DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Światopogląd to właśnie refleksja nad zastanym by jutro było lepsze. O czym ty człowieku bredzisz?! Jak chcesz grać w jakąś grę stosując swoje reguły gry?! Grać w piłkę nożną - rękami, np.?! Tolerować to sobie można kolory ścian, a nie ANTY-Etykę barbarzyńskiej cywilizacji śmierci! Każda grupa ludzi, musi między sobą uzgodnić zasady współżycia, aby się nie pozabijać! Co proponują zboki?! Jaki model życia, wg jakiej Etyki?! 5 tysięcy lat wstecz człowiek nieustannie doświadczał tragedii, gdy tylko zaczęto odstępować od zasad Etycznych, dlatego istnieje takie pojęcie jak BARBARZYŃSTWO! To człekokształtni bez ludzkich zasad! Toleruj: złodzieja, gwałciciela twoich dzieci, mordobijcę dla przyjemności - no pokaż jak to się robi?! Dziecko we mgle jesteś, innych określeń zaniecham, bo to i tak syzyfowa praca . . .
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Nie, z jednej strony są agresywni idioci nietolerujący innych światopoglądów i z drugiej też. Dlatego są konflikty.
2 miesiące temu / @AndrzejBR
 
Ave, Maria, gratia plena, Dominus tecum; ; benedicta tu in mulieribus et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, mater Dei, ora pro nobis peccatoribus nunc et in hora mortis nostrae. Amen. Paweł! popieram cie. hańba Dziamborowi
2 miesiące temu / Grzegorz
 
Wspaniale byłoby słać takie teksty w świat w języku angielskim. Czy moglibyście te najważniejsze tłumaczyć na ten język? Bóg zapłać za Wasze działania i niech Pan Bóg Wam błogosławi!
2 miesiące temu / Deszcz
 
Hańba dla Dziambora i Mikke - okazaliście zwykłymi aborcyjnymi lewakami.
2 miesiące temu / Pawel
 
Szkoda że jest wątpliwym wzorem jeśli chodzi o wsparcie rodzin z niepełnosprawnymi osobami.
2 miesiące temu / Margeritta
 
Ogólnie należy ten niby konflikt rozumieć jako starcie dwóch krańcowo od siebie odległych postaw ludzkich. Jedna myśli zanim coś zrobi, korzystając z wiedzy i doświadczeń naszych zacnych przodków. Druga ma gdzieś wszystko, cokolwiek jej przeszkadza w realizacji swoich zachcianek - tu i teraz, NATYCHMIAST!!! Pierwsi, to ludzie tzw. rozumni i kierujący się roztropnością, czyli tym wszystkim co nas odróżnia od zwierząt, i ci drudzy, których myślenie bazuje na bodźcach zmysłowych, które rozum posiadacza uznały za wroga!!!Co im przeszkadza się wykastrować, jeżeli nie chcą dzieci?! Ich ukochana nauka daje tyle wymyślnych wersji. Wiele z nich jest usuwalnych w razie zmiany zdania wolnomyśliciela, co to tak wolno myśli, że zaczyna rozumieć świat i siebie w nim tak na kilka godzin przed śmiercią!No i ta nieprawdopodobna symbolika palących się zniczy wśród wrogów życia - co one im symbolizują?! Może jednak... utratę duszy w niewoli diabła?! - Oby to w pełni do nich dotarło!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Brawo PIS
2 miesiące temu / IRE
 
Ideologia , ktorą stara się zaimplementować rząd Stanow Zjednoczonych we wszystkich swoich koloniach, ktora ma uczynić z tych państw twory podatne wszelką manipulację i wyzysk, nie daje żadnej nadziei i jest receptą na kleskę życiową w masowej skali i w każdym aspekcie egzystencji. Ludzie 30-letni hołdujacy dzisiaj wszelkiego rodzaju lewackim pomysłom sa skazani na życiowa porażkę . Jedynym ratunkiem dla nich będzie chrześcijaństwo. Ono musi tylko przetrwać w swojej prawdziwej formie, nie w żadnej protestanckiej , chrześcijańskopodobnej podróbce. Taka będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa nasza przyszłość
2 miesiące temu / Mirek
 
Kiedy Kobiety- przyszłe matki nosiły pod sercem dziecko były ubrane w sukienki, szyte na ten właśnie czas. Każdy w autobusach, tramwajach ..ustępował miejsca, bo ten stan i dostojny strój o tym świadczył. Nie było obcisłych, wymyślnych ubrań, ściskających i szkodzących i matce i dziecku oraz manifestacji wypiętego, obciśniętego brzucha.
2 miesiące temu / Dziadek
 
u nas występują dwa powody ten co u nich + lewica
3 miesiące temu / do Cyraniusz
 
Dobry artykuł, drugiej irlandi nie będzie, tam zabrakło radykalnego konfliktu z lewicą przez co postulaty dobrych ludzi były odbierane jako nieautentyczne. Jeżeli coś ma wartość to walczysz o to w konkretny sposób a znajomi z dużych miast to żaden wyznacznik, 70% to lewaki, na uczelniach humanistycznych pewnie 80% tyle że to tylko kawałek społeczeństwa i to bez perspektyw na dzieci. Oczywiście nie oznacza to że lewica nigdy nie dojdzie do władzy, chodzi o to że mamy spolaryzowane młode pokolenie na dwa plemiona, Polaków i kosmopolitów z polskim paszportem, polacy przetrwają jak zawsze, tamci będą zawsze tacy jak aktualny globalny tręd.
3 miesiące temu / Cyraniusz
 
@rrr, nie patrz na innych, wychowuj własne dzieci w wierze i poszanowaniu dla życia, a efekty przyjdą w kolejnych pokoleniach, choćby po drodze nawet miała zapaść ciemna noc. Bóg z garstki ludzi ocalałych po potopie wyprowadził na nowo całą ludzkość.
3 miesiące temu / sp
 
Determinizm dziejowy - to brzmi jak predestynacja. A więc przeznaczenie i brak wolnej woli. Całkowite zaprzeczenie nauki katolickiej.
3 miesiące temu / proszeuprzejmie
 
co ciekawe i symptomatyczne, jezuicki Deon milczy, jak zaklęty. Wymądrzają się na każdy temat, ale o orzeczeniu Trybunału głucha cisza. A wydawałoby się, że katolicy powinni skakać z radości....
3 miesiące temu / Samanta
 
Właśnie, czy nie boicie się drugiej Irlandii? Ja trochę tak. W mojej grupie wiekowej 30 lat, duże miasto liczbę znajomych praktykujących mogę policzyć na palcach jednej ręki....
3 miesiące temu / rrr
 
@Barbarossa nie musi być zmieniona ustawa - wraz z opublikowaniem orzeczenia Trybunału, dany punkt niezgodny z konstytucją jest już nieobowiązujący i jakby automatycznie wykreślony.
3 miesiące temu / Iwona
 
jesteśmy 8 krajem na świecie który ma takie prawo z tamtych nie biorą przykładu
3 miesiące temu / ale
 
Nie ma co otwierać szampana. Musi być zmieniona ustawa a ta parzy PiS bardzo. Póki co jeszcze będą mordowane dzieci pod pretekstem covid i pod innymi kompromisowymi wskazaniami.
3 miesiące temu / Barbarossa
 
Okej, pożyjemy zobaczymy, za 5nlat okej? W Irlandia też byli pewni, że pozycja Kościoła jest nie do ruszenia przez wieki
3 miesiące temu / Wojciech
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.