DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bob - mylisz socjalizm z filantropią. Filantrop daje z własnej kieszeni, socjalista z cudzej. Drobna różnica. Katolicy nic zabierają innym, żeby dać drugim. Dobrowolność albo nic. Kumajesz?
1 miesiąc temu / Jeffs
 
Obecna Polska to masoneria zydowska USA i ukrainska, jeden wspaiera drugiego. Zakladaja wolni murarze faruszki i rytualne biale rekawiczki, aby w czasie mordow rytualnych nie pbrudzic sobie rak niewinnych ofiar. Brak sumienia i chciwosc zakrywaja pod patriotycznymi nazwami. W stopniu 33 mason przysiega demon poganskim wiernosc i przelewa krew.
1 miesiąc temu / Chrzescijanin
 
Nie podoba wam się czynienie dobra dla społeczeństwa, przez rządzących? To chyba nie jest strona katolicka. Socjal a nie socjalizm.
1 miesiąc temu / bob
 
Socjalizm czyli "dobroczynność" przymusowa, pod groźbą kary i nie pozostawiająca pracującemu środków na godne życie, wymuszona przez PiS, to tylko jeden argument. O wiele gorszym jest globalizacja. Firmy polskie są traktowane przez PiS o wiele gorzej niż zagraniczne i korporacje. Dlatego polskie firmy padają jak muchy, a korporacje rosną w siłę. Nigdy nie zagłosuję na złodziei z PiS.
1 miesiąc temu / przeds
 
LO - to nie kwestia wiary. Bonzowie nie uwierzyli w wolny rynek, tylko wykonali polecenia zza granicy. I tyle. Poza tym jest sporo miejsca między socjalizmem a libertarianizmem. Są opcje, nic, tylko wybierać - zamiast brać w łapę.
2 miesiące temu / Jeffs
 
Bogate narody to te które wspierają własny kapitał. Bogactwo Stanów Zjednoczonych wzięło się z protekcjonizmu i wspierania własnych firm - blokowali porty przed towarami z europy. Polacy są jedyną nacją na swiecie którzy uwierzyli w wolny rynek i dlatego tak mało posiadają jako Państwo.
2 miesiące temu / LO
 
autor pisze o nas poilakach, ze nosimy w sobie umiłowanie dla socjalizmu. ZDZIWIENIE ??? DLACZEGO?? od 1945roku ,jak to sie mowi o tym trudnym okresie powojennym /wczesnym PRlu, kazda potencjalna rodzina polska zyła, co tu ukrywac, w głebokiej biedzie, KRAJ powoli podnosił sie z gruzow po niemieckich dywanowych bombardowaniach. okres , za Gierka" zdawał sie byc chwilowym "oddechem" nadziei na lepsze jutro. BYŁO NEDZNIE, BIEDNIE, ALE BEZPIECZNIE I JAKOS SWOJSKO. Bez wiekszej ekcytacji wspominam ten okres i pamietam, kiedy w lodowce zostawiałam po i kotlecie mielonym dla swoich 3 budrysow, jak nazywałam 2 synow i meza, z dopiskiem:, ziemniaki i surowke z kapusty kiszonej przygotujecie sami, ja wroce pozno,nie czekajcie na mnie.całuje.smacznego. tak bywało w PRLu czyli biednie ale bezpiecznie. W 1981 STAN WOJENNY A PO NIM PIERWSZE WYBORY ,WOLNE WYBORY, MNOSTWO DOBREJ ENERGII ,JAK PAMIETAM.....! okragły stol, prezydentura Wałesy itd. wciaz było biednie, ale wcia
2 miesiące temu / paniula
 
Marcin - służby zdrowia na świecie bywają sprawne. U nas nie są i nigdy nie były. MArek68 - Socjalista to socjalista. PiS ma takie podejście do kultury i tradycji, jakie mu się przełoży na głosy. Od katolicyzmu są bardzo bardzo daleko - jak każdy socjalista zresztą. Mijają lata, a Polacy jak byli dziadami, tak są. PiS mógłby zrobić WIELE dla gospodarki, ale tego nie robi. Gdyby zależało mu na rodzinie, to pomógłby jej zarobić i dzieci odchować. Ale nie, mamy 500+, dziadowskie pensje i pracę do zmroku. Wniosek jest jeden - NIE CHCĄ z jakiegoś powodu postawić Polski na nogi. I tyle. Cała reszta to myślenie życzeniowe. Pomijam fakt że każdy szanujący się katolik NIE powinien głosować na socjalistów - bo to złodzieje, oszuści i aborcjoniści.
2 miesiące temu / Jeffs
 
Skoro demokracja to rządy większości, a większość lubi rozdawnictwo, to naturalną cechą demokracji stają się rządy socjalistów. Chociaż wiem, że socjalizm powoduje patologie kto kieruje strumieniem pieniędzy? w która stronę mają płynąć? ile kosztuje to kierowanie?, to przyznam się, że sam w głębi duszy jestem socjalistą. Głownie z powodu państwowej służby zdrowia. W przypadku poważnej choroby, której nie obejmuje ubezpieczenie, wolę zdać się na niską jakość państwowej służby zdrowia, niż na brak możliwości leczenia.
2 miesiące temu / Marcin
 
W swojej opinii nie zawarł pan tego że w 2015r. zaczęliśmy powoli wychodzić z komuny poprzez czyszczenie struktur mafiii i aparatczyków UB. Jedyną barierą pozostaje tylko oczyścić środowisko sędziowskie, co może potrwać nawet kilka lat. Druga rzecz; o tym czy partia jest prawicowa czy lewicowa nie decyduje kryterium "Socjalista - nie socjalista" tylko podejście do wartości takich jak rodzina, wiara; a także nastawienie do Kościoła Katolickiego, rozwój wsi czy promocja Polskiej kultury i historii za granicą. Trzecia rzecz; nie sądzę żeby osoba, której ruscy zarżneli brata w Smoleńsku miała chore ambicje zniszczenia Polski.
2 miesiące temu / marek_68
 
Nigdy nie będę wspierał propagandy, która promuje zabijanie. Dzięki mojej wierze w jedynego Boga i w Jezusa dotarłem do punktu w którym jestem świadomym chrześcijaninem ale także wegetarianinem. Widząc podwójne standardy i hipokryzję ludzi na całym świecie będę zawsze bronił słabszych. Jeśli wy jako pch24.pl pozwalacie na swoich łamach promować taką propagandę tracicie dla mnie wiarygodność.
2 miesiące temu / Piotr
 
Kogo to obchodzi? Pan Gadowski, Reszczyński, pani Kurek o Ziemkiewiczu nie wspominam, bo to oportunista i lizus - zapewne jeszcze i inni publicyści - też głosują na PiS, bo przecież nie ma nic lepszego. Choć mają jako katolicy do wyboru choćby Brauna. Ile aborcji przeprowadza się w Polsce rocznie? Tysiąc? Czyli jeśli cena spokoju nad Wisłą to tysiąc zabitych istnień rocznie bo PiS nie tknie ustawy, na stówę to jest ok? To jest dobry kompromis? Nie rozumiem. Bo czym jest katolicyzm, jeśli moralność zastąpimy wyrachowaniem? Protestantyzmem? Dlatego Polska jest ze styropianu - bo nawet rzekomi prawicowcy to tchórze, a te wszystkie aborcje niczym się nie różnią od żydowskich mordów rytualnych - tu i tu ktoś składa w ofierze kogoś za coś. O innych grzechach socjalizmu, w których się taplamy, nie wspominam, bo długo by gadać.
2 miesiące temu / Jeffs
 
