DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ? Głosowanie zdecyduje, czy znajdziemy się w gronie mocarstw

Polska w Radzie Bezpieczeństwa ONZ? Głosowanie zdecyduje, czy znajdziemy się w gronie mocarstw
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.REUTERS/Denis Balibouse/FORUM

Nasz kraj ma szansę znaleźć się w prestiżowym gronie państw wpływających na kształt całego globu między innymi poprzez inicjatywy bezpieczeństwa. Chociaż jesteśmy jedynym kandydatem z naszego regionu, istnieje pewne ryzyko, że nie zostaniemy członkiem RB ONZ. Mimo tego Witold Waszczykowski pozostaje optymistą.

 

Szef MSZ przebywa w Nowym Jorku. Prowadzi tam rozmowy przed zaplanowanym na piątek głosowaniem. Minister spotkał się już z przedstawicielami Chin i Wielkiej Brytanii, a także państw afrykańskich.

 

W tej chwili najważniejszym dla polskiej kandydatury elementem jest przyjście… ambasadorów na głosowanie. Fakt, że nie mamy w regionie konkurenta powoduje, że wielu z nich może uznać sprawę za przesądzoną i dlatego też nie wartą uwagi. W sytuacji braku wymaganego quorum, nasze członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych stanie pod znakiem zapytania.

 

Jednak zdaniem ministra Waszczykowskiego w przypadku polskiej kandydatury ryzyko takiego rozwiązania jest niewielkie. Gorzej mogą mieć inne kraje, które nie mają rywala w ubieganiu się o niestałe – dwuletnie – członkostwo w RB ONZ.

 

Nad prestiżową dla Polski międzynarodową godnością głosować będzie Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych – gremium składające się z 193 państw. Nasz kraj musi zyskać poparcie 129 krajów, a w sytuacji, gdyby nie wszyscy przybyli na głosowanie – 2/3 uczestników.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-06-02 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna szatańska organizacja do której nas wciągają na naszą zgubę
ponad 3 lata temu / Jacek
 
Wejdziemy. Za cenę poparcia dla progenderowej polityki ONZ. (To było widać w poprzednich wiadomościach zamieszczanych równiez na tym portal.) Tylko czy aby obecne sojusze nie pożerają nas ? Korzystając z naszego lęku przed Rosją zachód nas exploatuje i degeneruje!
ponad 3 lata temu / gpm
 
Waszczykowski. Sądząc po jego sukcesach na stanowisku ministra będzie w ONZ robił to co Tusk w UE.
ponad 3 lata temu / add
 
Ar: Mylisz się. Gdzie nie może nabruździć NATO lub USA, Wlk.Brytania, Niemczy czy Francja w sposób otwarty, tam wysyła się ONZ. Kilka spraw dla NWO już załatwili.
ponad 3 lata temu / fr
 
Ci obłąkańcy gotowi się sprzedać byleby tylko odtrąbić jakiś sukces. Za jaką cenę? Naklejka: "Dzielny pacjent" za 100zł jak dla dziecka u dentysty. Już byliśmy w pierwszej dziesiątce za Gierka, wystarczy na trzy pokolenia.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Śmieszna jest ta napinka. Waszczykowski nie ma żadnych sukcesów, wciąż się kompromituje, stara się więc osiągnąć jakiś sukces pozorny (acz bez wielkiego faktycznego znaczenia).
ponad 3 lata temu / Skandebeg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.