DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Polska wypłaca zadośćuczynienie muzułmanom torturowanym przez Amerykanów

Polska wypłaca zadośćuczynienie muzułmanom torturowanym przez Amerykanów
By English: Chief Petty Officer John F. Williams, U.S. Navy [Public domain], via Wikimedia Commons

Abu Zajd i Abd al-Rahim al-Nashiri otrzymają po 100 tysięcy euro zadośćuczynienia od polskich władz. Mężczyźni twierdzili, że byli torturowani przez Amerykanów na terenie Polski. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Warszawa naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka.

 

Polskie władze – zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – przekazały Abu Zajdowi 100 tysięcy euro zadośćuczynienia. Dodatkowo ma otrzymać jeszcze 30 tysięcy euro, że za zezwoleniem władz byli torturowani przez Amerykanów w tajnym ośrodku na terenie Polski. Zadośćuczynienie dla Saudyjczyka Abd al-Rahim al-Nashiriego władze przekażą do depozytu sądowego - al-Nashiri jest objęty sankcjami międzynarodowymi. Ciążą na nim oskarżenia o kierowanie atakiem na amerykański niszczyciel USS Cole z 2000 roku. Został pojmany przez CIA w 2002 roku.

 

Przekazanie środków to konsekwencja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który oddalił odwołanie od wyroku w tej sprawie z ubiegłego roku. Trybunał uznał zeznania za wiarygodne, a Warszawa zarzutom nie przeczyła. Polskie śledztwo w tej sprawie zostało uznane za nieskuteczne.

 

Trybunał oddalił jedynie skargę na naruszenie zasady wolności, uznając państwo polskie za winne niewywiązania się ze wszystkich obowiązków wynikających z zakazu tortur i nieludzkiego torturowania. Równocześnie sędziowie wskazali, że odpowiedzialność za tortury ponoszą Amerykanie.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

mat


 DATA: 2015-05-18 16:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

->Leaf427 to czerwoni = oni maja Polske gdzies...
ponad 4 lata temu / razorrr
 
JAKI TRYBUNAL - TAKA UNIA !!!!!!!!!! Wiecej nie warto mowic, ten twor zniszczy sie sam to tylko kwestia czasu! Strach tylko mnie ogarnia na mysl, ile jeszcze potrafia zniszczyc!!!
ponad 4 lata temu / okirex
 
To nie jest już trybunał praw tylko bezprawia. Kto wypłaci Koptom i innym odszkodowania za tortury i mordy na chrześcijańskich kobietach w tym kobietach w ciąży, dzieciach starcach, chorych i mężczyznach od młodzieńczego aż po dojrzały wiek. To trybunał praw muzułmanów i ateistów a nie człowieka. Oni nic nie mają wspólnego z człowieczeństwem.
ponad 4 lata temu / blanka
 
Leaf427 Dokładnie tak!
ponad 4 lata temu / Anaja
 
Powinni za to zapłacić Miller z Kwaśniewskim + odsiadka za zdradę stanu, zhańbienie naszego narodu i narażenie polskiego społeczeństwa na ewentualne akcje odwetowe ze strony muzułmanów. Bo nie łudźmy się.Bomba będzie odpalona na stacji metra albo w szkole w Pabianicach a nie w restauracji "U Sowy" czy też na strzeżonym warszawskim osiedlu gdzie mieszkają resortowi.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
"Polskie śledztwo w tej sprawie zostało uznane za nieskuteczne"... Ależ oczywiście! Przecież wasalny kraj nie może się przeciwstawiać swoim panom? Wasalny kraj miałby przeprowadzić śledztwo, z którego by wynikało coś negatywnego dla swojego pana? Wasalny kraj nie dość, że odda swoją ziemię pod machlojki pana, to jeszcze za nie zapłaci.
ponad 4 lata temu / Robokopo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.