Nie jest prawdą, iż pracodawca proponujący jakąkolwiek płacę czyni źle. To, co jest złe w sytuacjach, w których pracownicy nie mają wyboru pomiędzy pracodawcami, nie od pracodawców ani ich pieniędzy zależy, a od czynników państwowych, które zredukowały ilość pracodawców. Tymi czynnikami są podatki, pozwolenia na pracę, regulacje, państwowe lub patentowe monopole, itp. Czy w świetle istnienia tych patologii pracodawca powinien okazać serce? Być może. Jednak całą uwagę należy skierować na redukcję patologii pańśtwowych, a nie na walce w chciwymi i krwiożerczymi kapitalistami. Ta chciwość i krwiożerczość to efekt działania pańśtwa - to ono karmie przedsiębiorców demoralizacją. To ono daje im przewagę nad pracownikami poprzez ograniczanie konkurencji. Ale ciemny lud woli jeszcze większy ucisk pańśtwowy, gdyż kieruje się nienawiścią do konkretnych grup społecznych przedsiębiorców. Woli służyć bezosobowemu państwu, choćby tyranicznemu, niż "cwaniakowi kapitaliście".
2 miesiące temu / aaa
 
"program ?500 plus? ograniczył biedę w Polsce" - bieda będzie naprawdę wtedy gdy trzeba będzie zwrócić dług za pożyczone na ten cel pieniądze
2 miesiące temu / Niktoś
 
od kiedy pisiarze odrzucili dwie ustawy o obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci ,za chiny na nich nie zagłosuje dali mi trzynastą rentę bo jestem rencistą ale ja za żadne skarby na nich nie zagłosuje
2 miesiące temu / mateusz
 
PiS - Populizm i Socjalizm.
2 miesiące temu / fensys
 
pora wyrzucuic czerwonych zlodzieji na smietnik i glsowac na KONFEDERACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 miesiące temu / rebelia
 
Jan Paweł II, Centesimus annus: Interweniując bezpośrednio i pozbawiając społeczeństwo odpowiedzialności, Państwo opiekuńcze powoduje utratę ludzkich energii i przesadny wzrost publicznych struktur, w których ? przy ogromnych kosztach ? raczej dominuje logika biurokratyczna, aniżeli troska o to, by służyć korzystającym z nich ludziom
2 miesiące temu / O państwie opi
 
KasiaKasia ludzie robią co robią a system wygrywa jednych przeciwko drugim i niszczy nas wszystkich. Ludzie są jacy są ale prawo powinno uniemożliwiać czy utrudniać popełnianie różnych niegodziwości a nie je ułatwiać. Popatrz na seriale które lansują rozwody i niemoralność. Teraz są też kursy jak sprytnie się rozwieść. Ktoś na to pozwala i to wspiera. Kościół też milczy na ten temat i udaje że jest ok. Istnieje cały biznes okołorozwodowy. Pracownicy socjalni, sądy rodzinne, adwokaci komornicy itd. Dzięki temu że my zwykli ludzie żremy się ze sobą to nie mamy czasu ani siły ani uwagi na to aby przyjrzeć się temu co wyrabiają politycy. Wady i słabości na pewno mogą rozbijać rodziny ale system tworzy sprzyjający klimat do niszczenia rodzin i to ułatwia. Opowieści o biednych kobietach którym teściowe coś tam a mężowie coś tam to są właśnie bajeczki systemu szczującego ludzi na siebie. Oczywiście różne rzeczy się zdarzają ale system wyolbrzymia jedno a zamilcza drugie.
2 miesiące temu / marian
 
Zwracam uwagę na problemy wynikające z relacji i słabości natury,Marian ty zwracasz uwagę na problem systemu.Tylko sam w swojej wypowiedzi piszesz o teściowej,cwanej żonie,ludzie kalkulują co się im bardziej opłaca.Jest po prostu masa zagrożeń dla rodziny i jedne i drugie prowadzą do jej rozpadu.Argument na temat figury nie jest argumentem z pisemek ,dla wielu kobiet jest to ważny aspekt,akceptacja otoczenia,podziw mężczyzny,dobre samopoczucie z samą sobą. Nie umniejszam Twoich racji i mnie też kusiły profity z samotnego wychowywania dzieckapierwszeństwo w przedszkolu. Na temat alimentów i systemu, nie wypowiadam się bo nie obracam się w towarzystwie alimenciarzy.Ale za to znam wiele kobiet,którym teściowa mocno mieszała,a mężczyzna zapomniał komu przyrzekał.Moje doświadczenia nie są gorsze ani lepsze,po prostu różne.Mężczyzna podejmuje ryzyko założenia rodziny, jeśli takie jest jego powołanie,troszczy się , współpracuje z żoną,pomaga,a jak trzeba to gryzie wrogów
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
CD KasiaKasia ... Chodzi o to że społeczeństwo jest niszczone systemowo. Niszczy się rodziny, dzieci i ludzi. Kobietami rozgrywa się mężczyzn, których potem spycha się w społeczny niebyt. Pozostają samotne matki i samotne kobiety z którymi można zrobić wszystko. Robi się to oczywiście pod pozorem walki o szczęście dzieci o prawa kobiet itd. Wtedy garstka "dobrych" "chcących" może rządzić. Oczywiście są też zawodowi pomagacze różni urzędnicy zajmujący się rodzinami dziećmi itd. I mają strasznie dużo pracy i ciągle potrzeba ich więcej bo jest coraz więcej problemów. I sady rodzinne i kuratorzy i komornicy coraz więcej mają pracy i to jest właśnie socjalizm - bohatersko walczy z problemami które sam stwarza i które są nieznane gdzie indziej.
2 miesiące temu / marian
 
KasiaKasia moje doświadczenia są doświadczeniami wielu mężczyzn w Polsce. Siły rozbijające małżeństwa są i zawsze były. Problemem jest to że rozwód jest opłacalny i staje się coraz bardziej opłacalny i coraz łatwiejszy dla kobiet. Efektem tego jest to co napisałem że mężczyźnie nie chcą się wiązać bo wiedzą jak mogą skończyć. Można by to rozwiązać w prosty sposób ale ktoś woli aby było jak jest i jeszcze gorzej i żadne 500+ nie rozwiąże niczego a nawet pogorszy sytuację. Coraz większe wspieranie samotnych matek prowadzi do zwiększania ich liczby bo ludzie po prostu kalkulują co im się bardziej opłaca. To co piszesz o maminsynkach którzy nie potrafią się złączyć z żoną świadczy o tym że wogóle nie rozumiesz problemu. To taka retoryka z przed lat " faceci piją i biją a biedne kobiety itd itp" podobnie pisanie o kobietach które boją się o figurę ... to takie teksty z kolorowych pisemek. Skierowujesz temat na niewłaściwe tory. CDN
2 miesiące temu / marian
 
BP jak chcesz zrobić,żeby najbiedniejsi pracujący mieli więcej?Proszę zaproponuj jakieś sensowne rozwiązanie..Ja nie widzę innego jak podniesienie minimalnej.
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
Marian,masz jakieś okropne doświadczenia.Współczuję serdecznie!Rozwody są ,bo są siły które niszczą związek,często są to też nasze własne wady.Często są to też osoby trzecie ,które wtrącają się,napuszczają na siebie naiwnych małżonków.Małżonkowie,którzy nie potrafią opuścić emocjonalnie matki i ojca i złączyć się z żoną dużo ryzykują i nie powinni się pobierać.Problemem są maminsynki i kobiety,które boją się o figurę,karierę zawodową,następne rzeczy: uzależnienia od internetu,pornografii,telewizji,pracy,alkoholu itd.
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
Do @ Beata. Powiem krótko, nie wiedziałem, że pan/pani ma zdolności profetyczne ! Trochę więcej wiary - bez niej trudno żyć - by jednak się przydało. Patrzyć wokół, dostrzegać, porównywać, rozumu używać, później antycypować i wyciągać wnioski a nie na odwrót postępować.
2 miesiące temu / Druh Ryszard
 
BP dobrze powiedziane: "Szef i pracownik grają w jednej drużynie, muszą oboje pracować dobrze, żeby były zyski"! Bardzo mądre słowa. Sztuczny konflikt to domena marksizmu. Nie dajmy się podzielić! Pracodawcy niech płacą pracownikom godnie - jeśli ich stać to więcej niż minimum wymagane przez prawo, pracownicy niech uczciwie wykonują swoje obowiązki, a wspólnie walczmy z przesadną biurokracją i olbrzymimi podatkami, które dławią naszą Polskę, nasz wspólny dom! Precz z socjalizmem. Katolickie zasady w codziennym życiu pozwoliłyby i bez ustawowej płacy minimalnej pracownikom zarabiać coraz więcej, a przedsiębiorcom bogacić się i inwestować.
2 miesiące temu / M do BP
 
