DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Polski Order dla Mary Wagner! Obrońcy życie składają wniosek o uhonorowanie bohaterki

Polski Order dla Mary Wagner! Obrońcy życie składają wniosek o uhonorowanie bohaterki
Mary Wagner. FOT.Jakub Szymczuk/Foto Gosc/FORUM

W ciągu najbliższych dni w Ministerstwie Spraw Zagranicznych złożony zostanie wniosek o uhonorowanie bohaterskiej obrończyni życia z Kanady, Mary Wagner – wynika ze słów prezesa Instytutu Ordo Iuris, mec. Jerzego Kwaśniewskiego.

 

Obrońcy życia będą wnioskować, by Mary Wagner została odznaczona Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest on przyznawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą Polakom.

 

Jak powiedział „Naszemu Dziennikowi” mec. Kwaśniewski, wniosek złożony w MSZ resort ten – o ile przychyli się do propozycji – przekaże do Kancelarii Prezydenta.

 

Wniosek związany jest z faktem, że obecnie, gdy przypada setna rocznica odzyskania niepodległości, w naszym kraju trwa batalia o poprawę standardów ochrony życia. Tymczasem Mary Wagner od lat jest zaangażowana w walkę z aborcyjnym dzieciobójstwem, za co cierpi prześladowania w swojej ojczyźnie.

 

Odważne działania Mary Wagner i jej świadectwo oddania ochronie życia dzieci poczętych przypomina o często pomijanych dzisiaj międzynarodowych standardach praw dziecka. Polska jako jeden z autorów konwencji o prawach dziecka odgrywa szczególną rolę w promowaniu rozwiązań prawnych chroniących prawo do życia i godność ludzką – zauważył w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Mecenas Kwaśniewski przypomniał również o udzielanym przez Polaków od kilku lat wsparciu dla Mary Wagner. Polega ono między innymi na pisaniu petycji do władz Kanady o uwolnienie działaczki pro-life. 8 grudnia 2017 roku obrończyni życia została aresztowana po raz siódmy i ponownie trafiła do więzienia z powodu namawiania kobiet w aborcyjnych „klinikach” do rezygnacji ze swoich zamiarów. Wagner dopiero w marcu 2018 roku wyszła na wolność – sąd zdecydował, że może odpowiadać z wolnej stopy.

 

 – Męstwo w obronie niewinnego życia ludzkiego, które okazała Mary Wagner i którym pociągnęła tak wielu Polaków, zasługuje na to szczególne odznaczenie, przyznawane za wybitne zasługi położone dla współpracy między narodami – tłumaczy prawnik.

 

Odznaczenie Mary Wagner popiera również ksiądz profesor Tadeusz Guz. Jego zdaniem byłby to niezwykle ważny gest docenienia heroicznej postawy kobiety, która cierpi z powodu obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MWł

 

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Demokratyczny totalitaryzm i kolejne urodziny Mary Wagner za kratami

 

 


DATA: 2018-03-14 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Anna - "...ciągle nie wychodzi..." Przypominam dobrą radę: wyłącz TVN, włącz samodzielne myślenie. Tylko tyle i aż tyle.
3 miesiące temu / jank
 
Lepiej pozno niz nigdy. Nie ma watpliwosci, ze bez Marii Wagner, Kanada bylaby dosc nudnym krajem, Nie znam tez drugiej tak irytujacej nacji mowiacej po angielsku, ktora z taka luboscia zachwyca sie swym libertynizmem. Naturalnie, pani Wagner uczlowieczyla ten nowo-poganski kraj, ktory wszedl juz do porzekadla "stary, Kaamaada". So, what? Kanada? A w Kruzewikach byl? A w Berdyczowie byl? Jak nie byl, to malo wie. HAA!
3 miesiące temu / Zygmunt Jaslowski
 
Tak, tak, tak! Może trzeba by wspomóc ten wniosek stu tysiącami podpisów?
3 miesiące temu / TZ.
 
Polskie władze nie zrobia tego. Bo jak wówczas będą wyglądali?! W Polsce trwa kabaret pt " Chcemy dobrze, tylko ciągle nie wychodzi" W rolach głównych - PIS, pan Zięba i o. Tadeusz Rydzyk
3 miesiące temu / anna
 
W oczach lewactwa trzymającego władzę w Kanadzie takie odznaczenie od "polskich katofaszystów" może wyglądać jak pocałunek śmierci. Ale niech się dzieje. Nasza (również naszych rządzących) mowa ma być "tak-tak, nie-nie", a większość z nas wciąż siedzi okrakiem na barykadzie. Niech będzie głośno o Mary. Może ta inicjatywa da komuś do myślenia.
3 miesiące temu / Terebesz
 
Nic z tego. Ten rząd nie przyzna jej takiego odznaczenia bo musiałby się skonfrontować ze swoją postawą wobec mordowanych polskich dzieci.
3 miesiące temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.