DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Polski nie stać na pomaganie imigrantom ekonomicznym – powiedziała premier Ewa Kopacz

Polski nie stać na pomaganie imigrantom ekonomicznym – powiedziała premier Ewa Kopacz
fot. Krystian Maj/FORUM

Na czwartkowym posiedzeniu Europejskiej Partii Ludowej premier Ewa Kopacz wypowiedziała się w sprawie kryzysu imigracyjnego. Zdaniem szefowej rządu Polski nie stać na przyjmowanie ludzi uciekających do Europy za lepszym życiem. Podtrzymała zapewnienie, że Rzeczpospolita weźmie udział w pomocy ofiarom wojen.

 

- Nasze decyzje muszą być skuteczne, skuteczne w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują, a nie wszystkim, którzy w Europie widzą szansę na lepsze życie – powiedziała premier Ewa Kopacz podkreślając, że Polska nie stroni od udziału w pomocy imigrantom.

 

- Unia Europejska musi pomóc ludziom uciekającym przed wojnami i Polska jest gotowa aby omówić swoją rolę, ale nie akceptujemy automatycznych kwot imigrantów do przyjęcia - stwierdziła Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej zaznaczając, że nie każdy kraj ma potencjał by ponosić koszty utrzymania tysięcy uchodźców. Skrytykowała także „kwoty”, jakie chcą nam narzucić borykające się z tym problemem bogate kraje Europy Zachodniej.

 

- Musimy sobie jasno powiedzieć, że nie stać nas na przyjmowanie imigrantów ekonomicznych. Nasze działania nie mogą przyciągać nieograniczonej liczby imigrantów – zauważyła Kopacz, zwracając uwagę na fakt, że pomaganie każdemu zachęca Azjatów i Afrykańczyków do dalszego kierowania się do Europy.

 

Prezes Rady Ministrów wyraziła poparcie dla kontroli przybywających do Europy. Jej zdaniem należy weryfikować ich przeszłość, zarówno pod kontem bezpieczeństwa państw Starego Kontynentu, jak i ich faktycznej sytuacji materialnej.

 

Informację o takim stanowisku szefowej polskiego rządu rozesłała w depeszy Agencja Reuters.

 

Źródło: thenews.pl

MWł
DATA: 2015-09-03 14:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy polskich repatriantów, o których najpierw powinniśmy zadbać. Za naszą wschodnią granicą jest wojna a więc musimy być przygotowani na tych emigrantów. Tego oczywiście UE nie uznaje. Ponadto to pani Merkel potrzebuje siły roboczej nie my. To ona ich tu zaprosiła- wywiad z Schroederem 2015 / " Niemcy muszą się pogodzić z islamizacją kraju" /ze względu na starzejące się społeczeństwo. Niech teraz Niemcy odpowiedzialnie ponoszą tego konsekwencje. Ponadto, dlaczego ponad połowa emigrantów to dobrze odżywieni, młodzi męzczyźni?. Podobno sprzedają cały swój majątek, żeby mieć na wyjazd - koszt jednej osoby to 800-1100 euro- co można sprzedać za takie kwoty w kraju ogarniętym wojną?. Kto za to płaci? Trzeba zobaczyć ich zachowania w Niemczech-filmy w necie-straszne!! A może pani Merkel boi się wojny domowej w Niemczech i chce z nas zrobić śmietnik europy - europejskie kraje trzecie.
ponad 4 lata temu / emer 60
 
Ostatnio podwyższono pensje wszystkim psom i nauczycielom. Za chwilę znajdą się pieniądze dla muzułman. Ale nadal nie będzie pomocy dla rodzin wielodzietnych.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Niech Niemcy przyjmują emigrantów są bogaci to ich problem i innych państw zgniłego zachodu .Możemy pomóc tylko chrześcijanom.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
A tak na marginesie: jak w Polsce wejdzie prawo, że na drugie i dalsze dzieci będzie po 500 zł to dopiero będzie jazda. Mało która polska rodzina otrzyma, bo albo nie ma wcale dziecka (bo nie może, stad to invitro), albo ma jedno, więc nie dostanie, albo dwoje, więc dostaną 500 zł. Natomiast muzułmanie mają i po 10, więc więc 4 500 zł. I tak Polska stanie się atrakcyjnym krajem.
ponad 4 lata temu / ***
 
Muzułmanom w potrzebie powinna pomagać Arabia, Egipt, Indonezja, Macedonia,Turcja, Tunezja, Libia, Algieria; to są ich bracia w wierze. To jest obowiązek moralny tych państw. Co by tu miała robić Polska, która nie potrafi pomóc nawet rodakom ze wschodu?
ponad 4 lata temu / obywatel
 
A jak Pani Kopacz będzie sprawdzała kto jest ekonomicznym imigrantem który chce życ na nasz koszt a kto nie? Zapyta ich? Oni głupi nie są, papiery wyrzucili i każdy powie że ucieka przed wojną. Będący wśród nich terroryści także.
ponad 4 lata temu / Bolek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.