Jakiś czas temu Węgrzy próbowali nagle zwiększyć minimalną, nie aż tak gwałtownie jak u nas, bo tak dużego skoku wg ekonomistów żaden kraj jeszcze nie przeprowadził. Skończyło się większym bezrobociem. Skąd dziwne myślenie, że miejsc pracy jest zawsze tyle samo? Doświadczenia innych krajów pokazują, że zbyt wysoka minimalna powoduje, że biedniejsze regiony mają coraz więcej osób trwale bezrobotnych, bo zakładanie nowych firm i zwiększanie zatrudnienia po prostu się nie opłaca. Do Kasiakasia: gdyby nie miała Pani auta, to cieszyłaby się Pani z podwyżki benzyny, bo jak oni będą biedniejsi, to więcej pieniędzy zostanie dla Pani? Oczywiście, że tak by nie było, podwyżka benzyny to podwyżka np żywności, bo zawsze są koszty transportu, czyli Pani też to opłaci. Bogatsi z reguły mają oszczedności, więc kryzysy odczuwają najpierw biedniejsi. Szef i pracownik grają w jednej drużynie, muszą oboje pracować dobrze, żeby były zyski.
2 miesiące temu / BP
 
nie napisałem, że TYLKO szef ryzykuje. w jakimś stopniu każdy ryzykuje. ale rozumiem, że w zasadzie proponujesz, żeby nikt nie zarabiał minimalnej - bo traktujesz ją jako zło. jak będzie 4 tys. brutto to też minimalna będzie zła? a nie lepiej obniżać podatki?
2 miesiące temu / do Agamemnon
 
Żadne 500+ nie załatwi nam dobrej demografii. Dzieci jest mało bo mało który mężczyzna chce się żenić i mieć dzieci. Dlaczego ? Bo jak je ma to staje się niewolnikiem swojej żony i teściowej. Najczęściej kończy się rozwodem i alimentami których wysokość jest zbliżona do jego wynagrodzenia. Niedługo wpada pod komornika, długi i wiezienie za niepłacenie alimentów. Jakiś czas temu szumnie PIS ogłaszał "Alimenciarze będą pracować!" oczywiście w więzieniu bo już zbudowano 1 halę a planuje się 40 nast. Dziwne, nie można stworzyć normalnych firma tylko takie zatrudniające więźniów. Poza tym realizuje się program "umacniania niezależności kobiet" niezależności od kogo i czego i za co za czyje pieniądze no i po co ? Przecież wszyscy jesteśmy wzajemnie od siebie zależni. Więc o co chodzi ? Proste rozwiązanie - opieka naprzemienna więc nie ma alimentów więc nie ma po co się rozwodzić. Chyba rządzącym nie o to chodzi bo chcą raczej przekupywać wyborców ich własnymi pieniędzmi.
2 miesiące temu / marian
 
a kasjerka może zarabiać minimalną i fyzykować kontakty z pijakami jak sprzedaje np. w nocy i pobicie lub wyzwiska, podobnie sprzątacz czy ochroniarz ryzykujący pobicie więc argument, że tylko szef ryzykuje jest błędny.
2 miesiące temu / Agamemnon
 
Żadna z partii nie jest w stanie zaproponować reformy podatkowej. PiS poszedł w tej sprawie na łatwiznę i zamiast nowelizacji prawa podatkowego proponuje rozdawnictwo. Efekt jest w sumie ten sam, bo jak do tej pory strumień pieniędzy kierowany jest do najbiedniejszych, ale jak się to ma do tzw. demokracji i sprawiedliwości, to nie bardzo wiem. Pomijam już fakt upodmiotowienia obywatela-wyborcy, czyli - władza, tak jak za czasów PRL jest wyłącznie przywilejem wyizolowanej kasty. Tak, okrągłostołowi żydzi wprowadzili nam system kastowy.
2 miesiące temu / Zenon
 
górnik, hutnik, lekarz w prywatnej klinice nie zarabiają minimalnej. btw a pracodawca pracujący od rana do późnej nocy to nie cierpi na tym zdrowotnie?
2 miesiące temu / do Agamemnon
 
górnik, hutnik, lekarz w prywantnej klinice, nauczyciel nawet nie ryzykują niczym? Bzdura, bo ryzykują nie tylko pieniędzmi ale i własnym zdrowiem.
2 miesiące temu / Agamemnon
 
@Kasiakasia: szef szefowi nierówny. Ty nie ryzykujesz niczym, a szef / właściciel ryzykuje całym swoim majątkiem. Ty po pracy idziesz do domu i zapominasz, a szef / właściciel pozostaje w niej, liczy, sprawdza, planuje, załatwia zlecenia, żebyś Ty miała pracę. To, że są szefowie najczęściej z okrągłostołowego nadania, którzy mają w d..., to nie znaczy, że wszyscy są tacy. A to, czego nie jesteś w stanie zrozumieć, zrozumiesz, gdy PO-PiS przekształci całą gospodarkę na powrót w państwową, i będzie jak za tzw. komuny.
2 miesiące temu / Republikanin
 
PiS i PO to jedno zło! ...i tyle w temacie! Jak powiedział nasz Pan Jezus "po owocach ich poznacie"!!!!
2 miesiące temu / zahary
 
Populizm i Socjalizm - tak swego czasu powiedział Gowin zresztą prawie połowa rządu PiS wywodzi się z PO o programie PiS. Pozostaje tylko K O N F E D E R A C J A .
2 miesiące temu / Kazimierz S
 
inflacja
2 miesiące temu / Do Kasiakasia
 
Noż kurcze,będę martwić się szefem bardziej niż rodziną...?Jest kolejność troski,domownicy na pierwszym miejscu.Szefem,który rzuca marne grosze będę się martwić,tak samo jak on mną.Uwaga, cały czas jest mowa o minimalnej.Zastanówmy się,dlaczego Polacy wyemigrowali...,bo na zachodzie za minimalną da się żyć,a w Polsce nie.Nie jestem w tanie zrozumieć skoro szef ma więcej to on ma więcej,a jeżeli ja mam więcej to mam mniej.Nie wiem jak to działa,ale jak przelew jest większy to mam więcej ,a nie mniej i dalej mogę kupić więcej,a nie mniej.
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
@ Druh Ryszard - Czy naprawdę Pan wierzy, że "piniądze" są na te wszystkie obietnice? Kasa zabrana nam przez przejście z OFE do IKE, a to 15% naszych uskładanych pieniędzy, nie wystarczy. A z czego zapłacimy za ustawę 447 JUST, do czego, jak obiecała ambasador USA, wrócimy po wyborach? A PiS obalił w Sejmie projekt uchwały zobowiązującej rząd do obronę polskich interesów. @ nie dla konfede - Iście komunistyczna propaganda w rządowych mediach jednak działa bezbłędnie! Kto nie z nami, ten przeciwko nam! Ręka podniesiona na PiS będzie mu obcięta! Dawniej wrogowie władzy byli pachołkami imperialistów zachodnich, teraz są pachołkami Rosji. Winszować samodzielnego myślenia.
2 miesiące temu / Beata
 
Szanowny redaktorze Michale Wałach, czytając pana autentyczną troskę o stan finansów publicznych III RP, wydaje mi się, że artykułowane obawy są dużo przedwczesne, jeszcze może się okazać dnia 13 października bieżącego roku,że Polacy zatęsknili za przeszłością i chcą żeby było jak było, i co wtedy ? Pana rozważania będą funta kłaków warte. Wszyscy dotychczasowi rządzący "mądrale", tylko mówili a mało z tego dobrego wynikało dla warstw biednych i upośledzonych. Mówiąc poważnie, Kowalskiego mało interesują teoretyzowania na temat płacy i ich implikacji- kto jest socjalistą, a kto nie - on chce żyć wraz z rodziną godnie,a nie być białym pariasem w swojej Ojczyźnie. Dotychczas w 30-leciu III RP,jest to pierwsza władza która ma na celu dobro wspólne,a nie dobro elit. Tam słyszeliśmy, że "piniędzy" nie ma i nie będzie, a okazało się, że były i są dla wszystkich. Dotychczas z większości obietnic się wywiązali, więc jestem dobrej myśli - jeśli Naród ich wybierze powtórnie
2 miesiące temu / Druh Ryszard
 
