DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Polska wesprze proponowaną przez UE neutralność klimatyczną? „Prawdopodobnie tak"

Polska wesprze proponowaną przez UE neutralność klimatyczną? „Prawdopodobnie tak"
Zdjęcie ilustracyjne. fot.EUTERS/Kacper Pempel/FORUM

Prawdopodobnie podporządkujemy się unijnemu celowi. Musimy jednak wiedzieć, jaki będzie jego koszt i w jaki sposób możemy złagodzić społeczne skutki  transformacji – powiedział w Londynie podczas zorganizowanej przez „Financial Times” konferencji „Energy Transition Strategies” podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Tomasz Dąbrowski. Wcześniej polski rząd wraz z kilkoma innymi krajami zablokował wprowadzenie tej regulacji.

 

Unijne regulacje zakładają, że do roku 2050 kraje członkowskie UE mają wprowadzić rozwiązania, które pozwolą na niemal całkowite wyeliminowanie produkcji tzw. gazów cieplarnianych. Będzie się to wiązać m.in. z drastyczną zmianą w branży energetycznej i przemysłowej, a co za tym idzie – ogromnymi kosztami.

 

Do sprawy odniósł się podczas zorganizowanej przez „Financial Times” konferencji „Energy Transition Strategies” podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Tomasz Dąbrowski. Polityk podkreślił, że „jeżeli Polska ma się dostosować do unijnych postanowień, musi mieć zapewnioną rekompensatę kosztów, które pokryje”.

 

Dąbrowski dodał, że szacowany koszt przejścia Polski na system energetyczny bez węgla to niemal biliona euro. – Podczas dyskusji na unijnym szczycie o ramach finansowych procesu padła z kolei kwota 5 miliardów euro. Pomiędzy tymi liczbami jest przepaść – podkreślił.

 

Źródło: interia.pl / „Financial Times”

TK

 

 


DATA: 2019-06-28 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby wymiana Timermansa nie była "zapłatą" za bilionowy pakiet klimatyczny...
8 miesięcy temu / Obserwator
 
Wczoraj całe niebo było ściśle pokratkowane smugami wysypywanymi z samolotów, truciznami z aluminium i innymi szkodliwymi odpadami przemysłowymi. Kiedy trochę się rozeszlo nadlatywaly nowe samoloty wypełnione zabójczym pyłem. A potem znowu i tak do samego zmroku. PiS zarabia na sprowadzanie śmieci z całej Europy a nam każe płacić za ich utylizacje. Ciekawe ile biorą za syf zrzucany nam na głowy. Choroby neurologiczne, rak, astma, uczulenia nie mnożą się od węgla. Jesteśmy rakiem na ciele matki ziemi? Dziękujemy panie Kaczyński.
9 miesięcy temu / 447
 
A kto to jest pan Tomasz Dąbrowski i dlaczego wypowiada się w imieniu wszystkich Polaków?? Jeśli wierzy lub każe nam wierzyć w kompensaty UE za zamykanie naszych kopalń i elektrowni , to jest jak mówią Rosjanie: "poleznyj idiot"! A Pan Prezes, na którego zawsze głosowałem - niech chwilę pomyśli...
9 miesięcy temu / gość
 
Unia Europejska w sprawie likwidacji przemysłu i energetki opartych na węglu wspiera koncerny które przeniosły produkcję do Chin, gdzie bzdurne przepisy nie obowiązują.
9 miesięcy temu / Obserwator
 
Czyli osiągniemy 5 miliardów euro zamiast bilion euro, a więc pięć tysięcznych tego co potrzebujemy i być może wartość tego ułamka świadczy o poziomie naszej suwerenności.. Mamy jej aż 0,005
9 miesięcy temu / Kefas
 
A pelikany daleja wierzą, że PiS nie należy do magdalenkowego układu choć jawnie zaciska pętle na szyi następnym pokoleniom Polaków.
9 miesięcy temu / finka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.