DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Polski paszport od ręki.. dla Żydów

Polski paszport od ręki.. dla Żydów
fot. Lukasz Solski / FORUM

Od 1 maja 2004 do końca stycznia 2014 r. Polska wydała Żydom 12 670 polskich paszportów. Jednak w kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim.

 

Internetowy tygodnik idei "Nowa Konfederacja" w artykule „Paszport znaleziony w Tel Awiwie” autorstwa Gabriela Kayzera, zwraca uwagę na lawinowo rosnąca tendencję nadawania izraelskim Żydom obywatelstwa polskiego.

 

„Jak poinformowało w styczniu 2014 r. nasze MSZ, w kolejnych latach wydaliśmy w Tel Awiwie następującą liczbę paszportów: 2002 – 448, 2003 – 144, 2004 – 428, 2005 – 476, 2006 – 714, 2007 – 829, 2008 – 835, 2009 – 2 397, 2010 – 2 508, 2011 – 1 822, 2012 – 2 045, 2013 – 2 727. W latach 2004–2013 nasz konsul nie odrzucił ani jednego wniosku o wydanie paszportu obywatelowi polskiemu z Izraela” – podkreśla Kayzer.

 

Dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” zwraca uwagę na fakt, iż „ w samym tylko roku 2010 Polska wydała Żydom więcej paszportów niż w każdym innym roku po 1989. Od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 do 2013 r. liczba Izraelczyków, którzy uzyskali polskie paszporty, wzrosła zaś ponad sześciokrotnie z 428 w 2004 do 2 727 w 2013 r. W samym styczniu roku 2014 Ambasada RP w Tel Awiwie wydała ich do rąk obywateli 286, czyli więcej niż w całym 2000 r. Gwałtowny wzrost wydawanych dokumentów nastąpił za rządów Platformy Obywatelskiej. W porównaniu z 2008 w 2009 r. ich liczba wzrosła prawie trzykrotnie”.

 

Skąd ten lawinowy wzrost?

 

Zdaniem Kayzera może mieć on kilka powodów. Atrakcyjność polskiego paszportu znacznie wzrosła, od czasu przystąpienia naszego kraju do UE. Na potwierdzenie tej tezy autor cytuje opinię bogacących się na procederze przyznawania polskiego obywatelstwa kancelarii prawnych: „Polskie obywatelstwo jest teraz dla Izraelczyków o polskich korzeniach biletem do Unii”. Wokół przyznawania paszportów w opinii Kayzera „rozwinął się nawet spory biznes”.

 

Kolejnym powodem – wzmiankowanym w artykule - wzmożonego zainteresowania polskimi paszportami jest fakt „że paszporty innych państw wykorzystywane są do działań wywiadowczych i akcji służb specjalnych”.  

„Nigdy jednak uzyskanie przez obcy wywiad prawdziwego paszportu dla swojego agenta, aby mógł działać pod obcą flagą, nie było tak łatwe jak dziś. Oprócz żydowskich agentów od lat prowadzących swoją działalność wywiadowczą nad Wisłą także Żydzi z Izraela, którzy otrzymali polski paszport, są doskonałym narybkiem dla izraelskiego wywiadu wojskowego Aman, służb kontrwywiadowczych Szin Bet czy Instytutu Wywiadu i Zadań Specjalnych – Mossadu” – pisze Kayzer.


Całą sytuację stosunkowo łatwego przyznawania polskiego paszportu Żydom zdaniem autora warto widzieć w kontekście piętrzenia trudności przed Polakami mieszkającymi na Wschodzie, którzy chcąc chociażby otrzymać Kartę Polaka. Ci w odróżnieniu od Izraelczyków „muszą wykazać swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego uważanego przez nich za język ojczysty oraz muszą znać i kultywować polskie tradycje i zwyczaje”.


O braku konieczności znajomości języka polskiego jako warunku koniecznego dla otrzymania polskiego paszportu mówi cytowany przez Kayzera artykuł z 2012 roku „Israelis line up for Polish citizenship” [Izraelczycy ustawiają się w kolejkach po polskie obywatelstwo], na stronie Ynetnews.com. Jego autor Itamar Eichner „informował, że w kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim. Dochodzi nawet do tego, że niektóre z nich nie wiedzą nawet, gdzie… Polska leży”.


Jak przewiduje publicysta "Nowej Konfederacji" i "GPC" można śmiało założyć, że "do 2020 r. będziemy mieli w Izraelu dodatkowe 10 tys. obywateli, których nic nie łączy z polskim państwem".

 

 

Źródło: nowakonfederacja.pl

luk


DATA: 2014-03-20 14:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do antysemitow w Polsce jak Teresa i inni: A wypieprzac do Polski polaczki zyjacy we Francji i w ogole na Zachodzie . Taka sama zaplata jak Wy do Zydow i innych nacji ,tak my dla was. Francja dk=la Francuzow
ponad 4 lata temu / Francuz
 
Chrześcijanie, muzułmanie, Żydzi. Wszyscy ludzie. Różnica między ludźmi wyrażane tylko w sercu !!!
ponad 5 lat temu / Bernard
 
Witam serdecnie, Bardzo dobra prasa, mam tez taki problem, zuje w Emigracuje w Israel, mam 50 ludzie w Polsce rodzine, znam enzuk polskie, i cekam na pasport od Izraelia ambasada 10 liat...Estem ze Lwówa...
ponad 5 lat temu / Riboteckui Vladimir
 
sam sie wyłącz bernard ja mam tam gdzie slońce nie dochodzi "zdiagnozowanie jako antyswmita" język "milosci semitow w Polsce jakoś barsdzo ptrzypomina mi jezyk nienawiści Polakow.
ponad 6 lat temu / Alefa
 
"Jedna na 20 osob starajacych się w Hell Awiwie o polski paszport mowi po polsku" i jako nastepne posuniecie naszego? ministra od duplomacji Sikorskiego - pisać hadko - będzie umozliwienie tej "mniejszości narodowej" uzyskania mozliwosci funkcjonowania rownoleglego z jęz Polskim - tak jak niemcom.a W latach 90-tych twierdzil ze zydow w Polsce jest 4 miliony.Dzieki prostytucji paszportowej ministerstwa duplomacji jest ich już ponad 6 milionów.Czekaja na nich osiedla zbudowane przez Kulczyka vel Icka Kuratowa i za pozyczki szczodrze udzielne z polskich zasobów obywateli jak tez z UE pozyczki dla Polski Czekaja na nich i ich zstępnych w 3 pokoleniu renty i emerytury za krzywdy na polskiej ziemi - przecież Polska w czasie II W.Ś byla pod OKUPACJA HITLEROWCÓW NIEMIECKICH I NIE ISTNIAŁA.
ponad 6 lat temu / Alefa
 
polskie paszporty dla polskojęzycznych
ponad 6 lat temu / lk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.