Po gwałtownym podniesieniu płacy minimalnej najbiedniejsi nie będą mieli więcej, ale będą jeszcze biedniejsi! To brak elementarnej wiedzy, Pani Kasiu. Dobrych kilka lat temu pracowałam za 6 zł na godz. Mój pracodawca wyjeżdżał sobie do Włoch, gdy ja wtedy nigdy nie byłam za granicą - i co? Widziałam, ile mniej więcej ta firma zarabia i byłam pewna, że on ma te pieniądze, bo już wcześniej był bogaty lub/i z drugiej firmy. Gdyby musiał znacząco podnieść wynagrodzenie, to po prostu miałby więcej kosztów niż zysku i każdy normalny człowiek w takiej sytuacji zamyka firmę, a jak jest wrazliwy na biedę, to działa charytatywnie, daje pieniądze umierającym, a nie przeznacza tych samych pieniędzy na nieopłacalne stanowiska pracy. Ja wtedy też byłam wykształcona, ale z moim wykształceniem mogłam albo pracować za grosze, albo być bezrobotna. I kto był temu winien? Nie mój szef, ale ja sama oraz ustrój.
2 miesiące temu / BP
 
Konfederacja to opcja prorosyjska!
2 miesiące temu / nie dla konfede
 
Tradycyjna rodzina to matka przy dzieciach,a nie w pracy.Obecnie przez wszystkich wyzywana od nierobów i patoli.Mężczyzna za to powinien tyle zarabiać ,żeby było ich stać na utrzymanie.Geje i feministki nie wymrą.Jest to niby logiczne,że tak będzie,ale pytanie skąd oni się wzięli?Przecież tacy się nie urodzili,coś poszło nie tak,że ludzie łykają coraz to nowsze bezbożne ideologie i raczej będzie ich więcej niż mniej.Może brak Boga?Polacy mają jeden problem-łykają wszystko co im telewizor mówi bezkrytycznie.Kobiety oglądają durne seriale,gdzie każdy z każdym już miał związek,seks na pierwszym spotkaniu,ale za to romantycznie,mężczyźni za to masowo uzależnieni od porno z kompa ,dzieci gierki.Czego brakuje w polskiej telewizji- nauki elementarnej wiedzy o PKB,długu publicznym, statystyki,strukturze państwa,wiedzy o konstytucji,wiedzy o spółkach państwa.Społeczeństwo przez to w większości jest sterowne.Proponuję oznaczyć jeszcze niemiecką prasę flagą Niemiec.
2 miesiące temu / Kasia
 
Katolik i tak nie może poprzeć grupy ludzi którzy już nawet nie, że wspierają aborcję, tylko walczą z tymi którzy chcą jej przeciwdziałać patrz głosowanie przeciwko inicjatywie Stop Aborcji w 2016r, potem obstrukcja w komisjach. Dodatkowo walka z rodziną- akceptacja dla konwencji antyprzemocowej. Skąd w ogóle pomysł aby ich rozpatrywać.
2 miesiące temu / jola
 
Jesli PiS chce ulzyc rodzinom, to niech obniza podatek dochodowy o 500zl za kazde dziecko. By zaoszczedzili na calej tej biurokratycznej machinie. Kielbasa wyborcza jak nic. A pozatym socjalizm jest herezja. Mnie brzydza takie programy spoleczne. Polski rzad w obecnym wcieleniu ma niemoralna strukture. Jest duzy, kradnie dochody ludziom, zle zarzazda panswtem. Nalezy przywrocic normalnosc. Nalezy utworzyc republike oparta na twardych katolickich fundamentach. Nie musi byc panstwem wyznaniowym, ale konstytucja musi byc tradycyjnie katolicka czyli nie "Franciszkanska" czy dretwy i bezplciowy katolicyzm, ktory panuje po II soborze. To mozna osiagnac glosna obrona i powtarzaniem prawdy katolickiem na forum publicum. Jednoczenie, tradycyjni katolicy powinni rodzic wiele dzieci. Demografia duzo zmienie, a bezdzietne feministki i geje powoli powymieraja ewentualnie mozna ze szkol wygonic ich, a miedzyczasie nalezy dzieci wysylac do szkol katolickich np. klasyczne.
2 miesiące temu / Jendza von Jend
 
@do zwolenników Pis, przeczytajcie proszę wypowiedź Gowina na bankier.pl dotyczące powodów dlaczego tak mocno chcą podwyższyć minimalne zarobki, jak Kaczyński jest za aborcją. Przestańcie być hipokrytami.
2 miesiące temu / Rocky
 
Skoro placa minimalna jest tak dobra podniesmy ją od razu do 30000. PiS co tak cienko? Zadekretujmy dobrobyt !
2 miesiące temu / J23
 
Pis PO jedno zło
2 miesiące temu / Gryfin
 
Dlatego ZDECYDOWANIE PIS !!!
2 miesiące temu / Groszek
 
Dlatego KONFEDERACJA !
2 miesiące temu / Karol
 
Ludzie, którzy uważają, że dzięki redystrybucji "biedniejsi będą mieli więcej a bogatsi mniej" są nie tylko niemoralni chcąc zabierać zdolnym i pracowitym. Są też zwykłymi naiwniakami - bogatsi i zdolni po prostu wyjadą prowadzić swoje firmy/pracować gdzieś indziej a reszta zostanie na lodzie. Ciekawe kto wtedy ich zatrudni. Ale co tam, nie jest istotne, że redystrybucja zawsze prowadzi do zapaści. Ważne żeby się tu i teraz nażreć kosztem kolejnych pokoleń, albo co gorsza - nawet samych siebie.
2 miesiące temu / Akwin
 
Socjal nie ma granic!!!! Rozdawnictwo zboża ściąganego od podbitych państw do Rzymu.....było początkiem końca Imperium Rzymskiego. Z jakich źródeł będa pieniądze na wszelkie ...plus z obcych banków???
2 miesiące temu / NOX
 
Tak system się zawali,bo bogatsi będą mieli mniej ,a najbiedniejsi trochę więcej.Będziemy drugą Wenezuelą,będziemy jedynym krajem na świecie,marksiści,młodzi wyjadąa wcześniej nie wyjeżdżali itp.I co jeszcze do straszenia można wymyślić?Przecież nie mówimy tutaj po równo dla wszystkich ,bo to demotywujące.Mówimy o zachłanności,niechęci do dzielenia się tym co wypracowali Twoi pracownicy,mówimy o wyzysku,o docenieniu cudzej pracy,o godziwych zarobkachnie tylko minimalnychi wreszcie o elementarnej sprawiedliwości.Czy nie lepiej nazwać swojego pracodawcę uczciwym a nie wyzyskiwaczem? Zwracanie uwagi na problemy to zaognianie konfliktu,zwracanie uwagi na problemy większości Polaków to tworzenie konfliktu,dopominanie się o godziwe zarobki to niekatolickie?
2 miesiące temu / Kasia
 
"w normalnym systemie pracodawca wyzyskiwacz miałby zmęczonych i nieumiejętnych pracowników, przez co jego firma by traciła, może nawet by upadła" - to jest utopia! Konstrukcja myślowa, która uwodzi pozorami mądrości, ale nie bierze pod uwagę grzechu pierworodnego i jego skutków. Prawda byłaby taka, co doświadczenie wielokrotnie potwierdza, że mieliby ludzi gdzieś. Jak by się "zmęczył" czy zachorował to do widzenia i następny, może z małymi wyjątkami prawdziwie chrześcijańskich przedsiębiorców od strony pracodawcy, albo wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, od strony pracownika, którą zawsze trudno jest szybko zastąpić. Większość osób kieruje się przy robieniu zakupów ceną, a żeby była dobra, trzeba robić oszczędności. A jak najłatwiej oszczędzać? Na pracownikach. Widać to po nielegalnym zatrudnieniu.
2 miesiące temu / j.s.
 
