DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

„Polski Alfie Evans” zmarł po odłączeniu od aparatury. Rodzice zawiadomią prokuraturę

„Polski Alfie Evans” zmarł po odłączeniu od aparatury. Rodzice zawiadomią prokuraturę
Facebook

Prokuratura zbada sprawę śmierci niespełna rocznego Szymona, który zmarł we wtorek. Rodzice dziecka uważają, że lekarze mogli popełnić przestępstwo, ponieważ chcieli odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej życie.

 

Sprawa małego Szymona budzi kontrowersje. Decyzja o zakończeniu jego leczenia miała zapaść bez zgody rodziców – mówi adwokat rodziców dziecka Arkadiusz Tetela. – Rodzice byli przygotowani, że będą mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka, albo wydać zgodę na jego zakończenie – dodał.

 

Prawnik poinformował, że rodzice Szymona mają wątpliwości związane z leczeniem chłopca. Chodzi o określone badania, które nie zostały przeprowadzone oraz leki, które nie zostały dziecku podane. – Rodzice zostali poinformowani, że komisja, która orzeknie o zakończeniu leczenia ich syna zbierze się o godzinie 10-tej. Gdy się tu pojawili, okazało się, że lekarze już podjęli decyzję – powiedział adwokat.

 

„U Szymona stwierdzono śmierć mózgową, która - zdaniem lekarzy z Niekłańskiej - przesądziła o zakończeniu leczenia dziecka. Chłopiec został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice nie otrzymali dokumentacji leczenia i wyników badań dziecka, którą chcieli skonsultować z innymi lekarzami”, podaje serwis wp.pl.

 

Źródło: wp.pl

TK


DATA: 2019-06-18 14:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypomnijmy, że prezydent Duda nadał za życia obywatelstwo polskie Afiemu Evansowi, a zatem śmierć AE powinna mieć konsekwencje prawne w polskim wymiarze sprawiedliwości.
3 miesiące temu / mam rację?
 
Ta tragedia poruszy lawinę spraw bezprawnych eutanazji - czyli zabójstw w polskich szpitalach. Takie czyny dokonywane przez lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarki to zło wołające o pomstę do Nieba. Ps pełna zgoda z @Hanys-śmierć mózgowa nie istnieje. To wymysł lobby transplantologów.
3 miesiące temu / 717
 
Ludzie z orzeczoną "śmiercia mózgową" nawet po latach wybudzają się w klinikach typu polski "Budzik". Ponieważ owa "śmierć mózgowa" nie istnieje - jest jedynie wytrychem pozwalającym pobierać narządy. Bo narządy do przeszczepu mogą być pobrane jedynie od żywego człowieka, od martwego niestety nie będą nigdy funkcjonowały.
3 miesiące temu / Hanys
 
nazistowska eugenika w praktyce.. w POLSCE, w wykonaniu POLSKICH .. LEKARZY! Hańba na wieki, nazistowskie procedury ważniejsze niż życie, faszystowskie państwo NIE REAGUJE
3 miesiące temu / [email protected]
 
Przepraszam ,ale w jakim stopniu my jako naród odpowiadamy za działania tych lekarzy?A tym bardziej ja osobiście?Sprawą powinna zająć się prokuratura.W każdym zawodzie są jakieś mendy,które przynoszą wstyd.Zajmijmy się swoim uświęceniem-5 przykazanie ,to też za szybka jazda samochodem,prowadzenie pod wpływem,niezdrowy tryb życiaotyłość,fast foody,alkoholizm,palenie papierosów,pływanie w niedozwolonym i nie sprawdzonym miejscu.Czy informujemy dzieci o zagrożeniach. Pomyślmy jak my realizujemy piąte przykazanie-może przez łapówki rozwydrzamy lekarzy i potem takie tragedie.Może te słowa sprawią ,że może słabiej będziesz deptał po pedale gazu...
3 miesiące temu / kasiakasia
 
Po odlaczeniu od Aparatu psedo-lekarze w warszawskim szpitalu ZAMORDOWALI 11 miesięczne dziecko. Módlmy się aby Zbrodniarze zostali natychmiast aresztowani, pozbawieni tytułu wykonywania zawodu i prawomocnie skazani na więzienie. Malutkie bezbronne dziecko 4 dni po otrzymaniu szczepionki, zachorowalo i z wysoką gorączka umieszczone w szpitalu. Pseudo- lekarska grupa przebierańców zadecydowała bez powiadomienia rodziców dziecka od odłączenia aparatu podtrzymującego zycie malucha. Dziecko zostało zamordowane , pod pozorem 'śmierci mózgu ' a Bandyci udajacych lekarzy ,udajacych ze wszystko wiedza, są dalej na wolności. Módlmy się za rodziców dziecka aby mieli sile odnalezc i doprowadzić sprawców zabójstwa do więzienia. Panie Ziobro ,Generalny Prokuraturze Polski, małe zamordowane dziecko za grobu wola o SPRAWIEDLIWOŚĆ. Ps.Najwyższa pora aby Polskie Ministerstwo Zdrowia zaczęło dbać o zdrowie Polaków. I ZAPRZESTALO SPROWADZANIA do Polski szczepionek, bez sprawdzenia
3 miesiące temu / Marko Polo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.