Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Polski kościół sto lat po 1918 [VIDEO]


W czasie świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wiele mówi się o czynie zbrojnym, o ojcach niepodległości, a właściwie pomija się przecież ogromną rolę Kościoła w formowaniu polskiego narodu - utrzymaniu w nim ducha polskości i katolickiej wiary. Warto też zastanowić się jaki to jest z polską pobożnością sto lat po odzyskaniu niepodległości. O tym wszystkim w rozmowie z Krystianem Kratiukiem opowiadają Arkadiusz Stelmach i Sławomir Skiba z Instytutu im. Ks. Piotra Skargi.

 

Zapraszamy do oglądania filmów z cyklu Rozmowy o Niepodległości przygotowanego przez portal PCh24.pl z okazji stulecia odzyskania niepodległosci.

 

Do tej pory ukazały się:

Rodzina – fundament wolności i narodu
Polska odrodzona jako monarchia? Odpowiada prof. Bartyzel

Tak odzyskiwaliśmy niepodległość. Historia okiem Stanisława Michalkiewicza


DATA: 2018-11-11 07:12:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Oto abp Gądecki zakończył swoje kazanie a mówił właśnie na ten temat. Tylko, że jakże "innym głosem". Jakże wiele rzeczy pominął, jakże wielu niezauważył. A już temat główny, o rozdziale Kościoła i państwa (bo tak to już dziś trzeba określić), świadczy o kompletnym zagubieniu tego wyniesionego tak wysoko pasterza.
7 miesięcy temu / Ireneusz
 
Polski Kosciol, jak i ten powszechny, jest nie do poznania dla tych, ktorzy przez wieki trwali w wierze ojcow. Inne cele, jsst to harytatywna instytucja pozarzadowa, nie mistyczne cialo Chrytusa. Boze ratuj!
7 miesięcy temu / Trad
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 102 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.