Najbardziej przykre jest to, że komunistyczny światopogląd przeważa na portalu katolickim.Jest to wynikiem poważnego spłycenia znajomości wiary. Winy należy szukać w przemianach posoborowych w Kościele oraz powojennej historii. Komu i jak należy pomagać trafnie opisał Grzegorz Braun komentując nowotestamentową przypowieść o miłosiernym samarytaninie. Kaczyński przypomina mi dzisiaj Frodo Baginsa zwiedzionego pierścieniem władzy, próbującego korzystać z jego mocy. Skutki będą opłakane.
2 miesiące temu / Marek
 
Pisze Pan panie Michale pod koniec swego artykułu ze chcemy być bogatsi tu i teraz, że chcemy być jak Niemcy itd.Otóż nie o to chodzi Panie Michale.A chodzi o to ze ludzie chcą żyć, chcą mieć na buty dla dziecie, chcą je wyżywić, a w tysiącach przypadków 500+ dopomogło. Ale w sumie nie o tym chce, jestem ciekaw co by Pan pisal gdyby PiS nie spełniało swych obietnic. Wiem wiem odpowiei Pan "acz z przerażeniem stwierdzam że acz PiS spełni swe acz socjalistyczne obietnice"OK ale gdyby ich nie spełniało to pewnie by Pan pisał "acz kolejna partia która kłamie i nabiera ludzi i obiecuje itp itd"Podejrzewam ze nie napisał by Pan "dobrze ze PiS nie spełnia swych obietnic bo nie ma kasy itd" taki wywód ekonomiczny.Jestem za Pisem.?
2 miesiące temu / ckm
 
Czyli na katolickim portalu mamy w komentarzach zaognienie marksistowskiego konfliktu między pracownikami a pracującymi... A prawda jest taka, że w normalnym systemie pracodawca wyzyskiwacz miałby zmęczonych i nieumiejętnyvh pracowników, przez co jego firma by traciła, może nawet by upadła. W nienormalnych warunkach na złych pracodawców i pracowników zrzuca się społeczeństwo, pomoc źle działającej firmie jest utrudnieniem dla tej dobrze działającej. Chcecie, żeby bogaci mieli mniej? To zrozumcie, że po znaczącym podniesieniu płacy minimalnej w pierwszej kolejności zbiednieją najbiedniejsi, emeryci wymrą z głodu, a wasze dzieci i wnuki późno założą rodziny, bo nie będzie ich stać. Będziemy jedynym krajem na świecie, w którym kwota wolna od podatku będzie wynosiła mniej niż najniższa krajowa. Chcecie utopić w długach swoje dzieci, bo też chcecie jechać na wakacje jak wasz szef? Pokolenie 50+ przegłosuje młodych, młodzi wyjadą, długi zostaną
2 miesiące temu / BP
 
@xyz "Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny..." - ale my NIE CHCEMY! Cezary Mech, były wiceminister w rządzie PiS Kazimierza Marcinkiewicza, wcześniej podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i zastępca szefa Kancelarii Sejmu, przedstawia masową imigrację Ukraińców do Polskie nie tylko w kateogriach problemu ekonomicznego ale wręcz społecznego. Jak stwierdził ?Trzeba natychmiast zatrzymać masową imigrację zarobkową Ukraińców do Polski?, bo masowa obecność ukraińskich imigrantów pracujących za bardzo niskie stawki skutecznie zamraża poziom płac w wielu sektorach gospodarki. Mech uznał właśnie powolny wzrost płac, do którego przynia się imigracja Ukraińców, za główny powód masowej emigracji Polaków do państw Europy Zachodniej. .. Mech ostrzega, że stymulowanie przez obecne władze masowego napływu ukraińskich imigrantów, to w praktyce mechanizm podmiany populacji w Polsce.
2 miesiące temu / Realista
 
Nie oczekuję ,że ktoś przeliczy moją miłość i odpowiedzialność na pieniądze,wystarczy,że doceni moją pracę.Rzeczywiście 500 zł na dziecko to może wynikać z chęci zysku,bo to ogromna kwota,a utrzymanie dzieci nic nie kosztuje poza kosztem miłości.Ubiorę i wyżywię moje dziecko miłością.Rodzenie i wychowywanie dzieci to jest taki wielki biznes ,więc dlatego mamy tak ogromny przyrost naturalny bliski zero.Wszyscy wzięli się za powiększanie rodziny po wprowadzeniu dodatków i dlatego na jedną kobietę przypada aż 1,4 dziecka.Ciężko znaleźć jelenia ,który zrezygnuje z wygody niezależności i będzie wyzywany od patoli.Rozumiem ,że mam tego 500 zł nie żądać, tylko ładnie poprosić...Mi nie przeszkadza,że ktoś ma,mi przeszkadza,że pracownik nie ma piniędzy i czasu dla rodziny,a czasem i traci zdrowie.
2 miesiące temu / Kasia
 
Malybiznes zabolało co napisałem oj zabolalo.Hm Malybiznasz jestem biorca a kiedyś byłem tylko płatnikiem. Nie rób z biorców nierobow,patologii itp,bo z twojej wypowiedzi tak wynika.Typowe gadanie platformerskie .hahaha. Malybiznes na całym świecie jest taki system ten niby socjalizm jak to opisał Pan Michał, ale zależy jak się go prowadzi,albo doganiamy UE,albo stajemu się krajem rodem z Ameryki Południowej.
2 miesiące temu / Alan
 
Malybiznes.Jestem płatnikiem, biorca tez no i co z tego?
2 miesiące temu / Alan
 
Do KAsiaKAsia, Alan i Anna i Second i innych piszących w tym samym tonie - w zupełności się z wami zgadzam. A M do KAsiaKasia, to chyba urwał się nie z tej planety, albo żyje w jakimś odrealnionym świecie. Taa... Najlepiej niech pracodawca ma milion razy tyle co pracownik, tysiąc samochodów, 100 domów, a pracownikowi rzuci parę marnych groszy aby nie zdechł z głodu. Oj człowieku, człowieku... Jeśli pracodawca ma 10 000 razy tyle co pracownik jak piszesz to jest to bardzo nie w porządku, żeby nie powiedzieć dosadniej, a dokładnie wiem, że dzisiaj to nie są rzadkie przypadki: Mój brat pracuje o zarabia 2800 na rękę, i z tego musi opłacić kredyt na mieszkanie bo gdzie miałby niby mieszkać? Pod mostem? + czynsz i wyżywić i ubrać siebie i żonę oraz 3 dzieci. Gdyby nie 500 + które daje PIS żyliby w skrajnej nędzy, dzięki temu udaje im się jakoś związać koniec z końcem. Ale sam opowiadał wielokrotnie jakie zyski ma jego pracodawca: dosłownie milionowe.
2 miesiące temu / Maciek
 
Sprawy zaszły już tak daleko, nasz tubylczy naród jest tak zdemoralizowany i ogłupiony a do tego leniwy, że tylko nadzwyczajna Boska interwencja mogłaby coś zmienić. Nawet kilka pokoleń nie wystarczy, jeżeli wciąż będziemy aż po czubek głowy zanurzeni w szlamie socjalizmu i kulturowego marksizmu, a Kościół będzie się wciąż bał głoszenia prawdy. Życzę jak najlepiej Polsce, kocham ten kraj, ale czasem chciałbym, żeby to wszystko runęło, bo może dopiero wtedy te miliony bezmózgich rodaków by się obudziło z letargu i zaśpiewało bijąc się w piersi: "miałeś chamie złoty róg...". Nie obarczajmy tych, co są u władzy za nasze żałosne położenie. To my sami jesteśmy sobie winni i najwyższa pora to w sobie dostrzec. To pierwszy krok do prawdziwej zmiany. Zmiany serc w narodzie i zmiany narodu w Naród.
2 miesiące temu / Piotr Jan
 
