DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Polski europoseł: Europa ma się stać jednym państwem, z jednym rządem, walutą, a nawet armią

Polski europoseł: Europa ma się stać jednym państwem, z jednym rządem, walutą, a nawet armią
SośnierzTV/YouTube

Dojrzewa przesilenie, że siły spoza głównego nurtu, eurosceptyczne, dążą do głosu w wielu krajach, ale nie jest to raczej proces na tyle zaawansowany, by już w tych wyborach mógł zatrząść Europą. W przypadku braku zmian kierunek jest postanowiony: zmierzamy ku Europie, która ma się stać jednym państwem, z jednym rządem, walutą, a nawet armią – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja europoseł Dobromir Sośnierz (Wolność).


Zdaniem polityka w roku 2018 zaszły w Unii Europejskiej głębokie zmiany. Wiążą się one z otwartym wskazaniem kierunku rozwoju struktury.


Z ust kanclerz Niemiec Angeli Merkel usłyszeliśmy, że powinniśmy zapomnieć o swojej suwerenności, a prezydent Francji Emmanuel Macron wyraża podobne poglądy. W minionym roku Unia w wielu kwestiach radykalnie pogwałciła suwerenność państw członkowskich, min. w stosunku do Polski czy Węgier. Widać, że korzyści z członkostwa w Unii Europejskiej są coraz mniejsze, obowiązki coraz większe, a dodatkowo państwa są dyscyplinowane i straszone sankcjami. Pod tym względem 2018 rok jest dość przełomowy, bo deklaracje o „Europie dwóch prędkości” czy integracji na zasadzie federacyjnej padły otwarcie i zostały poparte konkretnymi czynami – stwierdził europoseł. Jego zdaniem inne wnioski są oznaką naiwności, gdyż niemożliwe jest utrzymanie UE w kształcie, na jaki Polska umawiała się przed laty.


Coraz wyraźniej widać, że państwa, które Unią de facto zarządzają, wcześniej próbowały sprawiać wrażenie, że to nie jest tak, iż jedne państwa są równe, a drugie równiejsze. W tej chwili widać już, że jest inaczej. A ponieważ Polska nie jest z tych krajów, które mają być w elicie, tylko z tych, co mają się słuchać – to tutaj, według nich, również musi nastąpić przywrócenie właściwej hierarchii – powiedział Dobromir Sośnierz. Zwrócił uwagę na – z jednej strony – dyscyplinowanie Polski podczas debat oraz – z drugiej – brak podobnych reakcji organów UE na kryzysy we Francji czy Niemczech.


Polityk skrytykował także postawę polskiego rządu, który najpierw przeprowadził reformę sądownictwa i wytrwale jej bronił, a potem – pod naciskiem UE – wycofał się z części zapisów.


Nie dość, że rząd nie obronił tego, co chciał obronić, to jeszcze przyczynił się do powstania bardzo groźnego precedensu, który będzie teraz stosowany i będzie przestrogą dla innych państw. Będzie stosowany jako nauczka, przestroga, punkt odniesienia w kolejnych sporach – skomentował Sośnierz.


Jego zdaniem w UE rządzą siły gospodarczo centrolewicowe, a pod względem obyczajowo-światopoglądowym komunistyczne. Sytuację mogą odmienić dopiero wybory w krajach członkowskich, gdyż to od nich – a nie od Parlamentu Europejskiego – zależy kształt Komisji Europejskiej. – Dojrzewa przesilenie, że siły spoza głównego nurtu, eurosceptyczne, dojdą do głosu w wielu krajach, ale nie jest to raczej proces na tyle zaawansowany, by już w tych wyborach mógł zatrząść Europą. W przypadku braku zmian kierunek jest postanowiony: zmierzamy ku Europie, która ma się stać jednym państwem, z jednym rządem, walutą, a nawet armią – stwierdził.

 


Źródło: radiomaryja.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-01-02 13:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeden obóz koncentracyjny.
ponad 1 rok temu / Ab
 
O proszę. Czyli europoseł twierdzi, że jest jednak taki kraj jak Polska, bo według niego może powstać jeden wielki Euroland. Jednej armii chce Jarosław Kaczyński przypominam. Unie, sojusze współprace, pakty - wskazane. Europaństwo- NIE.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Już kiedyś było: Ein ... Ein ... Ein ... ...i nie bardzo dobrze się skończyło...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Tak się kończy: "od unii lubelskiej do unii europejskiej".
ponad 1 rok temu / Rys
 
Dobra, zobaczymy. To mamy się poddać i się przyglądać jak np Bóg jeden wie 2020r wybuchnie straszna wojna i nas pozabijaja Ukraińcy i jeszcze lepiej Niemcy nas zamkną w obozach śmierci. Mamy koło ratunkowe od Pana Boga, Fatima. Przeraża ludzka obojętność na zło. Jestem ciekaw co na to np Oj.Rydzyk. Ja się nie poddaje powodzenia!
ponad 1 rok temu / Gość
 
Prosze o tym pisac jak najwiecej - w jak najkrotszymi opisami by bylo to dostepne dla ludzi z roznym wyksztalceniem. Co to jest ta unia, w jakim kierunku steruje, jaki jest jej stratus, na czym polegaja niby te wybory demokratyczne - gdy wybieraja sami sposrod siebie?. Dowiedzialam sie troche niedawno - przezylam swoje i troche to wyglada tak, ze komunizm przy ich zalozeniach to "pikus"...?
ponad 1 rok temu / jatagan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.