DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Polska wyłamała się z Grupy Wyszehradzkiej. Rząd Kopacz mówi „tak” kwotom imigrantów

Polska wyłamała się z Grupy Wyszehradzkiej. Rząd Kopacz mówi „tak” kwotom imigrantów
fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Przedstawiciele Polski w Parlamencie Europejskim wyłamali się z jedności Grupy Wyszehradzkiej, która głosowała przeciwko przymusowemu przyjęciu nielegalnych imigrantów. Węgry, Czechy, Słowacja i Rumunia powiedziały „nie”. Polska bez szemrania wypełniła wolę unijnych decydentów.

 

We wtorkowy wieczór w Parlamencie Europejskim przeciwko przyjęciu przymusowych kwot imigrantów głosowały Węgry, Czechy, Słowacka i Rumunia, zaś Finlandia wstrzymała się od głosu. Kraje Grupy Wyszehradzkiej zachowały jedność w sprzeciwie wobec narzucanej gwałtem polityki, wyłamał się tylko jeden kraj… Polska.

 

„Dzięki” decyzji przedstawicieli polskiego rządu do Polski ma trafić ok. 5 tys. imigrantów. - Około godziny przed głosowaniem Polska poprosiła o przerwę w czasie narady szefów MSW, gdy po rozpoczęciu spotkania okazało się, że Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia wciąż są przeciwko propozycji – relacjonuje korespondent TVN24, Maciej Sokołowski.

 

Skandaliczną decyzję polskich przedstawicieli skomentował szef czeskiego MSW, Milan Chovanec - Polska zmieniła zdanie. Obawiam się, że po dzisiejszym dniu będzie już tylko V3 – napisał w mediach społecznościowych.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO
DATA: 2015-09-23 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli ktoś jeszcze ma złudzenia:http://polskiepiekielko.pl/pis-nie-sprzeciwi-sie-przyjeciu-przez-polske-uchodzcow/
ponad 4 lata temu / aa
 
@Kasia: Porównanie do psów zastosował sam Jezus (Mt15,25-26): "A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom". Natomiast co do nieprawdziwego stwierdzenia jakobyśmy mieli wspólnego Boga z muzułmanami, to muzułmanie uważają że chrześcijanie nie wierzą w tego boga (Allacha) co oni, poczytaj te wersety Koranu: 5:72-73, a także surę 109. P.S. Św. Jan Paweł II mylił się w niektórych sprawach, w tym nie miał pełnej wiedzy o islamie. Pamiętaj, bycie papieżem nie oznacza bycia nieomylnym w kwestii islamu :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Kasia- przybywając do kraju muzułmańskiego, gdzie chrześcijanie stanowią 0,2 procent społeczeństwa jest rzeczą roztropną podkreślać nie różnice, lecz wspólne cechy obu religii, by nie podsycać animozji i nie eskalować prześladowania chrześcijan. Co roku na świecie mordowanych jest ok. 70 000 chrześcijan, głownie za sprawą muzułmanów. Jeszcze raz serdecznie polecam Ci zdobycie minimum wiedzy o religii, na temat której się wypowiadasz. Czy wiesz, że Mahomet był kupcem i wojownikiem bez litości mordującym i torturujących swych przeciwników? Jako 56 letni mężczyzna poślubił 6 letnią Aiszę, mając równocześnie 12 konkubin. Koran dopuszcza kłamstwo (takija), zabójstwo niewiernych, życie na koszt niewiernych oraz gwarantuje szahidom czyli męczennikom, którzy ponieśli śmierć w walce z niewiernymi życie w raju.A w raju czekają na nich wiecznie młode hurysy (po 72 na męczennika) z którymi szahidzi będą uprawiać seks, a dziewictwo hurys po każdym stosunku będzie się odnawiać.
ponad 4 lata temu / teodor
 
Kasia: to muzułmanie wierzą w Boga w Trójcy Jedynego? W tym w bóstwo Jezusa Chrystusa? Nie wiedziałem.
ponad 4 lata temu / huehue
 
@teodor @ppp A ja polecam zapoznanie się ze słowami JPII wypowiedzianymi do Marokańczyków w 1985 r: "My, chrześcijanie i muzułmanie, mamy wiele rzeczy wspólnych, tak jako ludzie wierzący, jak i jako istoty ludzkie (...) Wierzymy w tego samego Boga, w Boga żywego, w Boga, który stworzył świat i doprowadza swe stworzenia do ich doskonałości" To JEST ten sam Bóg, tylko inaczej rozumiany i inna jest religia tj. rytuały.
ponad 4 lata temu / Kasia
 
@Kasiu, "PS. Chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga". Niestety nie jest to prawda... 1. Nasz Bóg jest Trójcą Świętą, Bóg muz. jest zupełnie nieokreślony, totalnie odległy i transcendentny 2. Nasz Bóg powiedział nie zabijaj a ich nakazał mordowanie niewiernych. 3. i wiele innych wykluczających się sprzeczności. polecam ksiązke: Dzichad, samozagłada zachodu. Tam jest szczegółowe wyjaśnienie.
ponad 4 lata temu / pppp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.