@Alan. Nie bierz tego do siebie, ale coś Ci powiem. Załóż działalność w IIIRP, stwórz J E D N O miejsce pracy na etacie i utrzymaj je przez rok bez straty. Nie muszę zgadywać po twojej wypowiedzi że jesteś biorcą i nie wiesz jak to jest.
2 miesiące temu / Małybiznes
 
Ale mentalna komuna w komentarzach
2 miesiące temu / komuno wróć
 
Wypowiedź Gowina z dzisiaj: --Dzięki temu ustabilizujemy sytuację około miliona w tej chwili pracowników ukraińskich. Oni na ogół pracują na tym najniższym wynagrodzeniu. Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe-- --z tymi minimalnymi wynagrodzeniami bez problemu poradzą sobie duże koncerny działające w Polsce, duże spółki Skarbu Państwa, także średnie firmy--. Jakieś wątpliwości? Ukraińcy ważniejsi niż polski przedsiębiorca. Czyli ukłon w stronę zagranicznych koncernów, aby dalej mogły drenować zasoby PL, tym razem przy okazji siły z Ukrainy. Kolonia.
2 miesiące temu / xyz
 
Mało pan widział i mało pan chleba zjadł jeszcze.Jestem ciekaw czy ma Pan dzięci chyba nie.Idź pan do rodziców tych dzieci którzy wychowywAli dzięci za PO 70 zł rodzinnego gdzie paczka pampersów 50zl.Oj Panie Wałach oj Panie Wałach. W sprawie pracodawców to totalny blew co pan pisze, będą się mieli dobrze nikt nikogo zwalniać nie będzie. Poprostu ich bolączką będzie to ze będą musieli płacić więcej. Zawsze to jeden samochód mniej mając 4,albo jedne wczasy mniej w skali roku. Polski pracodawca tyle zarabia ze spokojnie może płacić 4 tys brutto.Wiem o tym doskonale, nie przekona mnie pan ze jest inaczej.Znam kilki pravodawcow i wiem doskonale ile zarabiaja.Źle Pan robi ze takie artykuły Pan pisze tuż przed wyborami,a dziwnym jest to ze najmniej Pan objechal w swym artykule PO.No rzecz jasna Konfederacja jest ze złota.PIS musi wygrać wybory bo nic lepszego do zaoferowania w naszym kraju nie mamy.Zresztą to już nie pierwszy pański artykuł który z taka platformIana zajadłoscia atakuje PiS.
2 miesiące temu / Alan
 
Praca rodzica to wielka odpowiedzialność, ale też radość - i wynika z miłości, nie z chęci zysku. Nie można miłości rodzica przeliczać na złotówki. Nikt może poza skrajnymi przypadkami nie płodzi dzieci dla kasy. Zyskiem dla rodzica jest miłość dziecka, a w przyszłości pewność, że na starość nie zostanie sam. Wsparcie państwa finansowane z pieniędzy pracujących jest jakąś propozycją, ale na pewno nie można go żądać jako coś, co się należy. Należy to się pracownikowi płaca za pracę. I nie można dla zasady dowalać przedsiębiorcom, bo majo. Nie nam decydować o podziale zysków przedsiębiorcy. Pracownik nie dawał pieniędzy na założenie firmy, nie ponosił ryzyka inwestycji. Teraz pracownikowi za pracę należy się płaca, a nie udział w zysku, zaś przedsiębiorca może zarabiać nawet 10000 razy tyle co pracownik i nie ma w tym nic złego. Złem byłoby niewypłacanie w terminie umówionej kwoty lub jej niemoralne zaniżanie z powodu słabszej pozycji pracownika.
2 miesiące temu / M do Kasiakasia
 
Zgadzam się z Realistą.A pana Galla proszę o link do danych z których czerpie wiadomości,bo może rzeczywiście zmienię spojrzenie.
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
Praca matki w rozumieniu niektórych jest warta zero.Płaca przedsiębiorcy za to powinna nie mieć żadnych limitów.Pierwsze jeśli pracodawca zarabia dobrze to owocami pracy powinien dzielić się z pracownikami.Powinien mieć więcej ,bo to on jest odpowiedziany,to on ponosi ryzyko,ale zachłanność prywaciarzy widać po dobytku,a biedę szeregowych pracowników też po dobytku.Z taką mentalnością mamy pokolenie młodych za granicą i marny przyrost naturalny i masę Ukraińców."Korzeniem bowiem wszelkiego zła jest miłość do pieniędzy; niektórzy, pragnąc ich, zboczyli z drogi wiary i poprzebijali się wieloma boleściami."
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
Polska to kraj w którym połowa haruje na patologię. Polska to kraj w którym wielki naród jest rządzony przez małych ludzi. Módlmy się o powrót Króla.
2 miesiące temu / Marek
 
Mam pytanie - dlaczego Konfederacja chce ZMNIEJSZYC rozmiar zwyciestwa PiS, sama nie mając najmniejszych szans na odegranie znaczącej roli? A jeśli zmniejszenie uda się tak, że zwycięży PO - czy wtedy Konfederacja będzie zadowolna? Pytam poważnie.
2 miesiące temu / Nick
 
PiS nie powinien "gmerać" przy urzędowo ustalanej płacy minimalnej; PiS czy ktokolwiek będzie rządził powinien zablokować - a co najmniej maksymalnie utrudnić - zatrudnianie tzw. "tanich pracowników" czyli po prostu imigrantów, aby - zgodnie z postulatami Autora - płace podlegały "mechanizmom rynkowym". W sytuacji bowiem, gdy wzrost płac hamowany jest inwazją imigrantów, nie można mówić o działaniu owych mechanizmów rynkowych, gdy idzie o płace; po prostu przedsiębiorcy omijają te mechanizmy, sprowadzając sobie pracowników "z zewnątrz". Polakom po prostu płacić nie chcą - i już. "Ukraińca se sprowadzą". Czyli co: "wolny rynek" dobry wtedy, gdy działa w kierunku zwiększania zysków przedsiębiorcy - ale gdy ten sam wolny rynek miałby powodować konkurencję o pracownika - a w efekcie wzrost płac - to już nie jest taki dobry i trzeba jego działanie zablokować?
2 miesiące temu / Realista
 
@Rocky Zycie znam i żyję jego pełnią. Komentuję tutaj, bo mam nadzieję, że parę osób się zastanowi. Ewangelia to nie oderwany od rzeczywistości zbiór Ksiąg, ale Drogowskaz. Nawet na te czasy.
2 miesiące temu / Second
 
Jest mitem, sprytnie przez rządzących suflowanym wyborcom, iż PiS odbiera mafiom VATowskim, a daje zwykłym ludziom, albowiem uszczelnienie systemu VAT daje rocznie, według różnych wyliczeń, od kilku do kilkunastu miliardów złotych, podczas gdy tylko same programy 500 + oraz emerytura plus w obecnym kształcie kosztują około 50 mld zł rocznie, a więc kilka razy więcej. Mam pytanie do Was, naiwne misiaczki, łykające tę propagandę jak młode pelikany, skąd władza bierze brakujące kilkadziesiąt miliardów na finansowane tych programów ? Czekam na merytoryczną odpowiedź.
2 miesiące temu / Gall
 
Chyba kilka osób na tym forum myli pewne pojęcia. To że pewni pracodawcy czynią lub czynili źle płacąc ludziom grosze nie oznacza, że teraz trzeba całą gospodarkę zahamować. Zrozumcie, że nieodpowiedzialne decyzje uderzą w biedniejszych! Wyższa minimalna to inflacja czyli dla nich największa strata! A poza tym czemu ktoś chce decydować jakie auto ma mieć przedsiębiorca? Gdy płaci komuś niesprawiedliwe mało to czyni źle, ale gdy płaci normalnie to co Was boli to auto? To komuna, chęć odbierania burżujom i kułakom. Tych płacących źle można byłoby ukarać, czynienie krzywdy jest grzechem, ale nie niszczmy gospodarki bo są czarne owce. A PiS nic nie daje!!! Żeby dać musi zabrać np. Przedsiębiorcy który stratę odbije podnosząc ceny, jakie płacą m.in odbiorcy plusów. I ostatnie: dziecko i wychowanie jako praca Za kasę? A może jeszcze 26 dni urlopu? To absurd, zła zmiana w rozumieniu rodzicielstwa!
2 miesiące temu / M
 
