuzom. Już dziś zapraszam Prezydenta Macron do Polski” – napisała na swoim profilu na Twitterze.

 


Źródło: prezydent.pl, wpolityce.pl

MA


DATA: 2017-05-08 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Makaron z Makrelą - to będzie ciężkostrawne danie dla Polski...
ponad 2 lata temu / P.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.