DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

„Polski majdan” w Warszawie? Grzegorz Braun i prof. Jacek Bartyzel ostrzegają przed prowokacją!

„Polski majdan” w Warszawie? Grzegorz Braun i prof. Jacek Bartyzel ostrzegają przed prowokacją!
Youtube

Zdaniem reżysera i dokumentalisty Grzegorza Brauna oraz historyka prof. Jacka Bartyzela, podczas zaplanowanych na sobotę, 7 maja, manifestacji Komitetu Obrony Demokracji oraz kontrmanifestacji może dojść do prowokacji. Zgromadzenia publiczne obu stron politycznego sporu odbywać się mają wszak w podobnym miejscu i czasie. W filmie opublikowanym na Youtube dwie istotne postacie polskiego konserwatyzmu ostrzegły przed prowokacjami, które mogą być krwawe i przerodzić się w destabilizujący kraj „polski majdan”.

 

- Wszystko wskazuje na to, że powstanie okoliczność, którą może ktoś chcieć wykorzystać do tego, żeby potem pokazywać w zachodnich, wschodnich, południowych i północnych telewizjach jak to „faszyści” źle w Polsce traktują demokratów. To jest duże ryzyko i takiego ryzyka nie należy podejmować – stwierdził w nagraniu Grzegorz Braun.

 

- Sytuacja jest skrajnie niebezpieczna. Wiadomo, że ci, którzy już raz zdecydowali się zdradzić Polskę i służyć obcym, nie zawahają się przed wykorzystaniem żadnej okazji do tego, aby móc doprowadzić do zamieszek, nawet krwawych. Również lewicowo-liberalne media przecież wprost mówią o tym, że ceną „obrony demokracji” może być właśnie krew i wyraźnie do tego dążą. A zatem apeluję do środowisk katolickich, narodowych, patriotycznych, aby tego 7 maja ograniczyły swoje uroczystości do prawego brzegu Wisły, tam gdzie ich początek jest zaplanowany wokół kościoła św. Floriana i aby nie przechodziły na lewy brzeg. To byłby o jeden most za daleko – zaapelował prof. Jacek Bartyzel.

 

Z kolei Grzegorz Braun tłumaczył poprzez analogię do XIX wiecznej historii Polski, że nie zawsze trzeba dążyć do zwarcia z wrogami Ojczyzny.

 

- Tak, to jest obóz zdrady narodowej. Ci którzy wzywają i pod służbowym naciskiem zwozić zamierzają do Warszawy swoich popleczników w najbliższych dniach. Kto wie, może po to, żeby już przywieźć ich razem z namiotami, śpiworami i rozłożyć warszawski majdan, którego zadaniem będzie pokazywanie światu, że w Polsce z demokracją nie tęgo. Ale skoro tak, to nie należy przyjmować bitwy na terenie i o czasie wybranym przez przeciwnika. To jest kardynalna zasada każdej strategii i każdej taktyki – powiedział Grzegorz Braun.

 

Reżyser ocenił, że kto 7 maja będzie próbował na lewym brzegu Wisły występować pod sztandarami narodowymi i katolickimi, ten mimo dobrych chęci nie koniecznie przysłuży się sprawie polskiej.

 

- Nie dopuśćmy do tego, żeby nasz wewnętrzny obóz zdrady i interwencja zewnętrzna, żeby nas tutaj wkręciły w charakterze uczestników w jakąś prowokację – dodał Braun apelując, by na Pradze pozostał ten „kto w Boga wierzy i komu Ojczyzna droga”.


 

Źródło: Youtube

MWł   


DATA: 2016-05-05 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo mądra wypowiedź, zgadzam się w 100%. Sęk w tym, że śledząc światowe wydarzenia, dostępną literaturę, myśl "filozofów" masońskich i opierając się na Ewangelii przyznaję rację G.Braunowi. Po ostrzeżeniach jakoby kontynuował tradycje Wrońskiego (pogląd powszechnie rozsiany wśród księży) nie ustaję w poszukiwaniu kłamstwa w jego wypowiedziach. Jak dotąd skutek jest zerowy. Uważam, że w środowisku naszych kapłanów ktoś celowo go dyskredytuje i to z sukcesem gdyż niewielu jest ludzi, którzy chcą lub mają czas to sprawdzać. A łatka zostaje. Skoro to wiem, czuję moralny obowiązek aby się sprzeciwić. Pozdrawiam.
ponad 3 lata temu / Alka
 
W polityce oszczerstwa się demaskuje. A wyborcy mają prawo zadawać pytania. A polityk ma prawo oświadczyć i nie musi nawet przysięgać. Nie jestem zakładnikiem sił wrogich Polsce? Kto i kiedy to usłyszał od w "miarę poważnego" polityka w Polsce??? Świętym prawem wyborcy jest sprawdzać. To pytanie wędrowało i ustnie, i pisemnie do zainteresowanych wpływem na życie polityczne w Polsce. Do dziś cisza. Wiara jest ze swej istoty skierowana ku Bogu. My chcemy wiedzieć czy nowi bohaterowie sceny politycznej są czyści a nie wierzyć w to. I jak dotąd nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Dlatego popieramy ludzi z naszego podwórka, sąsiadów (nawet "najgorszych" ale swoich).
ponad 3 lata temu / Leo
 
@Leo: Proszę zauważyć, że Grzegorz Braun nie zajmuje się tworzeniem i rozpowszechnianiem jakichkolwiek doktryn religijnych czy filozoficznych. Dociera i analizuje jedynie wydarzenia historyczne, te udokumentowane oraz doniesienia medialne, głównie polityczne. Tylko na tych podstawach się wypowiada. Nieuprawnionym i oszczerczym jest więc oskarżanie go o przynależność do stowarzyszeń masońskich, zwłaszcza, że trzyma się mocno tradycyjnej wiary katolickiej i KK. Wiele razy dał na to dowód i wielu ludzi za to go nie lubi.
ponad 3 lata temu / Alka
 
PS. Nic nie mamy na Franciszka? Pan raczy żartować. Wystarczą wypowiedzi i czyny.
ponad 3 lata temu / Alka
 
Nie wiem, kto dla Pana jest "osobą świetną", chętnie się dowiem. Za oszczerstwo natomiast każdy w swoim czasie zapłaci. Proszę o tym pamiętać.
ponad 3 lata temu / Alka
 
Litości! Mówimy tu o najbardziej zakamuflowanym stowarzyszeniu wielokrotnego maskowania a nie o medialnych oświadczeniach czy oficjalnych wypowiedziach. Mamy coś na Franciszka? Mamy coś na Congara? Nawet na Bugniniego nie ma twardych papierów. A na wronkistów by Pani chciała tak od razu? Od polityka wymaga się aby był sprawdzony. I jeżeli jest prawdziwy to będzie z tej nieufności bardzo zadowolony. Szukajcie a znajdziecie. Dlatego wypada popierać osoby świetnie i od lat znane w naszym najbliższym środowisku.
ponad 3 lata temu / Leo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.