Proszę przestać powielać nieprawdziwe informacje, jakoby program 500 + ograniczył biedę w Polsce, ponieważ z niedawno opublikowanych danych przez Główny Urząd Statystyczny, notabene agendę rządową, wynika że od wprowadzenia rzeczonego programu obszary biedy się - uwaga ! uwaga ! - powiększyły. Nieznacznie wprawdzie, ale jednak się powiększyły.
2 miesiące temu / Gall
 
Wzrośnie płaca minimalna to wzrosną ceny i za chwile będzie to samo. No chyba że ustalimy poziom cen maksymalnych, których nie wolno przekroczyć. Ale wtedy trzeba by ustalić normy jakościowe dla produktów i powołać inspekcję jakościowa aby producenci nie mogli ciąć kosztów obniżając jakość. Uff ile roboty ile roboty a tak mało urzędników trzeba przyjąć nowych wpuścić do urzędów świeżą krew itd itp aby podołać nowym wyzwaniom. Ale ale przecież jak to już ktoś powiedział można obiecać ludziom wszystko czego chcą a potem obniżać ich oczekiwania, więc no problem.
2 miesiące temu / marian
 
Popelniacie błąd, bo za dużo myślicie o życiu tu i teraz. Trzeba narodzić się na nowo czyli przestać grzeszyc, a Bóg nam pobłogosławi i da "chleba powszedniego". Poczytajcie Ewangelię. Polecam Mateusza w tym temacie.
2 miesiące temu / Second
 
I to mówi Polak??
2 miesiące temu / Polak
 
@second. Życia chłopie nie znasz.
2 miesiące temu / Rocky
 
cd. Sama miałam dość życia, bo nie wiedziałam jak związać koniec z końcem, brakowało na własne, podstawowe potrzeby. Dobrze, że mieszkałam z także biednymi rodzicami, którzy wszakże dawali mi dach nad głową i jakiś chleb, bo umarłabym z nędzy , biedy i głodu, jako osoba pracująca i wykształcona. Chwała Panu Bogu, że jest PIS, że daje to co daje, że płacą wreszcie matkom na wychowywanie dzieci 500 +. Niech im Pan Bóg błogosławi i prowadzi. Nie każdy drogi Panie Wałach ma lekkie życie i zarabia albo jest w stanie zarobić kilka tys, na miesiąc.
2 miesiące temu / Anna
 
Drogi Panie Wałach. Niech Pan nie nadaje i nie psioczy na PIS, bo od 89 roku jest to najlepsza Partia jaka się mogła Polsce trafić. Bardzo dobrze, że dają 500 + i inne świadczenia, bo w Polsce już była taka bieda, że ludzie się z tej biedy i nędzy wieszali, czy w inny sposób odbierali sobie życie, bądź masowo wyjeżdżali na Zachód, aby tutaj z kolei być tanią siłą roboczą. Sama przed moim wyjazdem w 2006 roku pracowałam w 2 pracach wszędzie zarabiając po 500 - 700 zł, że mało nie umarłam z nędzy i głodu. Pracodawca wykorzystywał na maksa, płacąc grosze i to dosłowne, bo jak żyć proszę Pana za 700, czy 500 zł? Czy dzisiaj za 1600? dlatego dobrze, że PIS podnosi płace. Mój pracodawca się użalał jaki to on biedny, ale zmieniał co rusz samochody, jeździł z żoną na wczasy za granicą i chwalił się, że jak swoją córkę zabiera do Krakowa to na raz wydaje na jej ubrania 4 tys zł, ale oczywiście dla mnie już nie miał - może płacić tylko 500 - max. 700 zł. Sama miałam dość
2 miesiące temu / Anna
 
Chyba o jakieś 3 lata za późno na takie refleksje. Nie uważacie? Nie trzeba było czekać na ostatnie obietnice aby postawić oczywistą diagnozę. Jestem pracodawcą, zatrudniam 25 osób. Od ok. 8 miesięcy poważnie po raz pierwszy od 12 lat zacząłem przygotowywać scenariusz upadłości. Składają się na to znacząco rosnące koszty firmy, nowe daniny poukrywane dosłownie wszędzie, nieprzejrzyste prawodawstwo za którym trudno nadążyć, potencjalne kary, zmiana KRK, brak nowego KP, ciągłe kontrole itd. Urzędnicy nigdy nie czuli się tak mocni i bezczelni. Pod rządami naszych milusińskich poczuli się jak prawdziwi oprawcy. Nie bo nie. Co nam zrobisz? Martwisz się? Spokojnie, na twoje miejsce czeka 2 kolejnych. PiS to kara tak jak karą był PPS i rządy sanacji, które doprowadziło państwo i obyczaje do upadku. Tak też będzie i tym razem po przez rozdawnictwo które upadla ludzi. Zamiast żądać pracy ludzie żadają pieniędzy bez pracy, a za wszystko mają zapłacić Ci, którzy pracują.
2 miesiące temu / Nota
 
A ja się cieszę, że młodzi ludzie mają pomoc. Sam musiałem trochę wyjechać do Niemiec, potem mnie okradli. Dziękuję Bogu za każdy dzień, i za te dawne, cięższe czasy. Proszę przeczytać ostatnie Przykazanie. Nie zazdrość.
2 miesiące temu / Second
 
A ja mam zupełnie inne pytanie - gdzie można kupić ten chleb za 3 zł? Bo w mojej okolicy tyle kosztują dwie bułki a cena wzrasta z miesiąca na miesiąc.
2 miesiące temu / Plign
 
Pensje należy podnosić, jednak pamiętać o emerytach bo przy pensji minimalnej 3 tys minimalna emerytura powinna wynosić przynajmniej 2 tys. Jak emeryt wyżyje za 1200 zł, skoro podwyżki pensji przełożą się na ceny w sklepach. Zatem podwyżki tak ale dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. O prywaciarzy bym się nie martwił. Oni i tak często wykorzystują pracowników, lamentują , że nie mają kasy, a wymieniają mercedesy jak rękawiczki. Troszczmy się o najuboższych, czyli zarabiających najmniej, chorych, emerytów, rencistów i niepracujących. Syci poradzą sobie bez pomocy państwa. Chociaż często ją otrzymują np 500 plus nawet dla milionerów to błąd.
2 miesiące temu / Michu.
 
