DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Polski sąd nie uznał homoseksualnego „ślubu”. Celny komentarz prezesa Ordo Iuris

Polski sąd nie uznał homoseksualnego „ślubu”. Celny komentarz prezesa Ordo Iuris
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Dwie kobiety zdecydowały się zawrzeć w Berlinie homoseksualny „ślub”, a następnie wnioskowały o uznanie go przez polski urząd stanu cywilnego oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny. W obu przypadkach wniosek został odrzucony, a kobiety zapowiedziały złożenie skargi. Mec. Jerzy Kwaśniewski zauważył jednak, że polska Konstytucja określa małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.

 

Dziennikarka stacji TOK FM Agata Kowalska oraz Emilia Barabasz zdecydowały się zawrzeć homoseksualny „ślub” w Berlinie, na który pozwala tamtejsze prawo. Następnie kobiety domagały się uznania swojego związku w polskim urzędzie stanu cywilnego. Ten jednak uznał wniosek za bezzasadny i odmówił uznania związku dwóch kobiet za małżeństwo. Kobiety zdecydowały się skierować sprawę do sądu, który także nie uwzględnił prośby Agaty Kowalskiej oraz Emilii Barabasz.

 

Jak informuje portal wprost.pl, Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że decyzja wojewody o odrzuceniu wniosku kobiet o uznanie związku zawartego w Berlinie za małżeństwo, była słuszna. Mec. Anna Mazurczak, reprezentująca homoseksualistki zapowiedziała, że następnym krokiem będzie złożenie skargi do Naczelnego Sądu Administracyjnego, a jeśli to nie przyniesie pozytywnego skutku, sprawa trafi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

Sprawę skomentował mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. Podkreślił, że homoseksualny „ślub” zawarty przez kobiety w Niemczech, jest de facto „jednopłciowym kontraktem”. Dodał, że „polska Konstytucja definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny”. Jednocześnie zauważył, że brak poszanowania dla decyzji sądu jest atakiem na Konstytucję, która jasno określa czym w polskim prawodawstwie jest małżeństwo.

 

 

Źródło: wprost.pl, Twitter

WMa


DATA: 2019-09-19 18:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan mecenas chyba nie czytał Konstytucji w takim razie, w artykule 18 Konstytucji RP jest napisane: "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny ... jest pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej." Z jego treści jasno wynika,że związek kobiety i mężczyzny jest pod ochroną prawną RP, nie mówi on o tym,co to jest małżeństwo, wskazuje jedynie jeden typ małżeństwa pod ochroną prawną. Więc nie zawiera on definicji małżeństwa,niczego nie określa. Ten zapis tylko informuje.
10 miesięcy temu / ollek
 
Panie Europejczyk, bardzo chętnie wyszlibyśmy z UE - my, konserwatyści - ale przykład GB pokazuje, że z tego kołchozu nijak się wypisać. Więc takie żale ?dostosujcie się albo wyjdźcie? nie mają sensu. Będziemy się zatem buntować - i mieć nadzieję, że nas za to z Unii wyrzucą : Pozdr
10 miesięcy temu / kid
 
Ofiary indoktrynacji gender. Szkoda, że nie są świadome iż ich orientacja jest wykorzystywana do walki ideologicznej mającej na celu unicestwienie rodziny. Stąd cała nagonka medialna na rodzinę. Europejczycy przebydzcie się. Szacunek należy się każdemu człowiekowi i Polska konstytucja to zapewnia. Nie potrzebujemy prawa które będzie wprowadzało uprzywilejowanie jakiejkolwiek grupie społecznej. Propaganda gender to agresywne wkraaczanie w przestrzeń publiczną kłamliwej ideologi, która ma na celowniku dziecko. Rodzice chrońce swoje dzieci. nie dajcie się zwieść ładnym słowom o wolności i równości. Patrzcie co robią i jakie skutki to przynosi. Zachód jest skażony ideologią gender z której zrobili naukę i bezwzględne prawo w tej chwili wkraczające w edukację. Polacy wracajcie do Polski tu wasze dzieci są bezpieczne.
10 miesięcy temu / Robi
 
To zawzięte miłośniczki!
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
Panie europejczyk,dzieki takim otwartym i tolerancyjnym ludziom jak wy ,za pare lat wartosciami europejskimi bedzie prawo szariatu.
10 miesięcy temu / Wojtek76
 
"zionąć tolerancją" - dobre!!!
10 miesięcy temu / ella
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.