DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Polski uczeń ma poważne problemy, bo przypomniał oczywiste fakty z historii

Polski uczeń ma poważne problemy, bo przypomniał oczywiste fakty z historii
Dla kombatantów UPA Bandera jest bohaterem. Źródło: wolyn1943.eu.interiowo.pl

Ograniczenie praw rodzicielskich grozi ojcu i matce ucznia, który zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze szkolnemu, że wychwalany przez niego Stepan Bandera jest w naszym kraju uznawany za bandytę. Placówka „oświatowa” zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego. W poniedziałek odbyła się już pierwsza rozprawa.

 

To wydarzyło się naprawdę: przypomnienie o zbrodniczym – zwłaszcza wobec Polaków – charakterze nacjonalizmu ukraińskiego w wydaniu Stepana Bandery i jego zwolenników, zakończyło się dla jednego z uczniów oraz jego opiekunów poważnymi problemami.

 

Łatwiej byłoby w to uwierzyć, gdyby sprawa miała miejsce za naszą południowo-wschodnią granicą. Jednak postępowanie dotyczące ograniczenia praw rodzicielskich pod zarzutem… nacjonalizmu toczy się przed sądem opiekuńczym w Toruniu. I to z inicjatywy dyrekcji szkoły.

 

O sprawie poinformowała na Twitterze Magdalena Majkowska z Centrum Interwencji Procesowej instytutu Ordo Iuris. Wpis wzbudził niedowierzanie użytkowników sieci społecznościowej. „To chyba fejk, prawda?” – napisał jeden z nich. 

 

 

Prawnik z Ordo Iuris wyjaśniła, że uczestniczyła w pierwszej rozprawie, do której doszło w poniedziałek. Magdalena Majkowska zapowiedziała, że wkrótce instytut ujawni dalsze szczegóły bulwersującego zdarzenia.

 

 

Źródło: Twitter

RoM

 

 

 


DATA: 2019-07-15 21:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
40
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mogę pojechać na II rozprawę z moim Ojcem , któremu powiesz ono matkę i zastrzelony ojca a jego postrzelony 3 krotnie i zostawiono żeby się wykrwawił... Może on wyjaśni kto to był ten pan banderą...
ponad 1 rok temu / Jaro63
 
Dyrektora szkoły zdecydowanie zwolnić dyscyplinarnie z zakazem pracy pedagogicznej na zawsze.
ponad 1 rok temu / naxa
 
Vivat "dobra zmiana" - gdy nastąpi sezon drugi "dobrej zmiany" takich kwiatków będzie więcej... także związanych z 447, i coraz szerszym szukaniem wszędzie tzw "mowy nienawiści". Może będą programy socjalne "banderowe +" zwykłe 500+ też obejmuje "wszystkie dzieci urodzone w PL. jak to mówiła B. Szydło. A niedługo "wyjdzie szydło z worka" i pokaże się co - kto -i jak rozgrywa sprawy w Polsce! 2 Sierpień - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori - doktor kościoła, założyciel Zgromadzenie Redemptorystów
ponad 1 rok temu / polak mały
 
Dyrekcja "szkoły" do zwolnienia. Przecież to jakiś absurd że "sąd" od razu nie umorzył tego idiotycznego zgłoszenia. Z sądami trzeba zastosować opcję zerową.
ponad 1 rok temu / 10volt
 
I rodzice nie protestują, żeby chronić swoje dzieci przed wynaturzeniem "ukraińskiej derekcji" w polskiej? szkole?
ponad 1 rok temu / Marek
 
Nazwiska administracji szkolnej z tekstem wniosku do sądu.
ponad 1 rok temu / kolejarz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.