DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Polska wymiera! W roku 2019 urodziło się najmniej dzieci od kilku lat

Polska wymiera! W roku 2019 urodziło się najmniej dzieci od kilku lat
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 r. znów urodziło się mniej dzieci niż w roku 2018. Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że do listopada 2019 roku urodziło się 346,8 tys. dzieci. To o ponad 14 tys. mniej niż w roku 2018, kiedy w tym samym okresie 11 miesięcy  przyszło na świat 360,9 tys. dzieci.

 

Według ekspertów spadek jest na tyle duży, że raczej niemożliwym jest, aby liczba urodzeń w całym roku 2019 była zbliżona do liczby urodzeń w roku 2018, w którym urodziło się łącznie 388,2 tys. dzieci. Dla porównania: w roku 2017 w Polsce urodziło się ponad 402 tys. maluchów.

 

„Spadająca kolejny rok z rzędu liczba dzieci pokazuje, że niezależnie od liczby środków inwestowanych w program Rodzina 500 +, z roku na rok dzieci będzie coraz mniej. To efekt starzenia się pokolenia wyżu lat osiemdziesiątych. Ci z nich, którzy chcieli mieć dzieci, najczęściej je już urodzili. A rosnąca w pierwszych latach po wprowadzeniu programu dzietność była efektem realizacji odłożonych decyzji o drugim i kolejnym dziecku”, wskazuje Joanna Ćwiek na portalu rp.pl.

 

Obecnie comiesięczna wypłata 500 zł na każde dziecko przestaje mieć wpływ na decyzje prokreacyjne Polaków.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2020-01-28 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

37,8 mln to za mało? To ile Polaków ma być? 100 milionów? Na Litwie jest 2-2,5 milona i nikt nie wszczyna larum,że ich jest mało.
16 dni temu / ollek
 
Trzeba przekalibrowac to 500+ i dawac wiecej parom gdzie przynajmniej jedna osoba ma mniej niz 28 lat. W ten sposob stworzymy bodziec do konserwatywnego modelu rodziny jak ta naszych dziadkow. Dzieci urodzone wczesniej to dzieci zdrowsze. Rodzice takich dzieci wczesniej wchodza na odpowiedzialna, rodzinna droge zycia. Pierwsze milosci beda nagradzane slubem i udana rodzina a nie penalizowane. Tak zyli nasi przodkowie i dobrze na tym wychodzili.
19 dni temu / Stary dzieciak
 
Jeżeli na podstawie mojej wypowiedzi i mojej mentalności,która się nie podoba,wysuwa się wnioski na temat całej grupy społecznej posiadającej dzieci to gratuluję umiejętności dedukcji.Z jednej danej rozciągnąć wniosek na miliony.Moje motywacje co do podjęcia decyzji o macierzyństwie są na tyle złożone,że osoba z boku może właśnie wysuwać takie wnioski.Te pieniądze są dla mnie miłym dodatkiem do pensji męża,dzięki nim czuję się doceniona.Nie chciałabym trafić na osobę która tak nie szanuje cudzej pracy,a ceni tylko swoją.Mogę też wysunąć podobny wniosek-jako pracownik nie przykłada się Pan/Pani do pracy,bo to nie pański interes.Rozumiem też,że nauczyciele,przedszkolanki ,niańki,nauczyciele nie dbają o dzieci i w sumie każdy kto pracuje za pieniądze nie dba o dobro wspólne.Za to koniec cywilizacji widzę w ludziach,którzy wysuwają swoje wnioski na podstawie niechęci,zazdrości do matek.Kiedyś kobiety i dzieci otaczało się opieką dziś obraża ,bo dostają pieniądze.
20 dni temu / kasiakasia
 
Właśnie potraktowała Pani wychowywanie dzieci jako formę zarobkowania. Czyli chyba to już koniec naszej cywilizacji i wcale nie przesadzam. To znaczy, że podstawowe znaczenie rodziny zostało zniszczone. Każdy powinien wychowywać swoje dziecko za swoje pieniądze, oczywiście pomocy można oczekiwać w trudnych sytuacjach, ale generalnie powinniśmy móc więcej zarabiać, a nie wydawać tyle, ile nam pozwolą urzędnicy. Jeżeli za wychowywanie płaci się, to rodzic staje się powoli pracownikiem, niańką, najemnikiem, a jak wiemy, najemnik nie dba o owce, które nie są jego własnością. Płacenie za dzieci w przyszłości zniechęci jeszcze bardziej ludzi do ich posiadania i przyczyni się do wzrostu niechęci do osób wychowujących dzieci. Mniej pieniędzy wypłacie, to późniejsze kupno mieszkania i opóźniona decyzja o dziecku.
20 dni temu / @kasiakasia
 
No jeżeli dostatnia przyszłość to minimalna emerytura w przyszłości,a obecnie 500 zł na każde dziecko to niezły biznes te kobiety kręcą.Widzę już te tłumy chętnych,widoczne bardzo w statystykach-współczynnik dzietności 1,45.Jak widać wszyscy rzucili się na tę formę zarobkowania.Niemoralne jest to,że kobieta ma darmowo wykonywać trud wychowania następnego pokolenia,a każdy inny oczekuje pieniędzy za swoją pracę.Nie wiem jak wam nie wstyd oceniać ludzi którzy jednak podjęli decyzję o dziecku,bo ich bardziej stać.Zresztą co rodzina, to inna historia i inne motywacje.Sami zacznijcie pobierać jak największe kwoty z tego programu.Masa zazdrośników i frustratów-znajdźcie sobie żonę/męża i pobierajcie to cudownie 500 na dziecko.Osoba, która podpisała się "ręce opadają" zwróciła uwagę na ważny problem i zgadzam się z nią.
20 dni temu / kasiakasia
 
"płodzenie dzieci zacznie się ludziom kojarzyć z formą zarobkowania" nie zacznie, już zaczęło, wystarczy się rozejrzeć i porozmawiać z kobietami, które uważają, że zapewnią sobie dostatnią przyszłość, rodząc dzieci. Chodzenie na łatwiznę i urzeczowienie wszystkiego wokół. To się wydarza i jest przerażające.
21 dni temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.