@gdy rozum zawodz. Proszę Pana,Pan myli pojęcia. Po pierwsze Pis nic nie daje. On zapożycza nasz kraj aby dać społeczeństwu. Można było dać każdemu kartę gdzie mógłby kupować artykuły pomniejszone o cenę VAT aż uzyska z tego Vatu 500 zł wyszłoby lepiej. Ale tak nie mogli zrobić gdyż byłby mniejszy wpływ z Vatu do budżetu i nie pokazaliby takiego wyniku PKB. Po drugie od kiedy to 500 zł ma iść na rozwój? Jaki rozwój? Wystarczy obniżyć podatki aby ludzie mieli pieniądze na rozwój a nie zadłużać się u żydowskiej finansjery żeby dać ludziom te 500 zł. Niestety ale to Pan jest zaślepiony.
2 miesiące temu / Rocky
 
Ja już wolałem PO. Nie dawało kasy byle komu, dało się żyć. A socjal wg pisu doprowadzi do sytuacji jak w Wenezueli.
2 miesiące temu / Serioo
 
Rozumiem, że niektórzy pracodawcy nie szanują pracowników, ale wydaje mi się, że chrześcijaństwo uczy szacunku do zarówno do pracownika, jak i pracodawcy; a pogłębianie konfliktów, napuszczanie na siebie te dwie strony - to już katoljckie nie jest.
2 miesiące temu / BP
 
Socjalizm opiera się na ludzkiej zazdrości, na myśleniu w stylu: co z tego, że całe społeczeństwo będzie dużo biedniejsze, przynajmniej tamten prywaciarz nie kupi sobie czwartego samochodu. Jeżeli sprawiedliwość społeczna nie zgadza się w czymś ze sprawiedliwością indywidualną, to któraś z tych sprawiedliwości nie jest sprawiedliwością.
2 miesiące temu / BP
 
Mam na to krótką odpowiedź: Konfederacja.
2 miesiące temu / Kazimierz S
 
Socjalistyczne rozdawnictwo PISu nie jest celem tylko środkiem. Celem jest zdestabilizowanie PL jako państwa, patrz Wenezuela. PL w obecnym stanie jest zbyt silna aby dokonać kolejnego zaboru. Pomimo bycia państwem teoretycznym, co po ostatnich wyczynach na arenie międzynarodowej znakomicie potwierdza się. Mieli być imigranci, ale PO nie zdążyło, mieli być Ukraińcy, ale ich zasymilowaliśmy. I jeszcze jako nieliczni w UE mamy wzrost gospodarczy. Więc jest próba doprowadzenia do bankructwa aby mieć pretekst do wejścia aby bronić demokracji, inwestycji... Niemcy i Izrael czekają, USA nie zostawią IZ samego, Rosja nie może dopuścić aby w tak istotnej kwestii byc pominiętą. I mamy wojnę, w której będziemy rozgrywani. Kolejny raz. Wszystko zgodnie ze słowami W. Churchilla: najszlachetniejszy ze szlachetnych naród, rządzony przez najpodlejszych z podłych. Niezależnie od opcji i przynależności partyjnej.
2 miesiące temu / Pierre_
 
kraj w którym nigdy nie pracującym ludziom na zasiłkach jest lepiej niż cieżko pracującym jest niemoralny
2 miesiące temu / klik
 
Może socjalizm to nie jest doskonały ustrój, ale zbójeckie kapitalizm również. Poza tym czy autor może wskazać miejsce na świecie, gdzie istnieje wolny rynek? Czegoś takiego nie ma.
2 miesiące temu / Papaj
 
Rzeczywiście biedny przedsiębiorca już nie może wyzyskiwać pracownika za tysiąca-to straszne.A jak jego firma tak marnie prosperuje,że nie stać go na godziwą płacę to niech nie zatrudnia.Przecież z tego są takie nierówności w bogactwie-czasami prywaciarze dają Ci marne grosze i nie płacą za nadgodziny ,ale w chałupie marmur z Włoch i schody za 50 tysięcy.Oczywiście pracodawca powinien zarabiać więcej ,ale nie stukrotnie i szanować pracownika.Godziwe wynagrodzenie, za które można utrzymać rodzinę to nie socjalizm, tylko solidarność.Może Pan Michał przestanie straszyć PiS-em i zgłębi się w kazanie Jana Pawła II o pracy wygłoszone w Gdańsku.Bardziej mnie martwi ,że tylu rodaków nie myśli samodzielnie-są bezkrytycznibrak nam mądrej opozycji-co im telewizor powie to kupują.I niech portal przestanie wspierać skrajnego Brauna niewiadomego pochodzenia.Wiecie kogo wspieracie?Moja ciężka praca przy dziecku -to dla redaktora rozdawnictwo,bo ta praca była zawsze nieodpłatna?
2 miesiące temu / Kasiakasia
 
Można się spierać do rana nad ŹDŹBŁEM i oglądać je z każdej strony. Ale BELKA, której tak wielu zdaje się nie dostrzegać jest taka, że w czasach PO mieliśmy hybrydowy system - podatki i składki horrendalne jak w państwie socjalstycznym a świadczenia skromne jak w państwie liberalnym. Różnica była rozkradana. Teraz złodziejstwa jest mniej, więc zrobiła się przestrzeń dla powiększania świadczeń i/lub zmniejszania podatków składek. No i PiS porusza się w tej przestrzeni po swojemu, realizując swoje cele polityczne. Można sobie dyskutować, które pomysły są dobre a które nie, ale nie można zapominać o kwestii fundamentalnej - bez Dobrej Zmiany dyskusja byłaby bezprzedmiotowa. NB w ramach dyskusji warto zerknąć do encykliki JP2 Evangelium Vitae. Może to coś rozjaśni.
2 miesiące temu / Sweet Dreams
 
Jeżeli PIS faktycznie zwiększy płace minimalną jak obiecał, skutek będzie opłakany dla wszystkich. Jeżeli podnosi się minimalne wynagrodzenie bez wzrosty wydajności pracy efekt może być tylko jeden, inflacja. w ciągu 4 lat rządów PIS wzrosła z ujemnej na oficjalne 2,9%. realnie wynosi ok 7%, w 2020 będzie wynosić 15% a w 2023 50%, pamiętajcie o tym idąc na wybory, ekonomia to nie zabawka, trzeba mierzyć siły na zamiary, nie odrobimy w 4 czy 8 lat dziesiątek lat rządów komunistów, po prostu się nie da niezależnie od chęci. Bonusem takiej płacy będzie wzrost bezrobocia wśród ludzi młodych i o niskich kwalifikacjach, bo sorry ale ja 4800 zł za gówniarza bez wiedzy i umiejętności nie zapłacę, tak samo nie zapłacę za goście po 60 którego trzymam w pracy tylko z litości bo nic nie potrafi ani nie chce się nauczyć.
2 miesiące temu / Alan
 
Tak dogłębne analizy porównawcze tzw. programów nie mają żadnego praktycznego sensu w kontekście wyborów. Żadne ugrupoeanie, poza PiS, nie ma zamiaru realizować swojego programu.
2 miesiące temu / Sweet Dreams
 
to nie troling tylko prawda, zapłać człowieku 1350zł a po podwyżce 1500zł za jedną osobę to pogadamy !
2 miesiące temu / gender studies
 
Polska nie miała socjalu jak na zachodzie - zacofany kraj Polska ma socjal - pieniądze idą na patologię i nierobów. To narzekanie na wszystko co się da wróciło bumerangiem w postaci 500+.
2 miesiące temu / koteq
 
Jan Paweł II w encyklice pisze że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
2 miesiące temu / Edu
 
Jakim prawem lider partii konserwatywnej, może apelować o dzietność - sam dzieci nie mają? Jak wiarygodna może być partia konserwatywna, z której marszałek był widziany w agencji towarzyskiej, a prawie 40% czołowych polityków jest po rozwodach?
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Czyli, idąc tokiem myślenia autora, wychodzi na to, że jeżeli państwo ma dużo do powiedzenia np. w dziedzinie gospodarki i daje pieniądze ludziom na rozwój a zabiera mafiom VAT-owskim, paliwowym etc. to jest socjalistyczne. "Gratulacje" dla zaślepionych takim postrzeganiem świata.
2 miesiące temu / gdy rozum zawod
 
Nie popieram rozdawnictwa PiS. Socjalizm zawsze źle sie kończy bo nie jest zgodny z wolą Bożą.
2 miesiące temu / nie dla socjali
 
@Second. Bóg nie błogosławi mordercom nienarodzonych. Ni chyba ze twój bóg z Telavivu.
2 miesiące temu / Rocky
 
Marny trolling.
2 miesiące temu / @ gender studie
 
A moja cała rodzina jest zadowolona z życia, pracy i rządu. Niech Bóg błogosławi mojemu rządowi i narodowi polskiemu.
2 miesiące temu / Second
 
u mnie w rodzinie nie głosujemy na PiS bo zwiększa bandycki haracz ZUSu który rujnuje naszą rodzinę ledwo piszczącą w malutkich biznesikach ! Gosujemy na Konfederację bo nie jest enwuowska i nie zapowiada podwyżki ZUSu !!!
2 miesiące temu / gender studies
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.